Yra keletas labai įdomių tyrimų, kurie susiję su mūsų smegenų supergaliomis. Archyvo nuotrauka

Mokslininkai atranda visus naujus nuostabius žmogaus sugebėjimus, kurie buvo laikomi paranormaliais, bet iš tikrųjų gali būti paaiškinti moksliškai, rašo businessinsider.com.

Telepatija, telekinezė, teleportacija… Atrodo, visi šie nuostabūs „tele-“ iš praėjusio amžiaus mokslinės fantastikos romanų, pamažu pradeda pildytis.

Žinoma, visa tai vyksta ne tokiu tempu, kokio norėtume. Mes dar nesugebame persikelti į praeitį ir skaityti kitų minčių. Iki šiol dauguma mokslinės fantastikos koncepcijų  yra susiję su neaiškiais eksperimentais. Nepaisant to, yra keletas labai įdomių tyrimų, kurie susiję su mūsų smegenų supergaliomis.

Pasirodo, net ir be jokių mašinų ir prietaisų turime tokių galimybių, kurias XX amžiaus žmonės vadintų paranormaliais! Taigi, mūsų smegenys iš tikrųjų…

 

  1. Jaučia magnetinį lauką

Įsivaizduokite, daugelis iš mūsų savo galvose turi įmontuotą kompasą, kuris reaguoja į žemės magnetinį lauką. Visai kaip migruojantys paukščiai.

Neseniai mokslininkai  atliko eksperimentą, patalpinę grupę žmonių į kamerą, vadinamąjį Faradėjaus narvą, nors iš tikrųjų tai buvo tik nuo išorinės elektromagnetinės spinduliuotės izoliuota erdvė. Ir žmogaus smegenys sureagavo į tai! Paaiškėjo, kad visi tiriamieji pakeitė savo smegenų veiklą, kai tik buvo įjungta spinduliuotė. Kai mokslininkai paklausė tiriamųjų, kaip jie jautėsi eksperimento metu, paaiškėjo, kad nieko nejautė. „Mes sąmoningai nesuvokiame savo smegenų reakcijos į magnetinę spinduliuotę, – aiškino vienas tyrėjų. – Tai yra, kažkur mūsų sąmonės gilumoje mums gali kilti įtarimas, kad ten yra šiaurė, o ten yra namas, kai klaidžiojame miške… Tačiau jis toks silpnas, kad mūsų sąmonė lengvai tai paneigia“.

  1. Gali mokytis miegodamas

Ar prisimenate populiarų teiginį, kad jei naktį įjungsite paskaitos įrašą, kitą rytą tai prisiminsite? Beje, šia tema taip pat buvo atliktas eksperimentas dar 1965 metais. Jo dalyvė ramiai miegojo, o mažytis garsiakalbis po jos pagalve, prijungtas prie magnetofono, iš anksto pasirinktu laiku, transliavo kalbos kursą arba ištrauką iš Šekspyro poemos.

Naujausi eksperimentai patvirtino, kad tam tikromis miego fazėmis mūsų smegenys nėra visiškai išsijungusios ir galime girdėti, kas tuo metu vyksta aplinkui.

Be to, paaiškėjo, kad mes netgi galime prisiminti tai, ką girdėjome! Tačiau, žinoma, ne egzamino bilietų atsakymus ar net žodžius, o melodijas. Eksperimento metu žmonėms REM miego metu buvo leidžiama tam tikra muzika. Tada, kai jie pabudo, jų buvo paprašyta nustatyti, kuri melodija jiems atrodė pažįstama. Tiriamieji neklystamai įvardijo tą, kurią jau girdėjo.

Taigi, jei ne įprastus egzaminus, tai kai kuriuos testus muzikos mokykloje galima išlaikyti  pasiruošus jiems miegant!

  1. Skaito pašnekovo mintis

Tikriausiai žinote, kad be bendravimo žodžiais, mūsų kūnai bendrauja kūno kalba, kurią ne visi  ir ne visada suprantame. Dar devintajame dešimtmetyje Kalifornijos Stanfordo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad užtrunkame vos 0,1 sekundės, kad įvertintume nepažįstamo pašnekovo asmenybę ir padarytume visiškai teisingas išvadas apie tai, ar jis  yra nuoširdus ir nusiteikęs mūsų atžvilgiu.

Taigi, vos per sekundės dalį mūsų smegenys sugeba suvirškinti didžiulį kiekį vaizdinės informacijos apie nepažįstamąjį ir padaryti išvadas apie tai, kuo jis užsiima. Be to, visa tai mūsų sąmonei nepastebima. Mes tiesiog turime intuityvų pasitikėjimą arba baimę.

Beje, toks pat pasąmonės „minčių skaitymas“ veikia ir merginų atžvilgiu. Taigi nenustebkite, jei tarp jūsų staiga įsiplieks „kibirkštis“. Tiesiog jūsų kūnai dėl visko susitarė dar prieš jums pravėrus burną.

  1. Autopilotas

Įsivaizduokite, jei važiuodami į darbą savo galvoje galėtume įjungti autopilotą ir tuo metu daryti kitus dalykus… Mokslininkai nustatė, kad iš tikrųjų taip ir yra! Pasirodo, mūsų galvoje yra specialus centras, kuriame užfiksuoti įvairūs jau labai gerai išmokti įgūdžiai. Pavyzdžiui, kaip užsirišti batų raištelius ar važiuoti dviračiu.

Neseniai mokslininkai atliko daugybę eksperimentų, kurie patvirtino, kad ši smegenų sritis yra įjungta ne tik primityviems mechaniniams veiksmams, bet ir sudėtingesniems, kuriuos kartojame gana dažnai. Pavyzdžiui, taip važiuojame į darbą pažįstamu maršrutu arba žaidžiame pažįstamą kortų žaidimą.

Keista, bet mūsų veiksmai autopilotu yra daug tikslesni nei sąmoningi. Tarkim, jei staiga užblokuojamas įprastas maršrutas ir tenka apvažiuoti navigatoriumi… Ar pastebėjote, kaip kiti automobiliai tarsi tyčia stengiasi jus atkirsti ir jūs per stebuklą išvengiate susidūrimo? Taip yra iš dalies dėl to, kad visi šios spūsties dalyviai aplinkkeliu susipranta važiuoti ne iš karto. Tačiau yra dar viena priežastis, kuri nėra labai maloni: kai jūsų autopilotas būna išjungtas, jūs, kaip vairuotojas, esate daug prastesnis už jį.

Klaidingas supratimas, kad mes esame puikūs vairuotojai, o visi kiti eismo dalyviai ką tik įsigijo pažymėjimą yra viena iš septynių neseniai ištirtų psichologinių mūsų pasąmonės triukų, prieš kuriuos mūsų smegenys yra bejėgės.

  1. Gali išmokti groti instrumentu jo neliesdamas

Dar labiau stebinantį eksperimentą atliko Nobelio premijos laureatas Santiago Kajal. Jis subūrė dvi mokinių grupes, iš kurių viena buvo mokoma groti pianinu senoviniu būdu, tai yra naudojant instrumentą, o kita grupė  mokėsi groti tiesiog spausdami nupieštus klavišus. Abi profesoriaus Kajal vadovaujamos grupės parodė tuos pačius rezultatus. Tai yra, jūs galite išmokti groti muzikos instrumentu grynai mechaniškai ir imituodami grojimą. Tiesa, individualumą, išraiškingumą ir kitus talento aspektus galima išsiaiškinti tik išgirdus klavišų paspaudimų garsus.

  1. “Apvalus” regėjimas

Taip, būtų puiku turėti akių porą pakaušyje! Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad dauguma žmonių aplink save „mato“ 360 laipsnių kampu. Jie bent jau sugeba suprasti, kad kažkas juos seka arba kad už jų vyksta kažkas įtartino.

Kaip tai veikia?  Vadinamoji „trečioji akis“ su tuo neturi nieko bendra. Žinoma, didžioji mūsų sąmonės dalis remiasi vaizdine informacija. Tačiau periferijoje smegenys analizuoja jus supančius garsus, temperatūros pokyčius ir net kvapus, ypač tuos, kurie sklinda iš užpakalio. Be to, pasąmonė į šį paveikslą įkomponuoja objektus, kuriuos ką tik pamatėme, pro kuriuos praėjome tarsi nepastebėdami. Šią supergalią paveldėjome iš medžiojančių protėvių.

Šiandieniniame pasaulyje retai kada pavyksta tai pritaikyti. Nebent kai vairuojant mašiną atsiduriate  „akloje“ zonoje, nors iš tiesų jūsų autopilotas puikiai žino automobilio gabaritus ir jau yra užčiuopęs kitų automobilių vietą.

  1. Protiškai augina raumenis

Atrodo, kad visų ant sofos gulinčių žmonių svajonė tampa realybe! Bent jau taip teigia Ohajo universiteto mokslininkai. Anot jų, galite užsiauginti raumenis neidami į sporto salę ar net nepakildami nuo sofos, o atlikdami visus pratimus protiškai!

Mokslininkai atliko eksperimentą su 30 savanorių. Jiems mėnesiui buvo sugipsuota ranka, todėl galūnė buvo visiškai imobilizuota. Po to mokslininkai paprašė pusės eksperimento dalyvių kasdien po 10 minučių mintyse  jėga išspausti gipso plėtiklį, o kitos pusės – ramiai paleisti.

Nuėmus gipsą, rezultatai buvo neįtikėtini!  Kasdien sportuojančių raumenų masė  beveik niekuo nesiskyrė nuo nesportuojančių, kurie visą mėnesį tiesiog stengėsi išplėsti gipsą mintyse.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą