Jei kasdien neturite galimybės išsimaudyti po dušu, turėtumėte bent kartą per dieną nusivalyti varpą drėgnomis kūdikių servetėlėmis ar šiltu vandeniu sudrėkintu rankšluosčiu, kad sumažėtų bakterijų kaupimasis. Archyvo nuotrauka

Dirginimas, infekcija ir nemalonus kvapas yra tik keletas iš daugelio bėdų, kurios gali kilti, jei nesilaikysite tinkamos lytinių organų higienos. Be to, nusiplovus varpą iš karto po sekso padeda sumažinti tikimybę užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis (LPL). Taigi, kaip tinkamai nusiplauti varpą, norint išlaikyti  švarą ir gerą sveikatą.

 

Svarbiausia nepamiršti apiplauti po apyvarpe

Penį reikia plauti su švelnų muilu. Daugelyje muilų yra kvapiųjų medžiagų, kurios gali dirginti jautrią odą, todėl netinkamos naudoti lytiniams organams nusiplauti. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, rinkitės švelnų, kvapų neturintį muilą, skirtą kūnui.

Taip pat pravartu būtų išsimaudyti po dušu. Norėdami išvengti lytinių organų ir kitų kūno dalių  dirginimo, reikia plauti po dušu visą kūną šiltu vandeniu ir švelniu, bekvapiu muilu.

Po to reikia nusiplauti varpą atskirai. Sutepkite rankas muilu ir jo putas tepkite ant varpos sėklidžių ir koto. Svarbiausia nepamiršti apiplauti po apyvarpe. Tai yra švelniai traukite apyvarpę atgal tiek, kiek ji duos. Netraukite per jėgą, nes tai gali pakenkti varpai ir sukelti dirginimą.

Išmuilinkite po apyvarpe, tada kruopščiai nuplaukite muilą ir nešvarumus, kurie ten susikaupė. Po to grąžinkite apyvarpę į natūralią padėtį.

Visuomet laikykite varpą švarią. Asmeninė higiena yra nepaprastai svarbu, bet gydytojai įspėja apie galimas problemas dėl per didelio varpos plovimo. Kitaip tariant, per dažnas  jos plovimas,  ypač su muilu ar dušo želė, gali sukelti dirginimą ir skausmą. Be to, po plovimo būtina kruopščiai nusausinkite varpą minkštu rankšluosčiu.

 

Po lytinių santykių  stenkitės kuo greičiau nusiplauti varpą

Itin svarbu apyvarpės priežiūra. Tinkamai prižiūrint ir laikantis higienos, neapipjaustyta varpa  paprastai nekelia didelių sveikatos problemų. Bet jei nenuplausite varpos po apyvarpe, gali kauptis nešvarumai ir sukelti smegmą.

Kitos  pasitaikančios apyvarpės problemos gali būti uždegimas, kurį dažniausiai sukelia priverstinis susiaurėjimas ir dirgikliai, tokie kaip aštrūs ar kvapūs muilai. Infekcijas gali sukelti netinkama higiena ir neplautos smegmos sankaupos.

Po lytinių santykių  stenkitės kuo greičiau nusiplauti varpą. Tai gali padėti sumažinti infekcijos riziką, išplaunant bakterijas, kol jos dar neužkrėtė organizmo.

Jei kasdien neturite galimybės išsimaudyti po dušu,  turėtumėte bent kartą per dieną nusivalyti  varpą drėgnomis kūdikių servetėlėmis ar šiltu vandeniu sudrėkintu rankšluosčiu, kad sumažėtų bakterijų kaupimasis. Norint tai išsiaiškinti, turite atitraukti apyvarpę, kad patikrintumėte, ar nėra smegmos kaupimosi požymių. Smegma yra natūralus lubrikantas, kurį gamina organizmas, kad  varpa neišsausėtų. Bet jei nepakankamai dėmesio skirsite higienai, ji gali tapti sūraus skonio. Jei pastebite smegmos susikaupimą po apyvarpe, gali tekti dažniau plauti varpą.

parengta pagal wikihow.com, “YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą