2008-aisiais pora susituokė, o po metų persikėlė gyventi į Melburną, Australiją, kur mergina įsidarbino vietinėje transliuotojų korporacijoje ABC. Socialinių tinklų nuotrauka

 2012 metais  Jill Meagher  istorija griaudėjo visoje Australijoje. Prasidėjęs kaip banalus dingimas, ilgainiui atskleidė visą bausmių vykdymo sistemos humanizavimo bjaurumą, rašo „The Mirror“.

 

Linksmybės užsitęsė ir po vidurnakčio mergina išėjo namo viena

Jill gimė ir savo ankstyvuosius metus praleido Airijoje. Studijuodama institute ji ne visą darbo dieną dirbo bare, kur susipažino su Tomu Meagheriu. 2008-aisiais pora susituokė, o po metų persikėlė gyventi į Melburną, Australiją, kur mergina įsidarbino vietinėje transliuotojų korporacijoje ABC.

2012 metais rugsėjo 21-osios vakarą Jill  išsiruošė į vieną barą Sidnėjuje švęsti kolegos gimtadienio. Linksmybės užsitęsė ir po vidurnakčio mergina išėjo namo viena. Vienas iš vakarėlio dalyvių vėliau tikino du kartus siūlęs jai išsikviesti taksi, tačiau moteris atsisakė, sakydama, kad jau netoli pėsčiomis (nuo baro iki poros namų buvo apie 700 metrų). 1.30 val. ji išėjo iš baro ir naktį iškeliavo pėsčiomis per Melburną.

Apie 4 valandą ryto Tomas Meagheris pabudo ir suprato, kad jo žmona dar negrįžo namo. Kažką užsimetęs, išskubėjo jos ieškoti. Vyrui apkeliavus visas įmanomas žmonos lankytinas vietas, paaiškėjo, kad ji dingo. Tomas nedelsdamas kreipėsi į policiją.

Rugsėjo 23 dieną merginos draugai ir kolegos po miestą iškabino daugybę lankstinukų, prašydami padėti ieškant. Į tai įsitraukė ir įvairios žiniasklaidos priemonės. Tačiau po dienos įvyko įvykis, privertęs visus sunerimti.

Jill krepšys buvo rastas netoli poros namų. Po šio radinio policija pranešė, kad dabar bylą nagrinės žmogžudysčių skyrius.

2012 metais rugsėjo 25 d. vestuvių drabužiais prekiaujantis butikas, esantis palei tariamą merginos maršrutą, perdavė stebėjimo filmuotą medžiagą detektyvams. Joje matyti, kaip pro vitrinas praeina  mėlynu megztiniu su gobtuvu apsirengęs vyras. Po 4 minučių jis vėl pateks į stebėjimo kamerų  objektyvą, eidamas priešinga kryptimi. Jill buvo šalia jo. Kurį laiką jie kalbėjosi, o paskui dingo iš akių.

 

Neigė jam metamus kaltinimus

Tyrėjai taip pat patikrino dingusios moters mobiliojo telefono išklotines. Ir išsiaiškino, kad rugsėjo 22-osios rytą vyras pajudėjo greitkeliu už miesto. Buvo patikrinti tuo pačiu metu iš Melburno išvažiuojančių automobilių valstybiniai numeriai. Gauti  duomenys atskleidė atitikimą. Jill telefono judėjimas įvyko kartu su pavojingo pakartotinio pažeidėjo automobilio judėjimu.

Vėlų 2012 metų rugsėjo 27-osios vakarą 41 metų Adrianas Ernestas Bailey buvo sulaikytas savo namuose. Jis neigė jam metamus kaltinimus. Tačiau supratęs, kad detektyvai turi ir kitų įrodymų, kurie nebuvo paviešinti, prisipažino.

Per daugelį apklausos valandų Andrianas  Bailey papasakojo, kad tą vakarą jis ilsėjosi su savo mergina klube „Lounge“. Jie susikivirčijo dėl jo pavydo, po kurio mergina pasakė norinti į tualetą ir išėjo. Vėliau paaiškėjo, kad ji  patyliukais nuėjo išėjimo link  ir taksi išvažiavo namo.

Nusivylęs vyras nuėjo gatve, kur sutiko Jill išeinančią iš baro. Jis pradėjo su ja pokalbį ir tam tikru momentu bandė ją paliesti ir pabučiuoti. Meagher atsitraukė ir trenkė jam antausį. Ši reakcija jį supykdė. Bailey nutempė jauną moterį į tamsią alėją, kur ją išprievartavo. Jill priešinosi, trenkė jam telefonu ir pagrasino iškviesti policiją. Tada nusikaltėlis ją pasmaugė plikomis rankomis.

Pasak Bailey, supratęs, kad mergina nekvėpuoja, jis supanikavo ir apsipylė ašaromis. Nusiraminęs žudikas nuvyko į savo namus, pasiėmė kastuvą ir grįžo į nusikaltimo vietą. Tada jis įkrovė  moters kūną į bagažinę ir išvažiavo už miesto maždaug 50 km atstumu, kur ir palaidojo  ją negilioje duobėje. Po apklausos Bailey atvedė tyrėjus į vietą, kur ir buvo aptikti Meagher palaikai.

2012 metų rugsėjo 28-osios naktį nusikaltėliui buvo pareikšti įtarimai. Būdamas areštinėje ir laukdamas teismo, Bailey bandė nusižudyti.

Paskelbta monstro biografija buvo dar vienas šokas visiems. Paaiškėjo, kad iki  Jill Meagher nužudymo, Bailey iš viso neturėjo būti laisvėje, tačiau teisinė sistema užkietėjusį recidyvistą laikė nepavojingu visuomenei ir paleido jį į visas keturias puses.

 

Komisija jį laikė pasitaisiusiu ir nepavojingu visuomenei

Adriano Bailey nusikalstamas kelias prasidėjo, kai jam buvo 18 metų, kai jis smurtavo prieš 16-metį sesers draugą. Kiek vėliau toks pat likimas ištiko dar dvi nepilnametes mergaites. Už šiuos nusikaltimus Bailey gavo penkerių metų bausmę, iš kurios jis atliko mažiau nei dvejus metus.

2000-ųjų pradžioje nusikaltėlis įvykdė dar 16 išžaginimų, už kuriuos buvo nuteistas 10 metų nelaisvės. Atlikęs 8 iš jų, Bailey buvo lygtinai paleistas iš kalėjimo. Komisija jį laikė pasitaisiusiu ir nepavojingu visuomenei. Po kurio laiko jis nusižudys Jill…

2012 metų spalį 30  tūkst. žmonių  susirinko į protesto akciją, skirtą  Jill Meagher atminimui. Jie judėjo Sidnėjaus gatvėmis, tuo pačiu maršrutu kaip ir nužudyta moteris, ir reikalavo, kad valdžia apsaugotų visuomenę nuo nusikaltėlių.

2013 metais balandžio 5 d. Bailey pripažino savo kaltę dėl pateiktų kaltinimų. Po poros dienų jis vėl stojo prieš teismą atsakyti už keletą kitų išpuolių, įvykdytų Melburne 2000 metais.

2013 metais birželio 12 d., kitame teismo posėdyje, Bailey advokatas pasakė kalbą, kurioje teigė, kad teisiamasis nuoširdžiai gailisi ir supranta, kad jam reikia skirti griežčiausią bausmę. Gynėjas taip pat perskaitė atsiprašymą žuvusiojo šeimai.

2013 metais birželio 19 d. Bailey buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, bet mažiausiai 35 metus. Teisėjas paaiškino, kad nusikaltėlis galėjo prašyti lygtinio paleidimo tik todėl, kad prisipažino kaltas.

Praėjus 3 mėnesiams po nuosprendžio, Bailey pateikė apeliacinį skundą, kuriame teigė, kad 35 metai yra per daug, nes jis „negavo iškreipto malonumo žudydamas“. Prireikė mažiau nei 10 minučių, kol aukščiausiasis teismas atmetė šį prašymą.

2015 metais  jis buvo pripažintas kaltu dėl dar trijų išžaginimų ir pridėta prie turimos dar 18 metų bausmė. Bailey pateikė du apeliacinius skundus ir  3 metus bylinėjosi. Jei daugiau nusikaltimo epizodų nebus, recidyvistas galės būti paleistas anksčiau laiko. Tai yra  2055 metais, kai jam bus 83 metai.

Jill Meagher buvo palaidota 2012 metais spalio 4 dieną. Iki jos 30-ojo gimtadienio  buvo likę kiek daugiau nei mėnuo.

Nuo tragedijos praėjo dešimt metų. Tikėtina, kad komisijos nariai, lygtinai paleidę serijinį prievartautoją, visą šį laiką turėjo problemų su miegu…

 

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą