Praėjo beveik trejetą metų, kai trijų vaikų tėvas Richardas Pringle‘as prarado savo vyriausią sūnų Hyuugį, kuriam tebuvo treji metai. Richardas savo paskyroje „Facebook“ paskelbė jaudinančią žinutę, kurios atgarsis skambėjo daugelio tėvų širdyse visame pasaulyje.

 

Dešimt svarbiausių dalykų, kuriuos suprato mirus sūnui

Richardas Pringle‘as pasidalino savo mintimis apie dešimt svarbiausių dalykų, kuriuos išmoko dar labiau puoselėti, praradęs savo „gražų berniuką“ Hyuugį.

  1. Jūs niekada negalėsite pakankamai prisibučiuoti ir mylėti.
  2. Jūs visada turite turėti laiko vaikui. Todėl palikite tai, ką darote ir žaiskite su savo vaiku. Net jei tai tik minutei. Nieko nėra svarbiau, kas negali palaukti.
  3. Nufotografuokite kuo daugiau nuotraukų ir įrašykite kuo daugiau vaizdo įrašų. Vieną dieną gali pasirodyti, kad tai viskas, ką turite.
  4. Nešvaistykite pinigų, o skirkite laiko. Ar manote, kad svarbu tai, kur ir kam išleidote pinigus? Manau, kad ne. Svarbu tik tai, ką darote. Šokinėkite kartu su savo vaiku per balas, eikite pasivaikščioti į mišką, plaukiokite jūroje, statykite namelius ir linksminkitės. Tai viskas, ko jie nori. Nepamenu, ką esame nupirkę Hyuugui, atsimenu tik tai, ką padarėme dėl jo.
  5. Dainuokite. Dainuokite dainas kartu. Mano laimingiausi prisiminimai yra apie tai, kaip Hyuugis sėdi ant mano pečių ar šalia manęs automobilyje ir dainuoja mūsų mėgstamas dainas. Muzikoje kuriami prisiminimai.

6.Branginkite paprasčiausius dalykus: naktimis gulėjimą lovoje, kartu skaitant knygas, vakarieniaujant kartu,  leidžiant tingius sekmadienius. Branginkite. To labiausiai ilgiuosi. Neleiskite, kad šios ypatingos akimirkos praeitų  pro šalį nepastebėtos.

  1. Visada bučiuokite tuos, kuriuos mylite ne tik atsisveikindami. O jei pamiršite, grįžkite ir pabučiuokite juos. Kas žino, galbūt tai paskutinis kartas.
  2. Paverskite nuobodžius dalykus linksmais: apsiperkant, keliaujant automobiliu ar atliekant namų ruošos darbus. Nebijokite pasirodyti kvailais, papasakokite anekdotą, pokštą, daugiau juokaukite, šypsokitės ir mėgaukitės. Gyvenimas per trumpas, kad nesilinksmintumėte.
  3. Veskite dienoraštį. Įrašykite viską, ką daro jūsų maži vaikai, norėdami nušviesti jūsų pasaulį. Juokingus žodžius, kuriuos jie sako ir kitus mielus dalykus, kuriuos jie daro.

Mes tai pradėjome daryti tik praradę Hyuugį. Bet mes norime viską prisiminti. Dabar mes tai darome dėl Hetty ir darysime dėl Henny.

Turėsite rašytinius prisiminimus, kurie išliks amžinai. O pasenus galėsite kiekvieną akimirką atsigręžti ir branginti.

  1. Jei jūsų vaikai yra su jumis ir jūs galite juos pabučiuoti prieš miegą, papusryčiauti, nuvežti į mokyklą, universitetą, po to pamatyti, kaip jie susituokia, tada esate laimingi žmonės. Niekada to nepamirškite.

 

Richardas puoselėja kiekvieną akimirką, praleistą su Hyuugiu

Richardo pranešimas palietė daugelio žmonių širdis. Vos patalpinus įrašą, jis sulaukė 19 tūkst. „patinka“. Tėvai iš Brazilijos, Naujosios Zelandijos, Norvegijos, Japonijos ir kitų šalių dėkojo Richardui už įkvepiančius žodžius apie tėvų ir sūnų meilę.

Hyuugis staiga mirė 2016 metais rugpjūčio 18 dieną nuo kraujo įsiliejimo į smegenis. Jam buvo tik treji metai. „Buvo sutrikusi jo smegenų veikla, bet tai niekaip nepasireiškė, – savo interviu sakė Richardas. – Būna tik 5 procentai kraujavimo tikimybė, bet, deja, tai įvyko mūsų sūneliui ir jis neišgyveno“.

Richardas puoselėja kiekvieną akimirką, praleistą su Hyuugiu: „Per trejus trumpus metus jis paliko mums pačius neįtikėčiausius prisiminimus. Jis buvo švelnus, rūpestingas ir toks mielas. Jis darė nuobodžius dalykus juokingais. Jis viską darė linksmai. Kai su Hyuugiu važiuodavome automobilyje, mes tiesiog sėdėdavome ir dainuodavome dainas.  Nebūdavo kada ir kalbėti. Tiesiog mėgavomės gyvenimu. Gana dažnai jis staiga kreipdavosi:

  •    – Tėti?

–  Taip, mano gražus berniuk, – visada atsakydavau.

– Tu esi mano geriausias draugas, – išdidžiai sakydavo jis“.

„Kai netenkate vaiko, senos nuotraukos staiga įgauna visiškai naują reikšmingumo ir svarbos lygį jūsų gyvenime. Užuot tiesiog pažiūrėję į nuotrauką ir pagalvoję, kad tai nėra blogai, pamatysite, kad viską imsite analizuoti iki smulkiausių detalių. Kiekviena nuotrauka yra tarsi durys, kurias galite atidaryti  į nuostabių prisiminimų pasaulį. Tokį, kokį atradau šiandien“, – parašė Richardas po nuotrauka, kurią paskelbė „Facebook‘e “.

Mirusio sūnelio garbei Richardas ir jo žmona Jen sukūrė puslapį „Go-Fund-Me“, norėdami surinkti lėšų savo Hastingso miesto sergantiems vaikams. Jiems jau pavyko surinkti lėšų naujam MRT skaitytuvui Konkvisto ligoninėje, kur jų mažamečiui sūnui buvo atliktas pirmasis MRT tyrimas, suteikiantis galimybę gydytojams nustatyti pažeidimą mažylio smegenyse.

 

Socialinių tinklų nuotraukos

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą