Vyro išžaginimas, kurį moteris išprievartavo, mūsų šalyje nėra rimtai vertinamas. Įsivaizduodami auką vyrą, kurį užpuolė susijaudinusių amazonių pulkas, kiti vyrai gali jam tik pavydėti. Moterims atrodo, kad vyro negalima „paimti jėga“ grynai fiziologiškai.

Deja, vyrų išprievartavimas šiandien yra daug dažnesnis, nei atrodo. Jų pasekmės dažnai būna labai liūdnos.

 

Fiziologinė vyro erekcija ne visada yra sutikimo intymiam artumui ženklas

Vyras, kuris skundžiasi, kad moteris jį išprievartavo, atrodo kaip juokingas pagyrūnas ar bailys, bandantis atsakomybę suversti ant silpnosios lyties atstovės pečių. Tai žinodama stiprioji lytis beveik niekada nekalba apie tokius nutikimus. Vyrai, patyrę hyperseksualių moterų geismą, vargu ar bent vienam jų būtų apsivertęs liežuvis pasakyti: „Aš nenoriu tavęs ir manęs neliesk“.

Tačiau, pasak ekspertų, moterų išprievartavimas visai nėra toks retas, kaip mes manome. Tik seksologo kabinete stipriosios lyties atstovas gali pasakyti apie jam primestą svetimą valią ir tam naudojamus vyrų fiziologijos savybes. Kadangi prievartautojos moterys pasistengia nepakenkti  aukos pasididžiavimui, todėl daugelis turėtų aiškiau suprasti jų „gundymo“ metodus.

„ Geros sveikatos vyrų fiziologija yra labai jautri, – sako seksologas Nikita Sidorskis. – Tačiau fiziologinė vyro erekcija ne visada yra sutikimo intymiam artumui ženklas! Tai ypač pasakytina apie jaunus sveikus vyrus, kurie gali patirti erekciją ne tik seksualinio susijaudinimo būsenoje, bet ir esant stipriam stresui. Pats erekcijos buvimas nėra rodiklis, rodantis, kad vyras nori lytinio akto su šalia esančia ponia. Potenciali auka gali tai parodyti savo elgesiu, tai yra neparodydama susidomėjimo dailiosios lyties atstove. Paprasčiausiai gali pasakyti tai žodžiais. Tačiau sunku aktyviai fiziškai  pasipriešinti moteriai, susiklosčius intymioms aplinkybėms. Ir jei, nepaisant vyro iniciatyvos stokos ir net žodinių atsisakymų, moteris reikalauja lytinių santykių, vyras tampa savo paties erekcijos įkaitu“.

Išeina, kad vyras yra ne mažiau potenciali išprievartavimo auka, nei moteris. Tik moteris negali atsispirti, nes ji yra fiziškai silpnesnė.  O sveiko žmogaus pagrindinis instinktas yra stipresnis už protą ir jis nebesugeba sustabdyti „bjaurumo“. Bet tai jokiu būdu nepanaikina psichologinės traumos tam, kuris dalyvauja lytiniuose santykiuose prieš savo valią.

Anot seksologo, į jį ne kartą kreipėsi vyrai, kurie vienaip ar kitaip nukentėjo nuo moterų ir tai  aiškiai parodo, kokiomis aplinkybėmis tai gali atsitikti beveik kiekvienam sveikam vyrui. (Visi herojų, kurie pasidalijo savo patirtimi, vardai pakeisti).

„Kažkada pas mane buvo atėjęs pacientas, pavadinkime jį Igoriu, – pasakoja seksologas. – Jo tikslas buvo  suprasti savo kaltės dalį dėl to, kas nutiko. Negalėjau jam patarti „išjungti moralę“, nes poelgis jau padarytas. Mat lytinio suartėjimo metu mergina pastojo ir vaikinas buvo priverstas vesti  nemylimą žmogų. Mano pacientas sakė: „Aš tiesiog negaliu pamiršti to niekingo bejėgiškumo jausmo, kai mergina išdarinėjo su manimi, ką norėjo. Bjauriausia, kai supranti, kad nieko negali padaryti!“. Žinoma, suvokimas labai priklauso nuo asmeninių vyro savybių, tačiau šiuo atveju kalbame apie padorų jaunuolį“.

23 metų Igoris turėjo merginą, su kuria jis susitikinėjo šešis mėnesius, tačiau intymaus artumo dar nebuvo. Pirma, mergina, pavadinkime ją Julija, turėjo griežtus tėvus. Kita vertus, vaikinas taip pat buvo dorai auklėjamas, todėl seksą laikė įmanoma tik su būsima žmona. Bet ar jis norėtų vesti Juliją, dar labai abejojo.

Tačiau vieną vakarą Julija atėjo pas jį su buteliu konjako, kurį jie gurkšnojo labai nuoširdaus pokalbio metu. Julija skundėsi tėvais, draugais, kurie jos nesupranta, o Igoris jos atidžiai klausė ir guodė. Kol galų gale mergina prapliupo ašaromis ir staiga puolė jam į glėbį.

„Mano pacientas prisiekė, kad neketino užmegzti intymių santykių su Julija. Sakė, kad ji nelabai ir patiko jam, svarbiausia, nemylėjo jos.  Tačiau mergina intuityviai sugebėjo paimti Igorį. Svarbiausia, jo kūnas reagavo į jos prisilietimus prieš jo valią“, – teigė Nikita Sidorskis.

Anot jo, dažnai sveika vyro prigimtis nepaklūsta jo protui. Moterys puikiai žino šią vyriškos psichikos savybę ir dažnai bando ją panaudoti savo naudai. Kartais joms pasiseka. Tačiau toks „užgrobimas jėga“ įsibrovėlei retai suteikia laimės. Pasibaigus šiam „nelegaliam“ lytiniam aktui, viskas grįžta į savo vietą kartu su kaltės jausmu. Ir net jei moteris, pasinaudojusi momentiniu vyro silpnumu, sugeba „užsitaisyti“ vaiką ir nutempti jį prie altoriaus, paprastai tokia santuoka būna netvirta ir greitai žlunga.

 

Kūnas niekada neapgaudinėja

Būtent tokioje situacijoje Igoris paslydo dėl savo minkštumo. Anot jo, mergina į lytinį aktą žiūrėjo labai rimtai. Po intymumo ji sakė, kad džiaugiasi tokiu įvykių posūkiu. „Kadangi tai įvyko, turime būti sąžiningi ir viską pasakyti tėvams“, – teigė ji. Igoris nežinojo, ką pasakyti: jis labai bijojo Julijos tėvo ir suprato, kad dabar jam nebėra kelio atgal. Julija ir Igoris susituokė, tačiau tik seksologo kabinete Igoris prisipažino nemylintis savo žmonos!

Anot seksologo, vyrą galima išprievartauti, kai jo fiziologija labai sveika, o moters – nesveika. Ir jei abu susiduria provokuojančiomis sąlygomis, tada jiems gali nutikti tas pats, kas nutiko šių istorijų herojams.

„Be fiziologiškai sąlygoto vyro savikontrolės trūkumo, svarbus vyro išprievartavimo komponentas yra psichologiškai nestabili ir turinti kompleksų moteris, – savo požiūrį paaiškino Nikita Sidorskis. – Pavyzdžiui, daug moterų yra įsitikinusios, kad jei vyras yra „įtikinamas“ intymiai suartėti, tada jis pats sieks tolesnio artumo, net jei dar nerodo noro. Todėl jam tenka jėga parodyti „klasę“ lovoje!“.

Anot seksologo, kitas jo pacientas, 19-metis  Andrejus pasakojo, kad jį įsimylėjo klasės draugė Ania. Ji buvo graži, daili, su humoro jausmu, bet ne jo skonio. Todėl Andrejus susitikinėjo su kita klasės mergina. Ania kartą paklausė, kodėl jam reikia šios „pilkos pelės“. Vaikinas atsakė, kad yra įsimylėjęs ją.

Kartą visa klasė buvo išvykoje, nakvojo poilsio namuose. Andrejaus mylimoji apsistojo viename kambaryje su drauge, o  Ania pasidalijo kambariu su kita klasės drauge.

Andrejus pasakojo, kad jau pirmą vakarą jo klasės draugai surengė vakarėlį, bet jis su savo mergina nusprendė pabūti vieni. Ilgai vaikščiojo gamtoje, bučiavosi, o paskui Andrejus palydėjo merginą į savo kambarį. Jų santykiai iki tol buvo platoniški, nors dabar jautė, kad iki intymaus suartėjimo tik vienas žingsnis…

Pakeliui į  savo kambarį sutiko vaikinus, kurie buvo tik pačiame įkarštyje. Andrejaus kaimyno taip pat nebuvo kambaryje, jis buvo su visais. Atsigulė miegoti. Visos mintys sukosi tik apie mylimą merginą.

Bet pabudo nuo to, kai merginos kūnas švelniai prisispaudė prie jo po antklode ir bučiavo  jo lūpas. „Patikėsite tuo ar ne, bet mieguistas Andrejus nusprendė, kad atėjo būtent jo mergina. Ir jo kūnas automatiškai pradėjo vykdyti savo vyrišką pareigą… Ir tik tada suprato, kad tai Ania!“.

Po to, kas nutiko, Andrejus pasakė merginai, kad nenorėjo to, kas įvyko. Tai tiesiog įvyko.

Iš pradžių Ania supyko, pradėjo sakyti, kad vaikinas ja tik pasinaudojo. Ji grasino viską pasakyti jo mylimai merginai.  Ir apsipylė ašaromis, ėmė klausinėti, kodėl Andrejus jos nenori. Vaikinas iš pradžių sutriko, o paskui pasakė,  kad jam tai patiko, bet jis tiesiog myli kitą. O ji pasakė, kad jei mylėtų kitą, tada su ja nebūtų miegojęs. Tai reiškia, kad meluoja sau, kad nemyli savo merginos. Ir kad jis turėtų užmegzti santykius su ja, Ania, nes kūnas niekada neapgaudinėja. Anot merginos, Andrejaus kūnas pats siekė jos, nors jis dar  ir nebuvo dorai prabudęs. Andrejus sakė, kad jam buvo gėda su ja ginčytis ir įrodinėti, kad būtent ji pati jį užpuolė ir išprievartavo.

Todėl seksologui kilo įdomių minčių, įkvėptų Anios žodžių: ar gali būti, kad jis myli vieną merginą, bet tuo pačiu metu miegojo su kita ir net sakė, kad jam tai patiko? Seksologo teigimu, su vyrais, ypač jaunais, taip neretai nutinka. Bet jei intymus suartėjimas su kuria nors moterimi buvo ne sąmoningas jauno vyro sprendimas, o provokacija, tai galima laikyti išžaginimu. Žinoma, ne nusikalstama, bet psichologine prasme.

Bet Andrejus tvirtai pasakė Aniai, kad antrą kartą nieko panašaus su ja nebus,  jau nekalbant apie santykius tarp jų. Net jei Ania papasakotų jo merginai, kas nutiko ir ji neatleistų išdavystės. Toks jauno vyro ryžtingumas atvėsino merginos užsidegimą ir ji paliko Andrejų ramybėje.

Kitas gana dažnas šiuolaikinių damų stereotipas: norėdama būti geidžiama, įdomi ir seksuali vyrų akyse, moteris visada turi norėti sekso. Ne rimtų santykių, o lengvo ir nieko neįpareigojančio  lytinio akto.

„Panašu, kad  silpnosios lyties atstovės „pasiskolino“ šį vaizdą iš matyto kurio nors kino filmo, bet, tiesą sakant, tai liudija apie žemą savivertę, imlumą stereotipams ir nežinojimą, – įsitikinęs seksologas. – Pakanka turėti pagrindinių žinių apie moters kūną, norint suprasti, kad sveika moteris, negali svajoti apie seksą visą naktį, kaip pornografiniame filme. Bet jei moteris apie seksą pagalvos kad ir kas 6 sekundes, vyras pajus jos seksualią energiją ir geis jos!“.

 

Viena merginų staiga nustūmė vyrą ant sofos ir įkišo ranką  į jo kelnes

Dar vienas seksologo pacientas – 42 metų Valentinas. Jis yra laimingai vedęs ir turi du vaikus. Vyras visai nesiruošė apgauti savo mylimos žmonos, bet tai įvyko. Iš tikrųjų šis nutikimas ir privertė vyrą apsilankyti pas seksologą. Viena vertus, jis galvojo, kad neturi dėl ko kaltinti savęs. Tačiau kita vertus, jį be galo graužė kaltės jausmas, kad leido atsirasti aplinkybėms – pašalinėms moterims įsiveržti  į jo privačią erdvę ir sutrikdyti jo šeimos harmoniją. Valentinas nenorėjo pažeisti daugelio metų ištikimybės savo žmonai. Ne todėl, kad bijotų, jog ji sužinos, bet norėjo būti švarus prieš savo sąžinę. Vyras net didžiavosi, kad daugelį metų turėjo vieną mylimąją ir su juo viskas buvo gerai. Jam nereikėjo, kaip ir daugeliui kitų, ieškoti ko nors „kairėje“. Anot jo, tokia harmonija, kokia buvo jo šeimoje, prieinama tik laimingiesiems. Bet štai vieną gražią dieną kažkas suardė jo vidinę pusiausvyrą. Taip Valentinas pristatė savo problemą specialistui.

Anot Valentino, tai  įvyko per kvalifikacijos kėlimo kursus. Vėlai vakare į jo kambarį pasibeldė dvi išgėrusios merginos, taip pat atvykusios iš kito miesto. Jas matė ir seminare, kur persimetė keliais žodžiais. Labai jaunos merginos, apie 20 metų. Jos atsinešė vyno ir pasakė, kad abi turi savo kambaryje kaimyną ir jis tik trukdytų. Kadangi Valentinas gyveno vienas, todėl sutiko, kad merginos pasėdėtų pas jį. Jie plepėjo ir gurkšnojo vyną. Po to viena merginų įjungė muziką ir pasakė, kad sugalvojo geriausio striptizo konkursą, paskyrė vyrą teisėju ir pradėjo šokti, pamažu apsinuogindamos. Merginos buvo gražios, seksualios, bet Valentinui tapo nejauku ir jis ruošėsi baigti vakarėlį. Bet paskui viena merginų staiga nustūmė vyrą ant sofos ir įkišo ranką  į jo kelnes. Kita pradėjo nuogomis krūtimis trintis jam į veidą, vyras paprašė liautis ir pasakė, kad nieko nebus… Tačiau vyriškas pasididžiavimas jį „nuvylė“. Tai yra erekcija išdavikė buvo pasiruošusi mūšiui. Merginos tai pamačiusios, pasakė: „Bet JIS mūsų nori! Atsipalaiduok, tiesiog gerai praleisime vakarą ir viskas bus puiku! O rytoj ryte tu mūsų nepažįsti, o mes  – tavęs!“.

Valentino teigimu, jį apėmė keistas pojūtis, buvo bejėgis prieš jų fizinį žavesį, nes  ir vyro kūnas į tai reagavo prieš jo valią. Bet kai tai baigėsi, pajuto tikrą pasibjaurėjimą abiem. Ir ne tiek moraline, kiek grynai fiziologine prasme. Bet kodėl šis gelbėjantis jausmas neatėjo iki tol?

Pasak seksologo Nikitos Sidorskio, moters „nuolatinis sekso troškimas“ yra ne kas kita, kaip moterų bandymai pasiekti „seksualinę lygybę“ su vyrais. Reaguodamos į tai, kad sveika vyro prigimtis mechaniškai reaguoja į seksualinius dirgiklius, net jei jo savininko protas nuoširdžiai piktinasi ir priešinasi, moterys bando priversti protą nuolat norėti „mechaninių dirgiklių“, pamiršdamos, kad tai nenatūralu.

„Tai, kad „visada norinti“ moteris neva sužadina vyrus, yra kliedesys, – tikina seksologas. – Nebent tik fiziologiškai. Apskritai normalus vyras ilgai nenorės bendrauti su tokia moterimi. Dėl paprastos priežasties, kad tai prieštarauja vadinamajam „lyčių karo“ dėsniui, pagal kurį vyras yra medžiotojas, o moteris – grobis, o ne atvirkščiai. Priešinga situacija žemina žmogaus orumą, net jei vyras bando jį nuslėpti. Aukos vaidmuo, kokia ji bebūtų, prieštarauja vyrų savęs suvokimui“.

Paklaustas, ką daryti potencialioms „moterų prievartautojų“ aukoms, seksologas cituoja vieno poeto žodžius: „Išmokite kontroliuoti save!“.

„ Jei moteris, patekusi į galimo smurto situaciją, dažniausiai neturi fizinių galimybių pabėgti, tai vyrui taip būna beveik visada. Suprantama, atmetus kraštutines situacijas su rišimu, narkotikais, kad vyras daug valandų išlaikytų erekciją. Beje, ir kiekvienas vyras gali atsidurti mūsų herojų aprašytose situacijose, todėl verta iš anksto įsijungti protą, norint išvengti tokių aplinkybių, kai nebelieka kito pasirinkimo, kaip tik kovoti su moterimi kumščiais. Jei jūsų planuose nėra suartėjimo su šia konkrečia moterimi, iš tolo venkite tokių situacijų“, – patarė seksologas.

 

parengta pagal mk.ru

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą