Pereinamuoju laikotarpiu, bręstančio paauglio organizme vyksta sudėtingi pokyčiai – jis ima greitai augti, keičiasi fiziniai duomenys ir psichika. Vienas  svarbiausių lytinio brendimo požymių – lytinių hormonų suaktyvėjimas.  Tai yra berniukų organizme turi būti pakankamas kiekis vyriškų lytinių hormonų androgenų, nes jie, vaizdžiai tariant, sukuria vyrą – jo raumenis, vyriškus bruožus, charakterį, temperamentą ir, žinoma, jo seksualumą.

 

Lytinis potraukis turi praeiti tris etapus – platonišką, erotinę ir seksualinę

Vykstantys organizme pokyčiai atsiliepia ir paauglio nuotaikai bei elgesiui. Juokaujant galima pasakyti, kad lytiniams hormonams darant įtaką, jo psichiką užvaldo erotiniai vaizdai. Paauglys pradeda fantazuoti erotinėmis temomis, ima domėtis vyro ir moters intymiais santykiais, įsimyli. Padažnėja naktinės erekcijos ir poliucijos. Neduoda ramybės ir erotiniai sapnai. Berniukai,  norėdami neatsilikti nuo bendraamžių, pradeda masturbuotis. Beje, masturbacija retai būna paties paauglio atradimas ir iniciatyva. Paprastai jį įtraukia „į sumanių rankų būrelį“ kuris nors iš bendraamžių arba vyresnio amžiaus paauglių. Užkrečia šia naujove ir parodo, kaip reikia masturbuotis. Arba paaugliai užsiima abipuse masturbacija.

Kelių amerikiečių mokslininkų ir bendraautorių knygoje „Adolescent sexual abstinence. Health Education & Behavior“  („Nepilnamečių seksualinė abstinencija. Sveikatos ugdymas ir elgesys“)  rašoma, norint, kad vėliau nebūtų problemų seksualiniame gyvenime, paauglių lytinis potraukis (libido) turi praeiti tris etapus – platonišką, erotinę ir seksualinę.  Kai praeina lytinio potraukio romantiškasis etapas, dar po kiek laiko – erotinis, o paskui paauglį apakina geidulingas seksualinis periodas. Tada jaunąjį „mačo“ gali išversti iš kojų jo paties seksualumo povandeniniai akmenys. Mat šiame etape jį pradeda kankinti įkyrios ir nenumaldomos mintys apie lytinius santykius.

Anot knygos autorių, lytinio potraukio ženklai, tarp jų ir su seksu bei seksualinėmis pramogomis susijusios mintys, atsiranda jau ankstyvojo brendimo metu.

Jau 9-10 metų berniukams neduoda ramybės erotinės fantazijos

Mokslininkai atliko apklausą tarp amerikiečių berniukų, per kurią ir paaiškėjo, kad apie  25 proc. 11-12 metų berniukai teigė „mąstantys apie seksą“,  tarp 9-11 metų berniukų taip pat galvojančių – 16 proc. Respondentai nurodė, kad seksualinės mintys peršasi savaime.

Tuo tarpu atlikus apklausą tarp ispanų berniukų, paaiškėjo, kad apie 6 proc. 9-10 metų berniukams neduoda ramybės erotinės fantazijos, tačiau tarp 13-14 metų paauglių šis skaičius padidėjo iki 66 proc. (Palyginimui tarp mergaičių: 13-14 metų amžiaus  – 15 proc., bet nepranešė nei viena  9-10 ir 11-12 metų amžiaus mergaitės). Tyrimai rodo, kad seksualiniai suvokimai tampa akivaizdūs per trumpą laiką, galbūt net per tris mėnesius. Tai yra mažiau nei 2 proc. 9-10 metų berniukų išreiškia susidomėjimą lytiniais santykiais, bet jau tarp 13-14 metų amžiaus paauglių šis rodiklis padidėja iki 12 proc. Tuo tarpu tarp mergaičių sudaro 2 proc. ar mažiau.

Mokslininkai padarė išvadą, kad suaugusiems vyrams anksčiau ir dažniau pasireiškia seksualinis suvokimas nei moterims, tačiau šie skirtumai gali būti nedideli ir labiau susiję su erotofobija –  baimėmis ir fobijomis, susijusiomis su seksu ir intymiais dalykais. Pranešama, kad iki šiol tokio pobūdžio tyrimas dar nebuvo atliktas tarp paauglių.

Tačiau bene stipriausias seksualumo proveržis įvyksta 14-16 metų paauglių.  Lytiniams hormonams darant įtaką, sėklidės gamina prejakuliatą, vadinamąjį Kuperio skystį, kuris kaupiasi „talpyklose“ ir spaudžia jų sienelių nervinius galus. Tai padidina seksualinę įtampą, todėl reikalinga lytinė iškrova.  O spermai išsiliejus, pavyzdžiui, poliucijos metu, masturbuojantis arba lytinės sueities keliu, spaudimas talpyklų sienelėms sumažėja ir lytinė įtampa atslūgsta.

3 KOMENTARAI

 1. I was excited to find this website. I wanted to thank you for your time for
  this fantastic read!! I definitely loved every little bit of it
  and i also have you saved as a favorite to see new information on your website.

 2. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the
  video to make your point. You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your weblog when you could
  be giving us something informative to read?

 3. Woah! I’m really digging the template/theme of this site. It’s simple, yet
  effective. A lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between usability
  and appearance. I must say you have done a great
  job with this. Also, the blog loads very fast for me on Internet explorer.
  Superb Blog!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą