Johnas atsargiai pirmas prasibrovė pro kanalą galva, bet po kelių minučių suprato, kad padarė lemtingą klaidą. "YouTube" stopkadras

Johnas Edwardas Jonesas nuo vaikystės su šeima mėgo užsiimti speleologija. Tai yra mokslas, tiriantis urvų kilmę, mineralų buvimą ir taip toliau. Nuo vaikystės Johno tėvas vežėsi jį ir jo brolį Joshą į speleologines ekspedicijas. Tačiau paaiškėjo, kad pernelyg stiprus pomėgis jam kainavo gyvybę. Ne mažiau tragiškas ir kito drąsuolio likimas, rašo science.howstuffworks.com.

 

Po kelių minučių suprato, kad padarė lemtingą klaidą

2009 metais  lapkričio 24 d. 26 metų Johnas ir jo brolis Joshas kartu su devyniais draugais ir šeima nusprendė ištirti Nutty Patty urvą. Tuo metu Johnas studijavo Virdžinijos medicinos universitete, jau buvo vedęs ir augino vienerių metų dukrą.

Po maždaug valandos ekspedicijos Nutty Patty oloje vyras nusprendė rasti Gimimo kanalą. Jis taip pavadintas dėl to, kad praėjimas į jį buvo labai siauras, ir ne kiekvienas išdrįstų pro jį lipti.

Johnas atsargiai pirmas prasibrovė pro kanalą galva, bet po kelių minučių suprato, kad padarė lemtingą klaidą. Vyras suprato, kad yra tvirtai įstrigęs, ir jam nebeliko vietos apsisukti. Vienintelis būdas išeiti iš kanalo buvo judėti į priekį.

Johnas bandė iškvėpti orą iš krūtinės, kad galėtų stumtis toliau kanalu. Erdvė, kurioje įstrigo drąsuolis, buvo tik 25 centimetrų pločio ir 45 centimetrų aukščio. Bet kai Johnas giliai įkvėpė, jis suprato, kad yra stipriai įstrigęs.

Pirmasis Johną rado jo brolis Joshas, kuris bandė tempti brolį už blauzdos, bet nesėkmingai. Dėl to Joshas tik dar labiau pablogino padėtį, nes brolis nukrito dar toliau kanalu, dabar jo rankos buvo prispaustos prie krūtinės ir jis niekaip negalėjo pajudėti.

Po valandos, atvyko gelbėtojai. Iki to laiko Johnas buvo nelaisvėje daugiau nei 3 valandas.

Kitą dieną daugiau nei 10 gelbėtojų dirbo, kad išgelbėtų Johną iš Nutty Patty urvo. Gelbėtojai  nusprendė panaudoti lynų ir skriemulio technologiją.

Vėliau paaiškėjo, kad 2004 metais du skautai jau buvo įstrigę tame pačiame kanale, kuriame buvo įstrigęs Johnas, tačiau jie buvo ištraukti naudojant šią technologiją, nes buvo mažesni už šį nelaimėlį.

Po incidento 2004 metais Nutty Patty urvas buvo uždarytas, tačiau po 5 metų, 2009 metais, kaip tik tada, kai Johnas buvo įstrigęs, jis vėl buvo atidarytas.

Gelbėtojams surišus Joną virve, kuri buvo sujungta su skriemuliu, traukiant skriemulys nulūžo, o virvė nuskriejo, kuri tiesiog išplėšė gelbėtojui iš rankų. Johnas krito dar giliau, todėl jo gelbėjimo operacija buvo nutraukta, nes gelbėtojai net neturėjo galimybės prisikabinti prie jo.

2009 metais lapkričio 25 d. naktį Johnas Edwardas Jonesas mirė nuo širdies sustojimo. Vyro širdis tiesiog neatlaikė, nes jis buvo tokiu kampu, kad praktiškai kabėjo aukštyn kojomis. Gelbėtojai 27 valandas bandė išgelbėti Johną iš siauro kanalo, tačiau nesėkmingai.

Johnas įkrito taip giliai, kad net po jo mirties gelbėtojai negalėjo ištraukti jo kūno. Taigi Natty-Patty ola tapo jo kapu.

Galvojo netrukus pradėti savo nardymo verslą

Kita istorija ne mažiau baisi, kelianti šiurpą. Benjaminas Wayne‘as McDanielis gimė 1980 metais balandžio 15 d. Memfyje, JAV. Benas buvo vyriausias iš trijų vaikų šeimoje. Nuo 15 metų jis mėgo nardyti. Benas buvo sertifikuotas atviro vandens naras ir siekė tapti sertifikuotu naru urve. Tačiau pažymėjimo jis taip ir negavo.

2010 metais, po skyrybų su žmona, Benas persikėlė į Floridą, į namą Santa Rosa paplūdimyje. Kur jis nuolat praktikavo nardymą į negilius vandenis.

2010 metų rugpjūtį Benas atvyko į Tenesį aplankyti savo tėvų namų. Jis jiems pasakė, kad planuoja įgyti nardymo instruktoriaus sertifikatą ir netrukus pradėti savo nardymo verslą.

Rugpjūčio 18 dieną Benas nuvyko į Vortex Springą, norėdamas pasinerti į povandeninį urvą, esantį 18 metrų žemiau vandens paviršiaus.

Maždaug 19.30 val. Benas pradėjo leistis į vandenį pasinerti ir nuo to laiko niekas daugiau jo nematė.

Rugpjūčio 20 d. į policiją kreipėsi netoliese esančios parduotuvės, kurioje Benas įsigijo nardymo įrangos, darbuotojai. Mat jie pamatė, kad Beno mašina dvi dienas stovėjo aikštelėje.

Atvykus policijos pareigūnams, Beno automobilyje jie rado jo piniginę su grynaisiais, mobilųjį telefoną, vairuotojo pažymėjimą ir urvo, kurį jis norėjo ištirti, žemėlapį. Apžiūrėję Beno telefoną tyrėjai nustatė, kad paskutinis skambutis buvo jo mamai dingimo naktį.

Policininkai iš karto pamanė, kad Benas nuskendo, galbūt kažkas nutiko nardymo metu ir naras negalėjo išnirti į paviršių. Ir tada policija nusprendė Beno ieškoti šiame urve.

Kelis mėnesius narai tyrinėjo visą urvą, tačiau Beno pėdsakų nerado. Prie įėjimo į urvą buvo rasti du cilindrai, kurie aiškiai priklausė McDanieliui.

Tačiau Benjamino McDanielio byla atsidūrė aklavietėje, nes trejus metus policija nerado motyvų ir jokių įrodymų, kad tai gali būti nusikaltimas.

O 2013 metais Floridos valstijos teismas Benjaminą McDanielį teisėtai paskelbė mirusiu. Jo šeima pasiūlė 30 tūkst. JAV dolerių atlygį kiekvienam, pateikusiam informaciją apie Beno buvimo vietą, tačiau atlygis netrukus buvo atšauktas, nes nepatyrę narai galėjo mirti tyrinėdami urvą, ieškodami Beno.

Bet jei Benas nuskendo šiame urve, kur dingo jo kūnas? Po 12 metų vis dar neaišku, kas nutiko Benui McDanieliui, o jo byla lieka aplanke neatskleista.

„YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą