Mercy Casanellas ir Richardas Cushworthas jau sūpuoja savo sūnelį

Mercy Casanellas nutikusi istorija gali būti puikus detektyvinio trilerio scenarijus. Moteris pagimdė sveiką kūdikį, slaugytojos priėmė jį ir sutvarkė, o vėliau grąžino motinai. Tikriausiai jau spėjote pagalvoti: „O kas čia blogai?“.  Tuo tarpu gimdyvė negalėjo pasakyti, kad kažkas čia ne taip, bet vidinis balsas tvirtino, kad tai ne jos kūdikis. Deja, bet kartais tiesa būna daug baisesnė už išsigalvojimus.

Kita panaši istorija įvyko Kinijoje, bet tik praėjus  4 metais sužinojo, kad jų vaikai buvo sukeisti gimdymo namuose. Ir tėvams teko priimti labai nelengvą sprendimą.

 

Sakė, kad kūdikis neatrodo toks, kokį matė iškart po gimdymo

Mercy Casanellas gimė Salvadore, tačiau atvyko studijuoti į JAV. Ji įstojo į Dalaso universitetą ir netrukus  susipažino su ten pat besimokančiu britu Richardu Cushworthu. Jaunuoliai įsimylėjo, susituokė ir po kiek laiko susilaukė pirmagimio.

Laikina merginos viza baigėsi, tačiau ji dar nebuvo gavusi „Žaliosios kortelės“. Todėl turėjo grįžti į tėvynę ir ten gimdyti kūdikį. Atėjus gimdymo laikui, ji kreipėsi į Salvadoro „Centro Ginecológico“ ligoninę, kuri buvo laikoma viena geriausių šalyje. Deja, prireikė skubaus gimdymo, todėl gimdyvei  buvo atliktas cezario pjūvis. Po to jai buvo pasakyta, kad dėl operacijos kūdikis turi būti paimtas medikų priežiūrai per visą naktį.

„Jie tiesiog leido man jį palaikyti, aš turėjau laiko tik pabučiuoti, o tada jie paėmė ir nuvežė į naujagimių kambarį. Tai buvo paskutinis kartas, kai aš jį mačiau“, – sakė Mercy savo interviu leidiniui „USA Today“. “

Kitą dieną slaugytojos atnešė Mercy kūdikį, tačiau moteris buvo įsitikinusi, kad tai ne jos sūnus. „Kai jie man padavė, aš pasakiau: „Tai ne mano vaika “, – tvirtino jauna moteris.

Anot Mercy, jai atnešė tamsesnės odos berniuką, nor ji – šviesiaodė ir jos vyras baltaodis. Be to prisiminė, kad jos vaikas buvo mažas, trapus ir plika galvele. O šis kūdikis turėjo daug plaukučių ir jo buvo kiek išsipūtęs kūnelis. Kai apstulbusi mama bandė pasakyti slaugytojoms, kad kūdikis neatrodo toks, kokį matė iškart po gimdymo, jie pasakė: „Vakar, prieš atliekant cezario pjūvį, jie davė jums vaistų“. Tačiau visi – pradedant slaugytojomis, baigiant gydytojais, net draugais, kurie atėjo aplankyti, sakė, kad kūdikis iš tikrųjų yra jos, nes kitaip ir būti negalėjo.

Grįžusi į Dalasą pas savo vyrą, Mercy ir toliau abejojo, nors visi džiaugėsi šeimos pagausėjimu. Mercy pasakojo, kad kiekvieną dieną vis labiau ir labiau mylėjo šį vaiką, tačiau viduje kirbėjo mintis, kad kažkas čia ne taip ir gana.

 

Abiem šeimoms tai buvo labai emocingi mainai

„Aš visaip bandžiau atsikratyti šios minties, kad tai nėra tikrovė, kad taip atsitinka tik Holivudo filmuose, – sakė ji savo interviu žiniasklaidai. – Mes mylėjome šį vaiką. Net kai atlikome DNR tyrimus, jaučiau, kad elgiuosi išdavikiškai. Aš išdaviau savo sūnų, bet negalėjau toliau taip gyventi“.

Kai tėvai gavo DNR tyrimų rezultatus, nebeliko jokių abejonių. Tikimybė, kad Mercy yra šio vaiko motina, buvo lygi nuliui.

Jauna moteris pajuto palengvėjimą sužinojusi, kad ji buvo teisi ir tai suteikė mažą paguodą.  „Galvojau tik viena: kas dabar bus su šiuo vaiku  ir kur dabar mano?“, – sakė Mercy.

Po ilgų teisminių nagrinėjimų, pora bandė išsiaiškinti, kur yra jų pačių sūnus ir kas bei kaip apkeitė kūdikius. Padedant Didžiosios Britanijos ambasadoriui Salvadore, buvo pradėtas tyrimas ir  paprašyta moterų, pagimdžiusių tuo pat metu kaip ir Mercy šioje ligoninėje, atlikti DNR tyrimus.

Galiausiai jiems pavyko susirasti savo vaiką, o kitą grąžino biologiniams tėvams. Abiem šeimoms tai buvo labai emocingi mainai ir susijungimas, nes jie mylėjo tuos vaikus, su kuriais ir išėjo iš ligoninės ant rankų. Biurokratija ir Salvadoro teismų sistema tėvams buvo pats didžiausias košmaras, bet svarbiausia, kad jie susigrąžino savo vaikus.

„Tai buvo ilgas ir skausmingas procesas. Ir aš negaliu patikėti, kad mes pagaliau susigrąžinome savo nuostabų berniuką į šeimą“, – sakė Richardas Cushworthas.

 

Po  ilgų ginčų šeimos nusprendė palikti viską taip, kaip yra

Kita panaši istorija įvyko Kinijos Liaudies Respublikoje. Bet tik praėjus  4 metais sužinojo, kad jų vaikai buvo sukeisti gimdymo namuose. Ir tėvai priėmė labai nelengvą sprendimą.

Kinijos Suichango rajono ligoninės gimdymo skyriuje dvi moterys padieniui pagimdė du sveikus berniukus. Naujagimius prižiūrėjo Suichango Liaudies ligoninės darbuotojai. Laimingoms jaunoms motinoms Zhi Guohua ir Luo Suhui kūdikiai buvo įteikti po trijų dienų ir sėkmingai išleistos iš ligoninės.

„Kai mūsų sūnui suėjo keli metai, žmonės pradėjo sakyti, kad jis visai nepanašus į mus. Pas mus dirbo auklė ir daugelis tvirtino, kad kūdikis panašesnis į ją nei į savo tėvus“, – sakė Zhi Guohua.

Ji tuo metu dirbo darželio auklėtoja. Grupėje moteris atkreipė dėmesį į vieną berniuką, kuris neįtikėtinai priminė jos vyrą Lee Huejų. Netrukus paaiškėjo, kad berniukas buvo Luo Suhui sūnus. Kai tik Zhi Guohua pamatė šį berniuką, ji iškart pasakė, kad tai jos sūnus.

Šeimos atliko DNR tyrimus, kurio rezultatai patvirtino jų įtarimus. Paaiškėjo, kad kūdikiai ligoninėje buvo sukeisti. Tėvai  padavė į teismą Liaudies ligoninę, kuri vėliau jiems išmokėjo 1000 juanių (apie 150 JAV dolerių) kompensaciją vienai šeimai.

Išaiškinus situaciją, iškilo klausimas, ką toliau daryti su vaikais. Guohua vyras norėjo grąžinti biologinį sūnų. Tačiau pati Guohua galvojo kitaip. „Nepaisant to, kad žinojome apie sukeistus vaikus, negalėjau jo atsisakyti (nebiologinio sūnaus – red.). Jaučiau, kad jis pats nenorėtų pereiti gyventi į kitą šeimą “, – aiškino Zhi Guohua.

Po  ilgų ginčų  ir diskusijų šeimos nusprendė palikti viską taip, kaip yra. Tai yra, kad vaikai ir toliau gyventų su įtėviais, o užaugę, jei norėtų, galėtų grįžti į biologines šeimas. Be to, dviejų šeimų namus skyrė vos 10 minučių kelias. Vienintelis dalykas, ką nusprendė šeimos – tai pakeisti pavardes į dvigubas, atsižvelgiant į biologinių tėvų vardus.

Pasak Zhi Guohua, jie pasirinko vienintelį teisingą sprendimą, kad  psichologiškai netraumuotų berniukų. Dabar abi šeimos susijungė į vieną didelę draugišką šeimą, kurią sudaro 6 žmonės. Berniukai kartu lanko tą pačią mokyklą ir eina į svečius vieni pas kitus.

parengta pagal užsienio spaudą

3 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą