Birmingeme (Anglija) britų sociologai atliko tyrimą, per kurį išsiaiškino, kad jau 7 metų vaikai siunčia vienas kitam intymaus pobūdžio žinutes. Mokytojai irgi tvirtina ne kartą nutvėrę, kad ir vyresnių klasių moksleiviai siuntinėja vienas kitam SMS pranešimus, kuriuose klausia, ar jau turi lytinių santykių, kokio dydžio lyties organas ir panašiai.
Moksleiviai turi suprasti kuo rizikuoja, siuntinėdami vienas kitam erotines nuotraukas
Ketvirtadalis mokytojų, dalyvavusių apklausoje, pareiškė žinantys, jog 11-16 metų moksleiviai bendrauja vieni su kitais siuntinėdami intymaus turinio SMS žinutes, paveikslėlius ir intymius video socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, berniukas ar vaikinas rašo žinutę, kur apsimeta, kad negali gyventi be mergaitės ar merginos, besimokančios kitoje mokykloje ir dėl kurios tiesiog kraustosi iš proto. Po to prašo atsiųsti nuotraukų, kur ji pusnuogė, o paskui jas persiunčia kitiems savo draugams arba išplatina socialiniuose tinkluose.
Britų psichologai ir socialinių tarnybų atstovai pareiškė, kad juos labai neramina, jog tiek daug vaikų ir paauglių keičiasi intymiomis nuotraukomis. „Jie galvoja, kad tai – jų kasdienio gyvenimo dalis ir nemato jokio pavojaus. Iš tikrųjų pasekmės gali būti labai baisios. Negana to, paviešinus nuotraukas, kur jie apsinuoginę, sulauktų ne tik pašaipų iš savo bendraamžių , bet ir atkreiptų pedofilų bei kitų iškrypėlių dėmesį“, – teigė socialinės tarnybos „ChildLine“atstovė.
Vien praėjusiais metais Britanijos socialinė tarnyba „ChildLine“ sulaukė 1200 paauglių tėvų skundų, kad jų vaikų nuotraukos paviešintos arba kad jų vaikus verčia apsikeisti intymiomis nuotraukomis. „Vaikai ir paaugliai turi suprasti kuo rizikuoja, siuntinėdami vienas kitam seksualinio pobūdžio nuotraukas. Taip pat jie turi žinoti, ką daryti tokiais atvejais ir kur ieškoti pagalbos. Jei vaikas nebekontroliuoja kam ir kur siunčia savo erotines nuotraukas, atitinkamos institucijos ir tarnybos turi padėti pašalinti tokias nuotraukas iš internetinės erdvės“, – sakė atstovė.
Be to, britų socialinės tarnybos pateikė pasiūlymą įstatymų leidėjams, kad mokyklose būtų įvesti mokymai, kaip apsaugoti vaikus nuo seksualinės prievartos ir lytinio išnaudojimo.
Vis dažniau moksleivių tėvai įžeidinėja mokytojus socialiniuose tinkluose
Be to, atliktas tyrimas parodė, kad 50 proc. mokytojų – apklausos dalyvių žinojo, jog jų moksleiviai ne vieną kartą rašė pašaipias ir sarkastiškas vienas kitam seksualinio pobūdžio žinutes. Pavyzdžiui, „Koks tavo penio ilgis“, „Ar jau auga tau krūtys?“, „Kiek kartų santykiavai?“ „Ar daug turi sekso partnerių?“ ir panašiai. Tarp jų buvo ir homofobinio bei rasistinio pobūdžio žinučių.
Be to, pedagogai ne vieną kartą pamatė ir perskaitė, kaip moksleiviai įžeidinėja mokytojus socialiniuose tinkluose. Iš 1300 mokytojų beveik pusė jų buvo išjuokti arba iškeikti mokinių ar net jų tėvų socialiniuose tinkluose. Pedagogus ypač neramina, kad vis dažniau moksleivių tėvai įžeidinėja mokytojus socialiniuose tinkluose. Per pastaruosius metus apie 40 proc. mokytojų gavo grasinančius ar įžeidžiančius pranešimus iš savo moksleivių tėvų. Pavyzdžiui, vienas tėvas grasino ateiti ir „pastatyti tą furiją į vietą“, mokinys grasino išprievartauti mokytoją, dar vieną mokytoją apkaltino pedofilija, o kitą – smurtu artimoje aplinkoje.
Sociologų tvirtinimu, per pastaruosius trejus metus padėtis pasikeitė į blogesnę pusę. Socialinių tinklų turinys daro neigiamą įtaką ne tik moksleiviams, bet gerokai apkartino ir mokytojų gyvenimą. „Mes vis dar stebime mokyklos vadovybės, policijos ir valstybinių socialinių tarnybų neveiklumą, kai mokyklos direktoriams pranešama apie moksleivių ir jų tėvų įžeidinėjimus ir net grasinimus socialiniuose tinkluose, bet jie nesiima jokių priemonių. Todėl, kaip galima tikėtis iš vaikų, kad jie elgsis kultūringai ir bus budrūs, naudodamiesi socialiniais tinklais, jei jiems tėvai rodo netinkamą pavyzdį?!“, – sakė pedagogė, kurios pavardė neskelbiama.
parengta pagal “The quardian”
nuotr. iguides.ru