1985 metais rugpjūčio 7 dieną Sheila Caffell, jos du sūnūs dvyniai ir tėvai buvo rasti nužudyti. "YouTube" stopkadras

Praėjus mėnesiui po žiaurios visos šeimos nužudymo 1985 metais „Baltųjų namų“ ūkyje Anglijoje,  24 metų  šeimos įvaikintas Jeremyis Bamberis mėgino įtikinti policiją, kad jo sesuo Sheila Caffell padarė tai: iš pradžių nužudė visą šeimą, o paskui nusišovė.

 

Mergaitės gyvenimo pradžia nebuvo pati laimingiausia

1985 metais rugpjūčio 7 dieną Sheila Caffell, jos du sūnūs dvyniai ir tėvai buvo  rasti nužudyti. Byla sulaukė didelio atgarsio ir buvo pavadinta „Baltųjų namų“ ūkio žmogžudyste. Šiandien  JeremyisBamberis  yra vienas iš 75 kalinių, atliekančių bausmę iki gyvos galvos Jungtinėje Karalystėje.

Tačiau 1985 metais vyras dėl  įvykdytų žmogžudysčių apkaltino Sheilą Caffell, sakydamas, kad ji „išprotėjo ir paėmė ginklą į rankas“. Ir jei ne sukrečiantys buvusios Jeremy‘io draugės liudijimai, Sheila tikriausiai iki šiol būtų kaltinama dėl  įvykdytų žmogžudysčių.

Šis siaubingas įvykis tapo vienu baisiausių žudynių šiuolaikinėje Britanijos istorijoje ir akimirksniu atkreipė visos šalies dėmesį. O žmogžudystės istorija neseniai buvo perpasakota HBO seriale „The White House Farm Murders“, kuriame vėlgi kaltininkas buvo tik Jeremyis Bamberis.

Nors įkalintas vyras ir jo advokatas vis dar tvirtina, kad yra nekaltas. Be to, jie nėra vieni, net ir šiandien daugelis klausia, ar Jeremyis iš tikrųjų galėjo padaryti šiuos nusikaltimus? O gal vis dėlto r Sheila Caffell nužudė savo tėvus ir vaikus.

Kaip ir jos įvaikinto brolio Jeremy‘io Bamberio, Sheilos Caffell gyvenimo pradžia nebuvo pati laimingiausia. 1957 metais liepos 18 dieną gimusiai Kenterberio arkivyskupo dukrai buvo suteiktas Phyllis vardas. Sheilos senelis privertė jaunutę dukrą palikti savo vaiką ir dviejų savaičių kūdikis Phyllis buvo atiduotas įvaikinimo agentūrai.

Po trijų mėnesių Neville‘as ir June Bamberiai, turtinga pora, kuri neturėjo savo vaikų, ją įsivaikino ir suteikė mergytei naują vardą: Sheila Jean Bamber. Jie suteikė jai ne tik  naują vardą, bet ir naują, viskuo aprūpintą gyvenimą. Mergina mokėsi prestižinėse privačiose mokyklose Esekse, Norfolke ir Londone. Po kelerių metų Bamberiai įvaikino mažą berniuką, kurį pavadino Jeremy‘iu.

Tačiau nepaisant visų Bamberių pastangų, Sheila pasekė savo biologinės motinos pėdomis. Būdama 17 metų ji pastojo nuo vidurinės mokyklos draugo Colino Caffello.  Įtėviai pasirūpino, kad merginai būtų atliktas  abortas ir išsiuntė ją mokytis į koledžą. Iš pradžių studijavo raštvedybą, vėliau išbandė save kaip kosmetologę, tačiau studijų taip ir nebaigė.

Netrukus ji pasirašė sutartį su modelių agentūra ir savo karjerą pradėjo Tokijuje. Tačiau jos santykiai su Colinu Caffellu tęsėsi ir sulaukusi 20 metų ji sužinojo, kad vėl yra nėščia. Sheila nusprendė baigti modelio karjerą ir sutiko ištekėti už Colino. Tai yra pradėjo ruoštis gyvenimui kaip žmona ir mama.

Deja, būdama šeštą mėnesį nėščia, ji patyrė persileidimą. Po to įvyko dar vienas persileidimas. Ir tik po ketvirto bandymo 1979 metais jai pavyko pagimdyti sūnus dvynius: Danielių ir Nicholas.

Dviejų vaikų išlaikymui reikėjo ne tik daug jėgų, bet ir pinigų. Kadangi tėvai buvo nusistatę prieš santuoką ir nepadėjo finansiškai, todėl pora sunkiai sugyveno.

Sheila Caffell dirbo atsitiktinius darbus, bet dažniau sėdėdavo su vaikais. Sužinojusi, kad Colinas užmezgė romaną, iš karto išsiskyrė su juo ir išsivežė sūnus gyventi atskirai. Po šio nervinio sukrėtimo Sheilos  gyvenimas ėmė ristis žemyn.

 

Motyvas buvo  paprastas: tikėjosi paveldėti turtą

Paaiškėjo, kad mergina visą gyvenimą patyrė psichinės sveikatos problemų. Tačiau 1983 metais, augant įtampai santykiuose su tėvais (nors jie  ir nepritarė jos santuokai su Colinu, bet buvo šokiruoti, sužinoję apie jų išsiskyrimą),  moteris kreipėsi į psichiatrą, kuris jai oficialiai nustatė šizofreniją.

Psichiatras apibūdino ją kaip susijaudinusią, paranojišką ir psichozinę moterį. Tačiau įtėviai Sheilai atrado kitą, ne taip baisiai skambančią diagnozę: „velnio vaikas“ – taip ją vadino tarp savo pažįstamų. Ir jie turėjo tam priežastį.

Vėliau Jeremy‘io draugė June pasakojo, kad Sheila Caffell kartą prisipažino mamai apie nerimą keliančias mintis, taip pat ne kartą kalbėjo apie savižudybę. Tačiau  į šiuos jos svaičiojimus niekas rimtai nežiūrėjo.

Tai buvo iki 1985 metų rugpjūčio 7 d. nakties, kai Jeremy‘is Bamberis paskambino policijai ir pasakė, kad visa jo šeima – tėvas Nevile‘is, mama June, sesuo Sheila ir jos šešiamečiai dvyniai – buvo sušaudyti „Baltųjų  namų“ ūkyje.

Vyras policijai taip pat sakė, kad jo sesuo „išprotėjo ir turi ginklą“. Ir atsižvelgiant į tai, kad jai neseniai buvo diagnozuota psichinė liga, ir tai, kad ji gulėjo psichiatrinėje ligoninėje, taip pat buvo įtempti santykiai su motina, galų gale jos rankose rastas žmogžudystės ginklas, paskatino policiją manyti, kad atsakinga  už šį nusikaltimą yra Sheila Caffell.

Tačiau praėjus kelioms dienoms, buvusi Jeremy‘io draugė policijai pasakė, kad jis ilgą laiką planavo šias žudynes ir su ja pasidalino savo žiauriais planais. Tai privertė policiją atidžiau ištirti įrodymus.

Netrukus buvo rastas ir duslintuvas, ant kurio buvo aptikti Sheilos kraujo pėdsakai. Taip pat paaiškėjo, kad jai du kartus buvo šauta į galvą. Po to policija suėmė Bamberį, apkaltindama jį šeimos nužudymu. Motyvas buvo  paprastas: tikėjosi paveldėti jų turtą – daugiau nei 500 tūkst. JAV dolerių.

Galiausiai, 1986 metais spalio 28 dieną Bamberis buvo pripažintas kaltu dėl įvykdytų žmogžudysčių. Prisiekusieji priėmė kaltinimui palankų sprendimą 10:2.  Tai reiškia, kad Bamberis buvo nuteistas penkiomis bausmėmis iki gyvos galvos už Neville‘ą ir June Bamberus, Sheilą Caffell ir jos sūnų Danielio ir Nicholas nužudymą.

2021 metų vasarį tyrėjas Markas Williamsas-Thomasas, padėjęs išaiškinti buvusio britų transliuotojo Jimmy‘io Savile‘o nusikaltimus, „The Daily Mail“ sakė manantis, kad Jeremy‘is Bamberis yra nekaltas.  Pridūręs, kad turi „nepaprastų įrodymų“, jog jo sesuo Sheila Caffell buvo tikroji šių baisių nusikaltimų kaltininkė.

„Aš netikiu, kad Jeremy‘is Bamberis nužudė savo šeimą – manau, kad tai padarė jo sesuo Sheila Caffell, o paskui nusižudė“, – sakė jis ir paaiškino: „Bamberio elgesys po nusikaltimų nėra kaltės įrodymas“.

Jis turėjo omenyje Bamberio juoką, kai buvo paklaustas  apie skubotą daugelio daiktų iš jo tėvų namų pardavimą ir sunaikinimą, įskaitant jo sesers nuotraukas. Ir dar tai, kad jis užmigdė mamos mylimą šunį. Tyrėjas Markas Williamsas-Thomasas pareiškė, kad tai buvo „šoko būsenos“ rezultatas.

Tuo tarpu Jeremy‘is Bamberis sėkmingai leidžia dienas kalėjime. Jis įgijo antrąjį aukštąjį sociologijos ir medijų studijų išsilavinimą, kasdien žaidžia badmintoną ir piešia. Negana to, susikūrė  Bamberio rėmėjų grupė, kuri tiki jo nekaltumu ir palaiko jį.

Jeremy‘is irgi iki šiol tvirtina esanti nekaltas. Ankstesni jo skundai buvo atmesti. Paskutinį kartą jis bandė  paduoti apeliaciją 2021 metais kovo mėnesį, bet  ir vėl  skundas buvo atmestas. Todėl Jeremy‘is Bamberis, tikėtina, liks kalėjime iki savo dienų pabaigos.

 

Nuotraukos: allthatsinteresting.com/sheila-caffell, „YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą