Tinkamo dydžio prezervatyvas yra labai svarbus dalykas. Jei jis per didelis arba per mažas, jis gali nuslysti nuo varpos arba plyšti, padidindamas riziką tapti neplanuoto vaiko tėvu arba pernešti vieną iš lytiniu keliu plintančių ligų.
Turite žinoti savo penio ilgį, plotį ir apimtį
Kita vertus, jums netinkamas prezervatyvas gali sukelti varpos trynimą, paraudimą ir netgi turėti įtakos gebėjimui pasiekti orgazmą. Štai kodėl žinoti prezervatyvo dydį svarbu saugiam ir maloniam seksui.
Taigi, dabar išsiaiškinkime eilės tvarka, kokie yra šių kontraceptikų dydžiai ir kaip išsirinkti tinkamą prezervatyvą? Pradėkime nuo to, kaip nustatyti prezervatyvo dydį?
Norėdami sužinoti, kuris prezervatyvas jums tinkamiausias, turėsite išmatuoti savo penį. Norėdami tai padaryti, galite naudoti liniuotę arba centimetrą. Norint labai tiksliai išmatuoti, turite tai padaryti, kai varpa yra erekcijos būsenoje.
Be to, norint teisingai pasirinkti perkant prezervatyvą, turite žinoti savo penio ilgį, plotį ir apimtį (visi trys parametrai erekcijos būsenoje). Patariame atlikti matavimus du kartus, kad įsitikintumėte, jog gausite teisingus skaičius.
Norint išmatuoti penį, atlikite šiuos veiksmus:
- Dėl ilgio:
Padėkite liniuotę arba matavimo juostą prie erekcijos varpos pagrindo.
Šiek tiek paspauskite liniuotę į gaktą: mat riebalinis sluoksnis kartais gali paslėpti tikrąjį varpos ilgį. Išmatuokite savo erekciją nuo pagrindo iki penio galvutės galo.
- Dėl apimties:
Tam reikalui galite naudoti ne tik centimetrą, bet ir virvelę. Švelniai apvyniokite virvelę arba matavimo juostą aplink plačiausią varpos koto dalį. Jei nuspręsite naudoti virvelę, pažymėkite jos dalių susikirtimo vietą, o tada liniuote išmatuokite gautą atstumą.
Kai naudojate centimetrą, tiesiog užsirašykite gautus skaičius.
- Dėl pločio:
Savo varpos plotį galite apskaičiuoti taip pat, kaip skaičiuotumėte apskritimo skersmenį. Norėdami tai padaryti, padalykite apimtį iš 3,14. Gautas skaičius yra jūsų penio plotis.
Prezervatyvų dydžiai
Iš karto reikia pasakyti, kad skirtingose šalyse ir net tarp gamintojų yra skirtingos prezervatyvų pagal dydį sistemos – jie gali būti tiek abėcėliniai, tiek skaitiniai. Taip pat skiriasi ir jų dydžių kriterijai: vieno gamintojo rodikliai gali būti pažymėti kaip „vidutinė“, o kita – „didelė“.
Taigi, standartinių europietiškų prezervatyvų plotis dažniausiai būna pora milimetrų mažesnis nei parduodamų Rytų Europos rinkoje, o skirtumas su azijietiškais prezervatyvais gali būti viso dydžio.
Kokie prezervatyvai laikomi standartiniais? Pagal senus standartus, kai prezervatyvai dar buvo vadinami „gumos gaminiu numeris du“, jų matmenys turėjo atitikti šiuos rodiklius:
Ilgis – 18 cm (± 2 cm)
Plotis – 54 mm (± 2 mm)
Prezervatyvo svoris 1,4 g (±0,3 g)
Reikia pasakyti, kad kai kurie vyrai vis dar vadovaujasi šiuo standartu, o jaunimas paprastai remiasi tarptautine žymėjimo sistema:
Mažas – S
Vidutinė – M
Didelis – L
Itin didelis – XXL
Milimetrais šie matmenys atitinka toliau nurodytas reikšmes. Vėlgi, ženklai gali skirtis, todėl prieš pirkdami prezervatyvą, visada patikrinkite prekės matmenis. Beje, kur yra prezervatyvo dydis? Paprastai dėžutės gale, nors kai kurie prekės ženklai gali užrašyti „Extra Large“ arba „XXL“ dėžutės priekyje.
Kodėl svarbu pasirinkti tinkamą dydį?
Dėvint tinkamo dydžio prezervatyvą, daug didesnė tikimybė, kad jis nesuplyš, o tai reiškia, kad galėsite geriau apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų (LPL) ir išvengti neplanuoto nėštumo. Tačiau netinkamas prezervatyvo dydis gali sumažinti apsaugą net 15 proc. (arba net visiškai ją panaikinti).
Dauguma prezervatyvų tinka vidutiniam varpos dydžiui, todėl jei jūsų varpa erekcijos metu yra šiek tiek didesnė arba mažesnė nei 18 centimetrų, prezervatyvų įsigijimas jums nesukels problemų – dauguma vaistinėse ar internetinėse parduotuvėse parduodamų produktų jums tiks pagal ilgį.
Tačiau nors ilgis dažnai yra vienodas skirtingų markių ir tipų, renkantis prezervatyvą svarbiausia yra plotis ir apimtis. Kontracepcijos parinkimas pagal šiuos parametrus – tai raktas į saugų ir patogų seksą. Reikalas tas, kad per mažo pločio prezervatyvas gali per stipriai priglusti aplink varpos galiuką, trintis į varpą ir galiausiai suplyšti.
O prezervatyvas, kuris per laisvai gula aplink gaktą ar pagrindą, gali nuslysti ejakuliacijos metu arba jos metu. Kaip matote, abu variantai yra labai nemalonūs.
“YouTube” vaizdo įrašas