Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad dauguma paauglių domina aštraus siužeto istorijomis apie romantiškus santykius, seksą ir istorijomis su „netikėta pabaiga“. Archyvo nuotrauka

Šia tema atlikta nemažai tyrimų. Apie tai dažnai kalbama seminaruose, rašomi straipsniai, kurių dauguma, sprendžiant iš atliktų tyrimų, kelia didelį susidomėjimą paauglių tėvams.  O autorių išvados padeda jiems suprasti, ar toks baisus tas žvėris, kaip jis piešiamas.

 

Mieste gyvenantys vaikai internete praleidžia vidutiniškai daugiau laiko nei kaimo

Pradėkime savo apžvalgą nuo moksleivių galimybės prisijungti prie interneto. Tyrinėtojai mano, kad nors barjerą čia lemia  vaikų auklėjimas ir priežiūra, bet daugumai moksleivių tai nekelia problemų.  Įvairių tyrimų duomenimis, kai kuriose šalyse kompiuterio namuose neturinčių vaikų  yra tik 4,5 proc. Kitaip tariant, tik 940 moksleivių iš 10 tūkst. neturi galimybės prisijungti prie interneto iš namų (tai yra 3,4 proc.). Dažniausiai namų interneto neturi vaikai, kurie mokosi kaimo mokyklose, nepilnose šeimose. Taip pat šeimose, kuriose tėvai neturi aukštojo išsilavinimo, pažymi tyrimo autoriai. Kita išvada: mieste gyvenantys vaikai internete praleidžia vidutiniškai daugiau laiko nei kaimo  vaikai. Beje, jaunieji miestiečiai mokslams skiria ir daugiau laiko nei jų bendraamžiai kaime.

Dabar apie papildomo išsilavinimo įgijimą naudojant atvirus švietimo išteklius. Nepaisant daugybės svetainių, siūlančių pagalbą mokant moksleivius, mokslininkai mano, kad yra nepakankamai  išteklių, kurie atitiktų tokį apibrėžimą kaip „specializuotas viešasis internetinis švietimo šaltinis su privaloma nuoroda į mokyklos mokymo programą“. Ir tai naudinga žinoti tiems, kurie galvoja apie verslo organizavimą švietimo srityje.

Nors, kaip teigia kiti sociologai ir temos tyrinėtojai, bėda ta, kad ne visi vaikai internetą linkę vertinti kaip žinių papildymo šaltinį. Ištyrę 674, 5-10 klasių mokinių duomenis, analitikai padarė išvadą, kad moksleivių smalsumas peržengia mokyklinių dalykų ribas. Kitaip tariant, mokykla, mokslai, neįeina į jų interesų sritį. (Vienintelės išimtys yra kontroliniai darbai, valstybinis egzaminas.)  Dalykus, kurie vienaip ar kitaip  susiję su edukacinėmis temomis, dažniausiai prenumeruoja tik gerai besimokantys moksleiviai.

 

Viena populiariausių tarp merginų tema – santykiai su artimu draugu

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad dauguma paauglių domina aštraus siužeto istorijomis apie romantiškus santykius, seksą ir istorijomis su „netikėta pabaiga“. Šeštoje klasėje besimokančias  mergaites domina interneto bendruomenė „Long Not Children“ (apie seksą, atvirai diskutuojant ir šiurkščia kalba). „Vyriško humoro linksmybės“ pritraukia daugiau gimnazistų. Ir analitikai daro išvadą, tai nėra patys geriausi moksleiviai.

Be to, paaiškėjo, kad merginų grupių temos įvairesnės. Tarp merginų populiarios bendruomenės apie santykių nutraukimą ir vienatvę, taip pat grupės su „fantazijomis apie šeimą, ištikimybę“. Viena populiariausių tarp merginų tema – santykiai su artimu draugu. Merginos taip pat domisi poezija.

Įdomu tai, kad pagrindinis šios bendruomenės veikėjas yra protingas, stiprus, nepriklausomas ir ciniškas.

Svarbi tyrėjų išvada: internetas aiškiai atskiria gerai besimokančius moksleivius ir nelabai.  Pirmieji renkasi vienas bendruomenes,  o antrieji  – kitas. Tačiau tyrėjai išsiaiškino,  kad internetas ištrina dalyvių amžių, sujungdamas juos pagal jų pomėgius. Čia draugauja moksleiviai ir studentai, kurių akademiniai rezultatai vienodi. Daug pasiekę žmonės dalyvauja bendruomenėse, skirtose įdomioms idėjoms, faktams ir netikėtam pažįstamų dalykų panaudojimui.

Tiek berniukai, tiek mergaitės, turintys gerus pažymius, domisi mokymosi bendruomenėmis („USE/OGE“). Mokiniai taip pat stengiasi laikytis sveikos gyvensenos – yra prisijungę prie  bendruomenės, propaguojančios sportą, treniruotes, sveiką mitybą ir panašiai. Tačiau  savo paliktais komentarais  – tiek puikūs mokiniai, tiek  ir pradinių klasių moksleiviai nesidrovi pasisakymais …

O tėvams taip pat pravartu žinoti, kad išstudijavę vaiko abonementų rinkinį ir nežinant jo duomenų (amžiaus, lyties, išsilavinimo rezultatų), galite nesunkiai juos nustatyti. Pavyzdžiui, vartotojo lytį mokslininkai nustatė 97 proc. tikslumu. Amžiaus grupė beveik tokia pati. Mokyklos, kurioje mokosi vaikas, ugdymosi rezultatai prognozuojami 83 proc. tikslumu.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą