Ko gero įdomiausia sužinoti, ko žmonės labiausiai gailisi prieš mirdami. Pasakojama, kad L. Beethovenas, gulėdamas mirties patale, pasakė: „Klauskite, brangieji, komedija baigta!“.

Žinomas  amerikiečių aktorius Lou Costello prieš savo mirtį pastebėjo: „Tai buvo geriausi ledai, kokius aš kada nors paragavau“.

Bet populiari amerikiečių interneto svetainė „Quora“ ( „Klausimai ir atsakymai“) nusprendė nelaukti, kol kas nors bus netoli mirties ir tada paklaustų, ko jis ar ji labiausiai gailisi, o suteikė tokią galimybę savo svetainės lankytojams, kur vieni užduoda klausimus, o kiti atsako  į juos.

Vienas  „Quora“ vartotojas, uždavė klausimą, kuris daugelį jaudina: ko žmonės gailisi, atsimindami savo gyvenimą, kai jiems yra 30, 40, 50 ir daugiau metų? Klausimas sukėlė gyvą diskusiją, kurios įdomiausiais patarimais bei atsakymais šiandien pasidalinsime su jumis. O gal kuris nors iš to galės pasidaryti išvadą ar pasimokyti iš kitų klaidų. Įdomu tai, kad visi atsakymai pažymėti tik viena dalele „ne“.

 

  1. Nepirkite daiktų

Verčiau investuokite į savo gyvenimo patirtį. Keliaukite. Susiraskite vaikiną ar merginą, kuri jums pasakė „galbūt“, net jei ji gyvena kitame pasaulio krašte.

Atminkite: gyvenimiška patirtis ir įspūdžiai, o ne daiktai yra tikras gyvenimas.

  1. Nedarykite to, ko nenorite daryti

Manote, kad turite laiko ir suspėsite viską padaryti. Bet taip nėra. Kol vieną gražią akimirką  suprasite, kad jūsų laikas baigėsi. Jau per vėlu. Jūs gyvenote savo gyvenimą, bet visai ne taip, kaip norėjote. Gal mėginote pabėgti nuo savęs ar po kažko susvetimėjimo. Jei turite tikslą, tada puiku. Nepraleiskite to.

  1. Nemėginkite visiems įtikti

Įsidėmėkite: niekas nėra labiau vertas meilės nei jūs. Gaila, jei tai supratote tik dabar ar ne taip ir seniai. Ko gero iššvaistėte daug laiko mėgindami užkariauti kieno nors širdį ar laimėti visiškai nepažįstamų žmonių palankumą.

Be to, nepamirškite, kad pamestus pinigus visada galima uždirbti. Bet 5 minutės tuščiai iššvaistytas laikas yra tai, ką jūs praradote amžiams.

  1. Nesistenkite užmegzti santykių su žmogumi, kuris myli kitą žmogų

Santykiai su žmogumi, kuris myli kitą, yra pasmerkti iš anksto. Tai yra tam tikra juodoji skylė, kurioje visos jūsų ryškios emocijos ir jausmai išnyks, o jums liks tik tuštuma. Jūs būsite pasimetę ir nežinosite, kaip išsikapstyti iš tos duobės.

Įsimylėjus žmogų, kuris jūsų nemyli, pasijusite kaip bebaimis robotas. Bet prireiks labai daug laiko, kad grįšite į normalią būseną.

  1. Nežadėkite to, ko negalėsite išpildyti

… jei nenorite jaustis kaip paskutinis vargšas ir nuolat atsiprašinėti kito žmogaus, kad neįvykdėte savo pažado.

  1. Nelaukite, kol kiti jums pasakys „taip“

Pirmiausia pasakykite sau „taip“, o likusieji šiek tiek vėliau atsakys teigiamai.

  1. Nevokite iš biuro popierių ir sąvaržėles

Tai atrodo kaip smulkmena, bet tai labai kenkia jūsų patikimumui.

  1. Nepalik savo gyvenime vietos tiems, kurie kelia abejonių ir yra nieko verti

Nevalgykite greitojo maisto. Neskaitykite abejotinų naujienų. Stenkitės atsiriboti nuo kolegų, kurie tik „švilpauja“ darbe, bandydami visą darbo krūvį uždėti ant jūsų pečių. Neleiskite laiko su žmonėmis, su kuriais neketinate eiti per gyvenimą.

  1. Nesigailėkite

Gali atrodyti, kad visa tai, kas išdėstyta, yra tik apgailestavimas. Bet taip nėra. Juk neįmanoma grįžti į praeitį, negalima ištaisyti praeityje padarytų klaidų, todėl kartais naudinga prisiminti savo nesėkmes ir klaidas, kad dabar ar ateityje nekartotume jų.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą