Bet kuris vaikinas, išgirdęs dėkingumo žodžius iš merginos, jaučiasi reikalingas ir gali dar kartą įsitikinti, kad jis yra svarbus jos gyvenime. Archyvo nuotrauka

Sakoma, kad tai, ką patiriame įsimylėję, gali būti įprasta mūsų būsena. Įsimylėjimas pasako žmogui, koks jis turėtų būti.  Vis dėlto tai  – grįžimas į normalų gyvenimą ar saldi iliuzijų nelaisvė? Mokslas neatsako į šį klausimą. Tačiau žinoma, į kokius etapus skirstomas traukos prie kito žmogaus procesas.

Romantiška meilė žinoma nuo neatmenamų laikų, apie ją kalbėjo filosofai, o poetai kūrė eilėraščius. Meilė nepaklūsta proto ir logikos dėsniams, ji gali mus pakelti į euforijos aukštumas, o paskui nunešti į nevilties bedugnę dėl pačių nereikšmingiausių priežasčių.

Dažnai įsimylime tiesiog tada, kai to visai neplanavome, o draugai ir artimieji dažnai negali suprasti, kodėl įsimylėjome būtent šį žmogų.

„Ir vis dėlto mokslas pamažu įmena įsimylėjimo paslaptis, lygiai taip pat, kaip paaiškino daugelį gamtos reiškinių, kurie kažkada atrodė tokie pat nenuspėjami ir paslaptingi“, –  sakė  neuromokslininkė Lucy Brown.

 

  1. Jausmo gimimas

Įsimylėjimas gimsta tuo momentu, kai žmogus staiga  pajunta kitam ypatingą jausmą. Ir nesvarbu, ar pažinojo jį daug metų anksčiau, ar susipažino vos prieš kelias valandas, dabar visos jo mintys sutelktos tik į jį ar ją.

  1. Įkyrios mintys

Ir nuo tos akimirkos neapleidžia įkyrios mintys. Prisimenate, kaip ji tą vakarą buvo apsirengusi, apie ką kalbėjotės arba žavitės jo šypsena.

Kai skaitote knygą, susimąstote, ar ji jam patiktų. O kaip ji patartų jums išspręsti problemą su savo viršininku? Kiekvienas susitikimas su šiuo žmogumi, spontaniškas ar suplanuotas, tampa jums svarbiu įvykiu, kurį vėliau prisimenate ir analizuojate.

Iš pradžių šios mintys kyla tik retkarčiais, tačiau laikui bėgant jos tampa tikrai įkyrios.

Daugelis žmonių 85–100 proc. laiko galvoja apie savo mylimąjį. Dažniausiai šios mintys netrukdo kasdieniniam gyvenimui, tik sukuria jai malonų foną. Tačiau kartais jos gali taip užvaldyti jūsų mintis, kad pradeda atitraukti dėmesį nuo darbo, mokslų ar studijų.

  1. Aiškaus vaizdo formavimas

Manoma, kad įsimylėjėliai idealizuoja savo meilės objektą, nepastebėdami jo trūkumų. Tačiau tyrimai rodo, kad tai nėra visiškai tiesa. Trečiajame įsimylėjimo etape susidaro aiškus supratimas ne tik apie potencialaus partnerio nuopelnus, bet ir apie jo trūkumus.

Jis nustoja būti savotiška stebuklinga būtybe, nes įsimylėjęs žmogus supranta, kad tai paprastas gyvas žmogus. Tačiau yra linkęs sumenkinti jo trūkumus arba laikyti juos mielais ekscentriškumais.

  1. Trauka, viltis ir netikrumas

Kai aiškiai suvoki meilės objektą, dar labiau jį traukia, tuo pačiu jaučia ir viltį, ir netikrumą, tikėdamasi užmegzti su juo santykius.

Viskas, kas vyksta tarp jūsų, sukelia stiprias emocijas: menkiausias jo pritarimas – ir jums atrodo, kad jūsų jausmai abipusiai, švelniausia kritika panardina į neviltį, o net trumpas išsiskyrimas sukelia nerimą. Nepaisant to, žmonės pasiryžę įveikti bet kokias kliūtis meilės kelyje.

  1. Hipomanija

Tam tikru momentu  žmogus gali patirti būseną, vadinamą hipomanija. Tada jausite energijos antplūdį, kurį laiką sumažės maisto ir miego poreikis. Tačiau tikėtinas ir šalutinis poveikis – paraudimas, drebulys, mikčiojimas, prakaitavimas, širdies plakimas, nepatogumo pojūtis ir panašiai.

  1. Pavydas ir stipri motyvacija veikti

Šiame etape žmogus vis labiau trokšta laimėti mylimo žmogaus palankumą. Kyla neracionalus pavydas, noras „saugoti“ savo meilės objektą, bandyti nuo jo atstumti galimus konkurentus. Bet tuo pačiu bijo būti atstumtas, o kartu apima stiprus noras būti su mylimu žmogumi.

  1. Bejėgiškumo jausmas

Galbūt kada nors jūsų stiprius jausmus pakeis visiško bejėgiškumo jausmas. Iš pradžių galite pulti į neviltį, tačiau pamažu įkyrūs norai ims silpti, o jūs patys nustebsite, kad elgėtės taip neracionaliai.

Tikriausiai tada vis dar labai norėsite užmegzti santykius su šiuo žmogumi, bet jau suprasite, kad tam nebūtinai lemta. Jūs atgausite gebėjimą mąstyti logiškai ir veikti pragmatiškai.

„Nuostabu, kad nors mes dažniau įsimylime tuos, kurie mums atrodo fiziškai patrauklūs, o seksas čia vaidina labai nedidelį vaidmenį, – aiškino Lucy Brown. – Taip, su šiuo žmogumi norime mylėtis, bet emocinio artumo trokštame daug labiau. Bet labiausiai norime pasiskambinti, susirašinėti ir praleisti laiką su šiuo žmogumi“.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą