Buvo nužudytas nieko dėtas 11 mėnesių kūdikis

Kai keistomis aplinkybėmis mirė 11 mėnesių kūdikis, skrodimas turėjo atskleisti šio rezultato priežastis. Bet patologas atrado kažką įtartino, ko dar nebuvo matęs savo praktikoje…

 

Mažylis tiesiog per kelias akimirkas ėmė smarkiai kraujuoti per visas angas

Sallie ir Bruce Sheltonai ramiai gyveno Omaho mieste, Nebraskos valstijoje. Čia labai retai įvyksta nusikaltimų. Sheltonai jau buvo vedę maždaug dvejus metus. Sallie dirbo draudimo kompanijoje, o Bruce buvo televizorių meistras. Beveik visą laisvalaikį jie praleisdavo kartu su savo 11 mėnesių sūnumi Chadu.  Tėvai tiesiog dievino savo vaiką. Anot jo močiutės Dorothy, jis  buvo gana stambaus sudėjimo ir labai panašus į tėvą. Berniukas buvo sveikas kaip ridikas. Galima sakyti, beveik nesirgo ir buvo visada gerai nusiteikęs.

Bet 1978 metų rugsėjo 10 dieną, sekmadienį Sheltonai planavo padaryti daug darbų. Be to, tą dieną turėjo nueiti į Sallie sesers gimimo dieną. Be t, turėjo apsipirkti, susitvarkyti namus, išsiurbti kilimą. Todėl pirmiausiai Sheltonai nuvyko į parduotuvę ir išrinko dovaną sukaktuvininkei – elegantišką šviestuvą. Po to jie užsuko į meksikietiškų patiekalų restoraną, kur užsisakė tako.

Vakarop šeimyna pasiėmė sūnelį ir išvyko švęsti sesers gimtadienio.

Grįžę namo, pamatė, kad jų 11 mėnesių kūdikis sunegalavo. Berniukas ėmė taip stipriai vemti, kad net visas jo kūnelis trūkčiojo nuo konvulsijų. Tėvai nieko nelaukdami išgabeno jį į ligoninę –  į vaikų medicinos centrą. Tą dieną palatoje budėjo vaikų slaugytoja Lynda Dietrich. Ji buvo liudytoja, mačiusi, kaip kūdikis tiesiog per kelias akimirkas ėmė smarkiai kraujuoti per visas esamas angas. Slaugytoja labai išsigando, nes pamanė, kad dabar vaikelis mirs ant jos rankų.  Buvo nuspręsta pirmiausiai atlikti mažojo paciento kraujo tyrimus.  Trombocitų kiekis kraujyje buvo 19 tūkst., kai normalu 140 tūkst. o cukraus kiekis siekė  11,  kai normalus 3,5 – 5,5 mmol. Tai rodė, kad sutriko kepenų veikla.

Kraujas be paliovos tekėjo ne tik iš berniuko nosies, burnos, bet ir iš akių kampučių. Ant kūno matėsi kraujosruvos, bet neryškiai.

Kitą rytą berniuko širdies plakimas buvo juntamas  vos 43 kartus per minutę. O po to dar rečiau. Gydytojai ir visas medicinos personalas mėgino stabilizuoti berniuko gyvybines veiklas, bet nesėkmingai. Praėjus 48 val., kai jis buvo pristatytas į ligoninę, 11 mėnesių  Chadas Sheltonas mirė.

Praėjus dar kelioms valandoms į  tą pačią ligoninę buvo pristatytas dar vienas pacientas, su tokiais pat simptomais. Tai buvo 25 metų sunkvežimio vairuotojas Duane Johnsonas.  Nors dar nebuvo tiksliai išsiaiškinta berniuko mirties priežastis, bet gydytojai galvojo, kad tai ta pati liga.

Paaiškėjo, kad vyras dažė savo namo sienas, kai netikėtai pasijuto blogai. Vyrui pradėjo svaigti galva, skaudėti raumenys, taip pat stipriai vėmė ir kraujavo.

Praėjus dviem valandoms, vyras mirė.  Vėliau būtent slaugytoja Lynda Dietrich, stebėjusi berniuko būklę, aptiko netikėtą dalyką. Duane Johnsonas buvo 11 mėnesių berniuko dėdė.

Netrukus tuos pačius simptomus, nors ir ne taip stipriai, pajuto ir kiti šeimos nariai.

Ligoninės gydytojai  ir sveikatos apsaugos departamento valdininkai sušaukė bendrą konsiliumą, norėdami išsiaiškinti šios staiga išsiplieskusios ligos priežastis.  Jie konsultavosi ir su žymiausiais toksikologijos srities specialistais.  Tarp jų ir  su dr. Renate Kimbrouch.

Atlikus palaikų skrodimus, specialistė išsiaiškino, kad nei vienam jų  nebuvo aptikta jokių ligos požymių, išskyrus  labai pažeistas kepenis.  Bet toksikologijos specialistė ir toliau ieškojo ligos priežasties.  Svarstė, ar galėjo būti kokios nors cheminės medžiagos. Pavyzdžiui, šampūnas, skirtas kilimui, kuriuo berniuko tėvai ir plovė.  O gal dėl visko kaltas meksikiečių restoranas, kur jie valgė tako. Vienas tėvų prisiminė, kad jo buvo kažkoks gana keistas skonis.

Bet aišku viena, kad Johnsonas dažė savo namo sienas ir niekur nebuvo išvykęs ir nevalgė tako.  O gal kokios nors nuodingos medžiagos buvo dažuose?

 

Ėmė įtarti, kad tai buvo padaryta iš anksto apgalvotai ir sąmoningai

Tyrimo metu paaiškėjo, kad tą vakarą jie buvo Sallie sesers gimtadienyje, kur buvo ir jos vyras Johnsonas. Be to, išsiaiškinta, kad šventėje buvo ir kiti giminaičiai, kuriems buvo nustatyti panašūs simptomai.

Buvo nuspręsta paimti mėginius iš maisto, vandens ir dažų.

Netrukus paaiškėjo, kad namuose esantis kondicionierius buvo naudojamas be filtro ir buvo pastatytas po medžiu, po kuriuo atrado pastogę paukščiai.  Specialistai paėmė žemės mėginių,  norėdami patikrinti, ar ji nėra užkrėsta paukščių.

Taip pat prisiminė, kad per tą šventę buvo vaišinama limonadu. Kas jį gėrė, tas ir susirgo.  Tik trys iš ten buvusių  svečių neprisilietė prie limonado ir jiems nieko nenutiko. Tiesa, bet limonado neliko, o stiklinės buvo išplautos. Vadinasi, nebebuvo įmanoma patikrinti. Atlikus vandens ir cukraus tyrimus, kurie buvo naudojami, gaminant limonadą, nedavė jokių rezultatų. Kaip ir patikrinti žemės mėginiai dėl galimo paukščių užteršimo.

Johnsonų dukteriai Shery pavyko išgyventi atlikus kraujo perpylimą. Nepaisant to, buvo padaryta žala mergaitės organizmui, nes stipriai nukentėjo kepenys.

Toksikologijos specialistė ir toliau tyrė paimto kraujo mėginius. Ji stebėjosi, nes iki tol niekada nematė, kad per trumpą laiką būtų taip stipriai pažeistos kepenys. Bet kai dr. Renate Kimbrouch peržiūrėjo patologijų vadovėlį, aptiko jame nuotrauką, labai panašią į tą atvejį, kokį ji pamatė atlikusi skrodimą. Nuotraukoje buvo matyti  pažeistų kepenų audiniai, kurie buvo apnuodyti  tirpalu, sukeliančiu onkologines ligas. Šis tirpalas paprastai naudojamas eksperimentuojant su gyvūnais, norint nustatyti vėžinių susirgimų kilmę. Jis labai gerai tirpsta vandenyje ir yra itin pavojingas gyvybei. Pažeidžia tik kepenis, todėl net  ir atlikus skrodimą, daugiau neįmanoma aptikti jokių pėdsakų.

Bet dabar dr. Kimbrouch ėmė įtarti, kad tai buvo padaryta iš anksto apgalvotai ir sąmoningai. Ji kreipėsi į policiją, prašydama išsiaiškinti, nes įtarė, kad Chadas Sheltonas ir Johnsonas buvo nužudyti. Greičiausiai šios nuodingos medžiagos buvo limonade. Juk kas gėrė limonadą tą lemtingą vakarą arba susirgo, arba mirė. Bet nebuvo įtikinamų įrodymų, nes limonado nebeliko.

Bylos tyrėjas Badas  Buchardas apklausė išgyvenusius gimines. Tarp jų ir Johnsono žmoną. Bet visi neigė kaip nors prisidėję prie šio nusikaltimo. Tyrėjas nusprendė patikrinti duomenų bazę, įvedęs Duane Johnsono pavardę, ir netikėtai aptiko įdomų dalyką.

Duane ir Sandy Johnsonai buvo  susituokę jau trejus metus, kai prie jų namo įvyko  incidentas su užpuolikais, kurie panaudojo ginklą.  Sandy brolis buvo sužeistas į petį, o kita kulka nuskriejo į vieną iš namo langų.  Tas šaulys buvo Sandy buvęs vaikinas Stevenas Roy Harperis. Jis pyko, kad Duane paviliojo jo merginą ir norėjo atkeršyti.

Stevenas susipažino ir Sandy ir pradėjo draugauti dar mokydamiesi mokykloje.  Ji turėjo pasisekimą tarp vaikinų, nes buvo šviesių plaukų mėlynakė. Stevenas taip pat buvo išvaizdus vaikinas, bet tylenis, laikėsi nuošaliau kitų, todėl dažnai buvo galima pamatyti jį vieną. Vaikinas ruošėsi tapti veterinaru. Sandy buvo jo pirma mergina, bet jis buvo labai drovus ir nežinojo kaip elgtis su priešingos lyties atstovėmis. Be to, vaikinas labai nukentėjo vaikystėje, kai užsidegė jo tėvų namas. Todėl ši trauma liko ne tik ant jo kūno, bet ir galvoje.

Po įvykdyto 1975 metais ginkluoto užpuolimo Harperis buvo suimtas ir nuteistas penkių metų laisvės atėmimo bausme.

Bet tyrėjas išsiaiškino, kad Harperis atsėdėjo tik kiek daugiau nei metus ir įsidarbino laborantu  Nebraskos universiteto medicinos centre, vėžinių susirgimų tyrimo institute.

Policijos pareigūnai gavo orderį ir buvo atlikta krata Harperio namuose bei garaže. Ten jie aptiko eksperimentų su gyvūnais įrodymų. Po to vietinis veterinaras sakė, kad likus mėnesiui iki mažylio ir Duane Johnsono mirties, Harperis atnešė jam gydyti savo šunį ir katę.  Atvykėlis paaiškino, kad jo augintiniams prasidėjo nepaaiškinamas kraujavimas. Gyvūnų nepavyko išgelbėti ir jie nugaišo.

 

Padarė iš pykčio ir keršto, kad  mergina jį paliko ir ištekėjo už kito

Policijos pareigūnai jau turėjo nemažai įrodymų, kad Harperis  prisidėjo prie šio nusikaltimo. Nors ir nebuvo tiesioginių įrodymų, bet paaiškėjo, kad tas tirpalas stipriai pažeidžia kepenų veiklą ir pasišalina iš organizmo per šešias valandas. Vadinasi, nusikaltimo įrankio neliko.

Kalifornijos universiteto mokslininkai, vadovaujami toksikologijos specialisto, dr. Ronaldo Shanko, beveik tuo pačiu metu atliko eksperimentus su gyvūnais.  Jie patikrino ir patvirtino, kad būtent tas tirpalas sukelia minėtus simptomus. Mokslininkams buvo pristatyti mirusių 11 mėnesių kūdikio ir Johnsono audinių mėginiai.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad kai 1975 metais Stevenas Harperis apšaudė Johnsonų namus,  jis tai padarė iš pykčio ir keršto, kad  Sandy jį paliko ir ištekėjo už kito. Bet net ir po to jis nepaliko moters ramybėje. Jau sėdėdamas kalėjime, jis siuntė savo mylimajai piešinius, kur ji buvo vaizduojama ragana.

Iš pradžių Sandy negalėjo patikėti, kad jos buvęs vaikinas galėjo ryžtis įvykdyti šį baisų nusikaltimą.

Kai Harperis išėjo į laisvę, jis  įsidarbino minėtame mokslinio  tyrimo institute. Būtent tada jis ir sužinojo apie pražūtingą šio tirpalo galią. Be to, Harperio kabinete ant sienos kabojo laikraščio iškarpa, kur buvo parašyta, kaip vienas vokiečių mokslininkas šiuo tirpalu nužudė savo žmoną.

Policijos pareigūnų manymu, Harperis pavogė šio tirpalo buteliuką iš  rakinamo laboratorijos šaldytuvo dėžės. Bet norėdamas nustatyti reikiamą dozę, pirmiau atliko  namuose eksperimentą su savo augintiniais.

Po to Harperis papasakojo vienam savo draugų, kad įsibrovė į Johnsonų namus, kai juose nieko nebuvo. Vyras įpylė šio tirpalo į paruoštą limonadą ąsotyje, kuris stovėjo šaldytuve.

Kaip ir buvo minėta, sekmadienį susirinko kone visa giminė švęsti Sallie sesers Sandy gimtadienio: dėdės, tetos, seneliai, vaikai. Tarp kurių buvo ir 11 mėnesių kūdikis. Tą dieną Duane dažė namą ir norėdamas numalšinti troškulį, išgėrė dvi dideles stiklines šio limonado. Tuo pačiu dėdė įpylė limonado ir 11 mėnesių Chadui. Bet Sandy  nė neprisilietė prie limonado, kadangi šio gėrimo ji apskritai nemėgo. Todėl gėrė kažką kita.

Stevenas Harperiui buvo pateiktas kaltinimas dėl dvigubos pirmojo laipsnio žmogžudystės.  Ir dėl pasikėsinimo nužudyti kitus. Nuteistajam buvo skirta mirties bausmė, įvykdant ją ant elektros kėdės.  Bet nebuvo spėta įvykdyti mirties bausmę, nes Harperis nusižudė savo kameroje.

Mažylio tėvas Bruce Sheltonas  ypač išgyveno dėl sūnaus mirties. Be to, baiminosi, kad ir jam gali pradėti vystytis onkologinė liga.  Pradėjo smarkiai gerti, buvo išmestas iš darbo ir vyras mirė sulaukęs vos 37 metų. Vyrą palaidojo greta sūnaus, kurio labai ilgai gedėjo.

Po kiek laiko Sallie sukūrė naują šeimą, bet ji atsisakė turėti vaikų, nes labai bijojo, kad gali susirgti vėžiu, arba ši liga persiduoti jos vaikams. Taip ir nutiko: 1914 metais Sallie mirė nuo vėžio, bet buvo palaidota atskirai nuo savo pirmojo vyro ir sūnaus Chado.

Vytautė Jogailaitė

Nuotraukose: Bruce Sheltonas (viršuje, kairėje) buvo palaidotas greta sūnaus, Sallie (antroje eilėje, dešinėje) mirė nuo vėžio 1914 metais, jos sesuo Sandy (apačioje), jos vyras Duane (trečioje eilėje) ir greta mažasis Chadas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą