Tik daug vėliau paaiškėjo, kad tikrasis Walteris buvo viena iš keturių 19-mečio Gordono Northcotto aukų.Tačiau Walterio mama netikėjo ir nenorėjo tikėti, kad tarp aukų yra jos sūnus. Ji jo ieškojo ir laukė visus 36 metus, kol mirė. En.wikipedia.org nuotrauka

Dingęs berniukas buvo rastas kaimyninėje valstybėje, bet jo motina atsisakė jį pripažinti.

Pagal šią istoriją buvo sukurtas Clinto Eastwoodo filmas „The Changeling“  ( „Pasikeitęs“), kurio premjera įvyko 2008 metais spalio mėnesį.

 

Labai greitai paslaptingo 9 metų berniuko dingimo istorija pasiekė žiniasklaidą

9 metų Walterį Collinsą užaugino mama Christine Collins, nes jo tėvas atliko bausmę už ginkluotus apiplėšimus. Todėl po berniuko dingimo 1928 metų kovą pirmiausia policija pradėjo aiškintis versiją, kad vaiką pagrobė jo tėvo priešai. Bet aplinkinių vietovių, pelkių ir ežerų šukavimas rezultatų nedavė.

Walterio Collinso mama tuo metu dirbo telefonų kompanijos dispečere Lincolno Heightso rajone Los Andžele ir savo ruožtu darė viską, kas įmanoma, kad surastų savo vaiką. Taip pat, kad apie šį įvykį sužinotų platesnis žmonių ratas.

Nenuostabu, kad labai greitai paslaptingo 9 metų berniuko dingimo istorija pasiekė žiniasklaidą. O policijos pareigūnai kelis mėnesius tapo kritikos objektu dėl policijos vadovybės neveiklumo ir nekompetencijos.

Vis dėlto po 5 mėnesių Christine Collins sulaukė gerų žinių iš teisėsaugos pareigūnų: Ilinojaus valstijoje buvo rastas berniukas, pasivadinęs dingusiu Walteriu Collinsu.

Kalifornijos valstijos policijai buvo būtina, kad motinos ir vaiko susijungimo momentas būtų plačiai nušviestas žiniasklaidoje. Žurnalistų dėmesį teko nukreipti nuo korupcijos faktų, kurių tada netrūko policijoje.

Dešimtys kamerų stebėjo beviltiškos motinos ir vaiko susijungimo akimirką, tačiau kažkas vyko ne pagal planą. Christine, pamačiusi berniuką, negalėjo patikėti savo akimis. Ji tūkstantį kartų įsivaizdavo šį susitikimą, galvojo, kaip apkabins sūnų, apkabins ir niekada nepaleis, bet dabar priešais stovi vaikas, kurio ji nepažįsta.

Šią bylą tyrusiam policijos kapitonui J.J. Jonesui ji tyliai pasakė vieną frazę: „Tai ne mano vaikas!“.

Tačiau jis patikino moterį, kad per pusmetį berniukas galėjo pasikeisti ir tai yra normalu. Kita vertus, jai, taip ilgai patyrusiai stresą, tiesiog  buvo sunku atpažinti jame savo sūnų.

Kad ši akimirka nepavirstų dideliu skandalu, policijos kapitonas pasiūlė Christine parsivežti vaiką namo ir suteikti berniukui galimybę įrodyti, kad jis yra tikrasis Walteris Collinsas. Christine sutiko. O žurnalistai užfiksavo visiškai nedžiuginančius mamos ir sūnaus apsikabinimus.

 

Motina buvo patalpinta į psichiatrinę ligoninę

Moteris, įsitikinusi, kad  jos namuose apsigyveno visiškai svetimas vaikas, pradėjo rinkti apakeitimo įrodymus. Ji  pirmiausiai apsilankė pas odontologą, kuris pareiškė, kad šis vaikas tikrai nėra Walteris Collinsas. Taip pat  ir mokyklos, kurioje mokėsi berniukas, mokytojai, taip pat jame neatpažino jos sūnaus. Be to, berniukas buvo žemesnis ir šiek tiek storesnis už jos sūnų.

Tačiau šių „įrodymų“ kapitonas Jonesas nepriėmė. Be to, jis apkaltino Christine bandant palikti savo pačios sūnų, kad  nereikėtų jo auginti. Būtent jo nurodymu Christine buvo paguldyta į psichiatrinę ligoninę su kodu „12“ – pavojinga visuomenei.

Po kelių dienų kapitonas Jonesas vis dėlto surengė berniuko apklausą, kurios metu jam pavyko jį sučiupti meluojant. Taip pat buvo atskleista, kad jo tikrasis vardas yra Arthuras Jacobas Hutchinsas Ir jam 12 metų.

Anot jo, Ilinojaus valstijoje keli  girti vyrai bare įžvelgė jame panašumą į dingusį Walterį, ir vaikis nusprendė gyventi kito žmogaus gyvenimą. Jis svajojo patekti į Holivudą, tačiau piktoji pamotė ir tėvas, kuriems nerūpėjo jo sūnus, niekada nebūtų suteikę tokios galimybės. Ir jis tiesiog pabėgo nuo jų.

Po šio prisipažinimo Christine buvo išleista iš psichiatrijos ligoninės.

Tik daug vėliau paaiškėjo, kad tikrasis Walteris buvo viena iš  keturių 19-mečio Gordono Northcotto aukų, matyt, praėjus kelioms dienoms po dingimo. Kadangi žudikas savo aukas laikė vištidėje, ši byla buvo pavadinta „Vineville Chicken Killers“.

Tačiau Walterio mama netikėjo ir nenorėjo tikėti, kad tarp aukų yra jos sūnus. Ji jo ieškojo ir laukė visus 36 metus, kol mirė.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą