Jei esate įsimylėję, atsižvelgiate į savo partnerio norus. Kartais įsimylėjusios merginos pamiršta savo svajones, nes galvoja tik apie savo mylimą žmogų. Archyvo nuotrauka

Norint pasiekti sėkmės bet kurioje gyvenimo sferoje, taip pat ir meilėje, turite įdėti nemažai pastangų. Jei norite atrodyti gerai, skirsite laiko savo įvaizdžiui, jei norite pilnatvės darbe, stengsitės ką nors padaryti dėl sėkmės, jei norite finansinės laisvės – studijuosite investicijas. Tačiau kalbant apie meilę, kyla klausimų.

 

Įvaizdis kuriamas sąveikaujant su jus supančiu pasauliu

Čia jie arba myli, arba nemyli – arba yra kibirkštis, arba jos nėra. Ypač pažengę žmonės mano, kad dėl meilės reikia kovoti. Jų supratimu, meilė prasideda tada, kai kitas „sustingsta“ ir prasideda kova dėl perjungimo žmogaus galvoje. Tai yra atsiranda poreikis perjungti jungiklį „Man patinka / man nepatinka“

Dauguma žmonių jau seniai žino, kad mylime ne konkretų žmogų, o tik jo atvaizdą savo galvoje. Jūs esate įvaizdis, sukurtas sąveikaujant su jus supančiu pasauliu.

Standartinė istorija – kai išsiskyrimo metu silpną padėtį užimantis žmogus mano, kad kitas į jį neatsižvelgė – nematė tikrojo JO. Pasąmonėje kyla supratimas, kad tai buvo vaizdas, kurio jiems nepavyko įsimylėti, kad jie negali pažvelgti į vidų ir pamatyti tikrojo žmogaus.

O iš ko susidaro įvaizdis sutikus žmogų, kai informacijos apie jį praktiškai nėra? Vaizdai iš pradžių formuojami iš objektyviai turimos informacijos. Jūsų vaizdas + pagrindinė sąveika + informacija apie jus iš bendro žmonių rato.

Vaizdas ryškėja, jei iš pat pradžių jis nėra nulis. Figūra, kuri pasirodo žmogaus galvoje, iš pradžių turi turėti dydį. Kaip tai pasiekiama? Savo asmeniniu tobulėjimu.

Prisiminkite istorijas, kai jus buvo kas nors labai įsimylėję. Tada jūs nevaikščiojote kaip alkanas gyvūnas, ieškodamas santykių. Tada buvo lengva ir įdomu.

Štai kodėl, norėdami pradėti bet kokius santykius, neturėtumėte sėdėti užsidarę ir kentėti. Turėtumėte būti atlaidesni sau ir labiau gerbti save. Tai yra pagrindinis magnetizmas. Ar buvo žmogus, kuris prilipo prie jūsų ir gadino jūsų gyvenimą? Jei ne, jūs išlaikėte savigarbą.

Ar jus domina moteris, kuri jus be atsako myli dešimt metų? Tikriausiai ne, bet taip gali nutikti, jei ji atgaus valią ir joje atsiras savigarba. Tokių istorijų yra labai daug.

Jūsų dėmesiui gyvenimiškas pavyzdys. Ne vienas yra pastebėjęs, kad žmogus gali traukti per atstumą. Daugelis žmonių mano, kad tai yra magija, tačiau joje nėra jokios magijos.

Po ilgos ar trumpalaikės pažinties jums pasakoma „viso geriausio“ arba jūs pats atrandate jėgų palikti žmogų, kuris visu savo elgesiu sako, kaip jam jūsų nereikia. Nesvarbu.

Bet koks pažeminimas ar nesiskaitymas tiesiogine prasme sugriauna jūsų gražų įvaizdį kito žmogaus galvoje, o jūsų prašymas  tiksliau, nusižeminimas) jus palikusio žmogaus, tęsti santykius yra tik ženklas, kad tikrai neverta palaikyti toliau su jumis santykius.

Bet yra pagrindinė problema – kartą tai padaręs žmogus dažniausiai tą patį padaro ir kituose santykiuose.

 

Svarbu, kad nenukentėtų savigarba

Taip yra todėl, kad pats jūsų svarbos augimas įmanomas be jūsų. Jums tiesiog nereikia kištis į tai, bet neretai tai daroma pasitelkus atkaklumą, valią. Tai yra kone per jėgą. Suprantama, naujuose santykiuose dėmesys turėtų būti skiriamas kitam asmeniui, tačiau, tuo pačiu nereikia pamiršti ir savigarbos.

Tai yra, jūs  galite stengtis  dėl kito žmogaus tol, kol nuo to nenukenčia jūsų savigarba. Žmogaus gyvenime situacija dažniausiai yra kitokia ir yra daug daugiau blokų. Tai blokas asmeninio godumo, noro mėgautis santykiais, savo EGO maitinimo su kitu žmogumi pavidalu ir panašiai.

Jei vienintelis blokas yra savigarba, niekada jos neprarasite. Žmogus gali jus palikti, bet toli nueiti negalės (juk jūs sutelkėte dėmesį į žmogų).

Tačiau, jei jus laiko nereikalingu, įdedate daug pastangų ir visi jūsų atliekami  veiksmai atsimuša kaip į sieną, suprantama, jie nėra veiksmingi. Tada norisi ką nors įrodyti jus palikusiam/ai, paskubomis dairotės naujo partnerio arba užsisklendžiate savyje.

O  galų gale nusprendę ką nors susirasti, pastebite, kad tokios būsenos niekam nesate reikalingas. Nors mažiau perspektyvūs ir patrauklūs žmonės aktyviai susipažįsta ir įsimyli, o jūs – ne. Kas negerai?

Tada jūs nusiraminate ir jūsų veiksmai tampa efektyvūs. Jūs prisiimate atsakomybę už savo gyvenimą ir pradedate ieškoti priežasčių savyje. Tiksliau, pasineriate į savitobulėjimą. O kai pamatote pirmuosius rezultatus, jumyse atsiranda savigarba. Jūs tampate atsparus.

Taip jūsų įvaizdis auga po išsiskyrimo. O prašymai prasideda tada, kai jūs jau būnate nebe apačioje, o kažkur per vidurį.  Jei neatsakote į prašymus, jūsų įvaizdis pradeda traukti žmogų, kuris kadaise jus paliko. Kodėl? Nes  pasikeitė jūsų įvaizdis.

Tai klasikinė situacija, kurią aš jums  pateikiau, kad galėtumėte tai pamatyti savo gyvenime.

Tiesa, po sėkmingo augimo neretai seka nuosmukis, grįžtant prie ankstesnio sąveikos formato. Tada susilpnėja savigarba ir  galite vėl prarasti save. Kad to neatsitiktų, svarbu kontroliuoti savo emocijas, žodžius ir elgesį.

 

Psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą