Moteris su „juodosios našlės sindromu“ – tai ta, kurios gyvenime visi įvykiai su minuso ženklu. Viską, ką daro jos vyras, daroma prastai arba laikoma savaime suprantamu dalyku. Ir neduok Dieve, jis staiga kažkur „užtruko“! Tokia klaida jam įsimins „iki grabo lentos“, kuri, beje, su tokiu gyvenimu neprivers ilgai laukti. Archyvo nuotrauka

Norėčiau tai pasakyti perkeltine, bet kartais net tiesiogine prasme. Tuo pačiu mes, moterys, nesuprantame, kaip tai išeina. Ir kokie mūsų veiksmai lemia tokį rezultatą. Tačiau psichologai, ypač vyrai, tokius dalykus mato puikiai. Ir jie padeda šeimai, kurioje moteris kenčia nuo „juodosios našlės sindromo“, tapti laimingesnei.

 

Moteris su „juodosios našlės sindromu“ – tai ta, kurios gyvenime visi įvykiai su minuso ženklu. Viską, ką daro jos vyras, daroma prastai arba laikoma savaime suprantamu dalyku. Ir neduok Dieve, jis staiga kažkur „užtruko“! Tokia klaida jam įsimins „iki grabo lentos“, kuri, beje, su tokiu gyvenimu neprivers ilgai laukti.

Vyras yra būtybė, įpratusi visada laikytis mažiausio pasipriešinimo linijos. Santykiuose jis pasinaudos patirtimi, kuri „veikia“. Jei jis žmonai padovanojo gėlių, o jos ją šiek tiek pradžiugino, jis tikrai ir toliau ją pamalonins puokštėmis. Vyrai labai vertina tas santykių akimirkas, kai šalia jo esanti moteris yra tikrai laiminga. Ir patikėkite, jis pasiruošęs padaryti viską, kad šalia esanti visada jaustųsi geros nuotaikos. Gaila, kad „juodosios našlės sindromo“ kamuojamos moterys nesupranta šios paprastos tiesos, kol „neperpumpuoja“ savo vyro iki norimo lygio. Tokias moteris nesunkiai atpažinsite iš trijų pagrindinių ženklų.

  1. Ji niekada nedėkoja ir negiria vyro

Kam jai tai daryti, kai jos vyras jau privalo dovanoti gėles, pirkti dovanas, bučiuoti kojas ir nešioti ant rankų. Todėl šias funkcijas stengiamasi tik dar labiau suaktyvinti. O kai kurios į konsultacijas atėjusios damos prisipažįsta, kad bijo pagirti savo vyrus. Kodėl? Ką daryti, jei jis „pakels nosį“ arba su šiomis padėkomis ji netyčia jį sugadins. Ir tada jis nieko nebepadarys, kol jo nepagirsi. Jis pripras… Bet vyrui labai svarbu suprasti, kas jis moteriai, ką jis daro. Ar taip pat svarbu ir vertina jo antroji pusė.

  1. Ji niekada neprašo

Prieiti ir prašyti, pavyzdžiui, išnešti šiukšles, jai nepriimtina. O kaip kitaip, nes jis pats turi tai padaryti ir be sakymo. Daugelis moterų tiesiog nenori jaustis taip, kaip turėtų, todėl mieliau renkasi visus namų ruošos darbus, juos atlieka herojiškai, įveikdamos nežmoniškus sunkumus ir patirdamos nežmonišką nuovargį. Tuo pačiu metu su malonumu niurzgia ant savo nedėmesingo ir savanaudiško vyro ar partnerio. Ir jis, tikrai, nesupranta, kad iš jo norima ir tikimasi. Jis nesupranta, kad šios koralinės suknelės ji norėjo dovanų iš netoliese esančios parduotuvės. Todėl nesidrovėkite paprašyti savo vyro. Ir atminkite, kad prašymas turi būti aiškus ir suprantamas, o ne: „Yra tie madingi batai, kuriuos praėjusį mėnesį matėme internetinėje parduotuvėje“. Svarbu suteikti vyrui galimybę būti dosniam ir dėmesingam.

  1. Ji nesidomi jo reikalais

Dažniausiai sumurma: „Labas, vakarienė jau paruošta“. Jis gali valandų valandas kalbėti už jos nugaros apie kvailą savo firmos darbuotoją ir apie ligas, bet ji tyliai „numuš“ jo žinutes akmeniniu pakaušiu. Geriausiu atveju – porą kartų atsakys. Tačiau vyrui svarbu, kad mylimoji domėtųsi jo sėkme, problemomis ir viltimis. Vyras turi suvokti, kad jis yra svarbus šiuose santykiuose.

Santykių su „juodąja našle“ pasekmės:

  • „Geriausia“, kas gali nutikti tokiuose santykiuose, kad vyras pabėgs pas kitą, kuri ir padėkos, ir iš širdies išklausys ir pagirs.
  • Vyras ieškos kitų būdų save realizuoti. Jis gali pasinerti į darbą, jei išdavystė ir skyrybos ne jam. Tai yra, atsitrauks ir užsisklęs savyje.
  • Neigiamas tokių santykių scenarijus – pamažu įsitrauks į alkoholį, melancholiją, kuri dažniausiai baigiasi depresija. Čia ir iki tikros fizinės mirties nėra toli.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą