Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) duomenimis, 2016 metais pasaulyje buvo 50 milijonų gatvės vaikų.  28 milijonai iš jų buvo priversti palikti savo namus dėl karinių konfliktų, kiti tapo pabėgėliais, tikėdamiesi rasti geresnį gyvenimą.

Svarbus benamių vaikų problemų sprendimo veiksnys yra suaugusiųjų požiūris į juos.

UNICEF atstovai Gruzijoje atliko socialinį eksperimentą Tbilisio gatvėse ir paskelbė vaizdo įrašą internete. Tikslas – priversti žmones susimąstyti apie benamių vaikų problemas ir įvertinti savo požiūrį.

Filmavime dalyvavo 6 metų mergaitė. Mažylė prieidavo prie suaugusių žmonių ir akivaizdžiai matyti, kaip pasikeitė jų požiūris, priklausomai nuo eksperimento herojės išvaizdos. Tvarkingai ir gražiai apsirengusi mergaitė sukėlė teigiamas emocijas ir norą padėti jai, o apleista, nešvari „elgetaujanti“ mergaitė išprovokavo agresyvią nuotaiką.

Socialinis eksperimentas sukėlė audrą tarp interneto vartotojų.

„Mūsų tikslas buvo užmegzti diskusiją. Norėjome, kad žmonės pamatytų save iš išorės ir įvertintų savo veiksmus. Tikimės, kad peržiūrėję šį vaizdo įrašą, turbūt daugelis iš mūsų susimąstys apie šią skaudžią ir opią visuomenės problemą “, – sakė UNICEF komunikacijos programos vadovė Gruzijoje Maya Kurtsikidze.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

3 KOMENTARAI

  1. After I initially left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time
    a comment is added I get four emails with the same comment.
    There has to be a means you can remove me from that service?

    Cheers!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą