Adrianna ir Jasonas Stuartai iš Jutos internete peržiūrėjo įvaikinimo laukiančių vaikų sąrašą ir jų žvilgsnis užkliuvo ties 6 mėnesių mergytės, esančios Filipinų Silangos našlaičių prieglaudoje,  nuotrauka. Nepaisant to, kad mažylė neturėjo nei rankų, nei kojų, pora iškart įsimylėjo ją.

 

Pamatę mielą ir geraširdį kūdikį, jų rūpesčiai kaip mat ištirpo

„Mergytė nepaprastai gražiai ir maloniai šypsojosi. Tuo metu neplanavome paimti vaiko su specialiaisiais poreikiais, bet tiesiog įsimylėjome ją iš pirmo žvilgsnio, – pasakojo Adrianna. – Ir supratome, kad ji turėtų būti mūsų šeimos dalis“.

Pora, kuri jau turėjo dvi 11 ir 13 metų dukras, jau buvo įsivaikinusi 6 metų filipiniečių berniuką. Todėl prireikė nemažai ryžto, drąsos ir tikėjimo, kad apsispręstų dėl tokio ypatingo vaiko įvaikinimo. „Iš karto supratome, kad mes jai patinkame ir tai yra pats svarbiausias dalykas!“ – parašė Adrianna savo „Facebook‘o“ paskyroje.

Tiesa, Stuartai turėjo laukti visus metus, kol buvo tvarkomi įvaikinimo dokumentai, o po to nuvyko pas mažąją Mariją į Filipinus.

Kai sutuoktiniai pagaliau pamatė mielą ir geraširdį kūdikį, jų rūpesčiai kaip mat ištirpo.

Tiesa, pradžioje Stuartai nuogąstavo, kad pamačiusi nepažįstamus žmones mergytė išsigąs ir pradės verkti. „Ji buvo tokia laiminga, krykštavo ir mums šypsojosi. Tai buvo tikrai nuostabu“, – parašė Adrianna.

Našlaičių prieglaudos darbuotoja šluostėsi ašaras, matydama, kaip mažoji Marija meiliai prisiglaudė prie Andriannos. Ši akimirka buvo jausminga ir nepakartojama!

Tikisi, kad jos poelgis įkvėps ir kitas šeimas įsivaikinti vaikus su negalia

Stuartai parsivežė kūdikį į namus. Ir nors Marijai prireikė laiko priprasti prie naujos aplinkos, mergaitė gana greitai atrado bendrą kalbą su visais naujos šeimos nariais.

„Iškilusios problemos buvo lengvai išspręstos ir dabar ji kupina šviesos ir džiaugsmo“, – parašė Adrianna.

Laikui bėgant, mažylė susidraugavo su savo globėjiškomis seserimis ir broliu, ypač su Joshua. Joshua akimis Marija nesiskiria nuo jų – ji yra tik maža sesytė.

Adrianna ir Jasonas neabejojo, kad įvaikintos Marijos gyvenimas pasikeis į gerąją pusę, bet nesitikėjo, kad ir jų gyvenimas taip pasikeis!

Po metų Adrianna paskelbė vaizdo įrašą socialiniuose tinkluose, kur teigė, kad „įvaikinus specialiųjų poreikių vaiką, mūsų šeima pasikeitė amžiams“. Moteris tikisi, kad šis vaizdo įrašas įkvėps ir kitas šeimas įsivaikinti vaikus su negalia.

„Marija myli visus“, – parašė ir tėvas Jasonas. – Ji myli žaislus ir prašo mūsų pirmiausiai pamaitinti meškiuką, o tik paskui ją. Marija yra kupina šviesos ir džiaugsmo ir niekuo nesiskiria nuo kitų vaikų“.

Nepaisant savo negalios, kūdikis daro taip, kaip ir kiti mūsų vaikai, tik šiek tiek kitaip“, – pridūrė Adrianna.

 

Išmokė atrasti džiaugsmo smulkmenose, nesididžiuoti ir nenusivilti

Trejų metų Marija pradėjo lankyti ikimokyklinę įstaigą ir kartą per mėnesį lanko fizinio lavinimo, kalbos ir ergoterapijos užsiėmimus.  Andrianna stebisi, kad be žaislų, mergaitė labai mėgsta aštuntojo dešimtmečio muziką!

Be to, mergytė pati sugeba paimti maisto, žaidžia su planšete ir net piešia paveikslėlius, naudodama individualų burnos kandiklį, kurį specialiai jai sukūrė odontologas. Mergaitė net bandė važiuoti su triratuku!

„Žinant, kad jos sugebėjimai yra riboti, matome, kad ji daro tai, ką, mūsų manymu, visai nebuvo pajėgi daryti, – parašė mama. – Marija pati daug ką padaro. Pavyzdžiui, mergaitė su petimi lengvai valdo vežimėlį“.

„Ji padarė kiekvieną iš mūsų geresnį. Ji išmokė mus atrasti džiaugsmo smulkmenose, nesididžiuoti ir nenusivilti, jei kažko trūksta ir nelaikyti savaime suprantamu dalyku to, kas yra, – po dienos vėl paliko įrašą Adrianna savo feisbuko paskyroje. – Svarbiausias dalykas, kurį supratome Marijos dėka, yra tai, kad esame daug pajėgesni, nei manome“.

Besidžiaugiant nauja įgyta patirtimi, auginant neįgalią mergytę, šeimą užklupo baisi žinia: jų sūnui Joshua buvo diagnozuota ūminė mieloleukemija. Berniukui buvo suteikta 65 procentų tikimybė išgyventi ir jis paguldytas į ligoninę. Šeima, taip pat ir Marija, kasdien lanko brolį ligoninėje.

„Marija sumaniai vairuoja neįgaliojo vežimėlį ligoninės koridoriais. Mes visi kartu“, – parašė Adrianna. Bet užgriuvusi nelaimė nepalaužė Stuartų, greičiau priešingai – užgrūdino ir šeima tapo dar tvirtesnė, kaip suspaustas kumštis.

„Mes nežinome, kas nutiks ir kas mūsų laukia ateityje, tačiau tikimės geriausio. Kaip ten bebūtų, bet sutelksime dėmesį tik į teigiamus dalykus“, – parašė Jasonas savo feisbuko paskyroje.

 

„Facebook“ tekstas ir nuotraukos

 

 

 

 

 

 

3 KOMENTARAI

  1. Appreciating the commitment you put into your blog and
    detailed information you provide. It’s great
    to come across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed information. Excellent read!
    I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą