Todėl pagrindinis patarimas pėstiesiems yra toks: „Įsitikinkite, kad jie jus perleis“. Kad automobilis lėtina greitį ir sustos. Priešingu atveju, net nepradėkite eiti per perėją. Archyvo nuotrauka

Neretai tenka matyti atvejus, kai  prie pėsčiųjų perėjos viena mašina sustoja, norėdama praleisti pėsčiuosius, o kita, deja, ne dėl įvairių priežasčių: nematė reikalo, vienoje rankoje laikė mašinos vairą,  o kitoje „iPhone“… Tokie ir panašūs atvejai, deja, neretai baigiasi tragedijomis. Todėl verčia susimąstyti ir prisiminti pėsčiųjų perėjimo kultūros raidą ir tai, ką geriausia daryti pėstiesiems ir vairuotojams.

 

Džiugu tai, kad keičiasi vairavimo kultūra

Verta pastebėti, kad per gana trumpą laiką vairuotojų požiūris į pėsčiąjį, einantį pėsčiųjų perėja, labai pasikeitė. Tačiau tai įvyko  tik tada, jai kelių eismo taisyklės pasipildė naujais  vairuotojams skirtais įsipareigojimais pėsčiųjų atžvilgiu. Tai yra, jiems dar stovint prie pėsčiųjų perėjos, vairuotojas turi sustoti ir praleisti jį.

Sunku pasakyti, ar dėl šios taisyklės nesilaikymo jau buvo nubausti vairuotojai, bet džiugina tai, kad  apskritai pasikeitusi vairavimo kultūra. O gal užkrėtė ir sektinas pavyzdys. Galų gale išvykę į užsienį,  mato, kaip ten praleidžiami pėstieji. Be to, jie sulėtina greitį artėjant prie pėsčiųjų perėjos.

Nors pasitaiko ir prieštaringų situacijų. Taip, beveik visi sustoja pamatę  prie „zebro“ pėsčiąjį.  Tiesa, kai kurie sustoja taip staigiai,  tarsi gautum spyrį į užpakalį… Kai kurie pravažiuoja nesuvokiamos būsenos, sukeldami pavojų pėstiesiems.

Todėl pagrindinis patarimas pėstiesiems yra toks: „Įsitikinkite, kad jie jus perleis“. Kad automobilis lėtina  greitį ir sustos. Priešingu atveju, net nepradėkite  eiti per perėją. Nes kai kuriems vairuotojams atrodo, kad ir pėsčiųjų perėja jiems suteikia pirmumo teisę. Gyvenimas yra svarbesnis, todėl jei pradedate kirsti – darykite tai užtikrintai ir greitai. Bet jokiu būdu nebėkite ir nesulėtinkite ėjimo tempo. Gerbkite vairuotojus, kurie jus praleidžia.

 

Rizikuodami galite sukelti avarinę situaciją

Vairuotojai,  jei važiuojate ir matote pėsčiųjų perėją, sulėtinkite greitį, pažiūrėkite į perėjos kairę ir dešinę, ar nesiartina pėstysis, senolė ar mama su vežimėliu… O jei arti, įsitikinkite, kad pėsčiasis pradėjo eiti. Bent kiek užlipo ant „zebro“ ir „išreiškė ketinimą“ kirsti kelią.

Jei važiuojate pakankamai greitai, o pėsčiasis nerodo ketinimo, tuomet neturėtumėte staigiai stabdyti, rizikuodami sukelti avarinę situaciją.

Kai stabdote, pabandykite sulėtinti greitį ir pažiūrėkite į galinio vaizdo veidrodėlį. Jei pėsčiasis yra toli arba stovi susimąstęs, nedrįsta pereiti, pažiūrėkite, ar už veidrodėlio nėra automobilių. Greičiausiai pėstysis tai mato ir laukia, kol pravažiuosite, kad galėtų pereiti tuščią kelią.

Jei per perėją nori pereiti pyplys moksleivis, sustojus galite trumpam įjungti avarinį signalą. tai bus puikus įspėjimas kitiems artėjantiems prie pėsčiųjų perėjos vairuotojams.

Žemiau, jūsų dėmesiui pateikiame vaido įrašus, kurie rodo, kad reikia būti labai atidiems einant per pėsčiųjų perėją, nes to nepaisant gali baigtis baisia tragedija. Saugokite save ir savo artimuosius.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą