Kuo daugiau vaikas susiduria su smurtu, tuo labiau jis pradeda galvoti, kad smurtas yra visai normalus dalykas, – rodo atliktas tyrimas, kurio rezultatai išspausdinti leidinyje „Social Psychological and Personality“.

 

Tyrėjų išvada nedžiuginanti: kuo labiau  vaikai ir paaugliai mano, kad smurtas yra normalus dalykas, tuo didesnė tikimybė, kad jie smurtaus prieš kitus.

Tyrėjai apklausė daugiau nei 800, 8 – 12 metų vaikus, norėdami išsiaiškinti, ar jie patyrė smurtą mokykloje, namuose, o gal tapo jo liudininkais arba matė smurtą per televiziją.

Be to, klausiant respondentų, ar jie netapo smurto aukomis, buvo pateikta ir kitų  panašaus pobūdžio klausimų. Pavyzdžiui, „Ar tave kas nors muša namuose?“.

Per tyrimą taip pat buvo nustatyta, kiek kai kuriems paaugliams priimtinas agresyvumas, kurį aiškino, pavyzdžiui, tokiu teiginiu: „Kartais mušu kitus vaikus, nes jie to nusipelnė“.

Atlikus apklausą, buvo įvertintas vaiko agresyvumo lygis, remiantis jo bendraamžių nuomone.

Praėjus šešiems mėnesiams, buvo atlikta pakartotina apklausa. Anot tyrėjų, lyginant su pirmojo etapo apklausa, po šešių mėnesių agresyvumas padidėjo. Taip pat  tie vaikai, kurie  jau per pirmąją  apklausą pranešė patyrę smurtą, per antrąjį apklausos etapą agresyvumo lygis padidėjo.

 

 

4 KOMENTARAI

 1. Howdy I am so excited I found your web site, I really found
  you by mistake, while I was browsing on Aol for something else, Regardless I am here now and would just like to say
  thanks a lot for a marvelous post and a all round entertaining blog (I
  also love the theme/design), I don’t have time to browse
  it all at the moment but I have saved it and also added
  your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the fantastic
  jo.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą