
Deja, kasmet vaikų pagrobimo atvejai dažnėja, o tokių istorijų pabaiga ne visada būna laiminga. Tačiau tėvai, kurių vaikas atsiduria pagrobėjų rankose, iki galo nepraranda vilties, kad jis grįš namo gyvas ir sveikas. Šiandien papasakosime apie vieną iš šių istorijų, kai mergaitė buvo pagrobta ir laikoma uždaryta beveik 5 mėnesius, rašo scienceblogs.de.
Suprato, kokią klaidą padarė išlaisvindamas savo vaiką
Tėvai savo vaiko nematė 149 dienas, nors nuolat bendravo su nusikaltėliais ir iš karto buvo pasiruošę sumokėti išpirką. Tačiau pagrobėjai elgėsi labai keistai, suteikdami galimybę tėvams patiems nustatyti, kiek verta jų dukra. Tėvas pasiūlė jiems viską, ką turėjo – 800 tūkstančių markių. Ir iš nusikaltėlių sulaukė pagyrimų, kad taip aukštai vertina savo dukrą. Tik po kelių mėnesių bankininkas von Gallwitzas suprato, kokią klaidą padarė išlaisvindamas savo vaiką.
Kreiptis į policiją jam nereikėjo, nes teisėsaugininkai buvo tokie neprofesionalūs, kad išpirkos perdavimas buvo nuolat trikdomas.
Viskas prasidėjo nuo įprastos bankininko dukters Ninos kelionės į mokyklą 1981 metų gruodžio 18 dieną kelių vaikų kompanijoje. Mokiniai į mokyklą išėjo nelydimi suaugusiųjų. Kai visa grupė susirinko prie mokyklos, Ninos tarp vaikų ten nebuvo. Tada kiti vaikai paskambino mamai. Apie dingusią dukrą ji nedelsdama pranešė policijai ir pateikė pareiškimą dėl paieškos. Pakeliui iš mergaitės namų į mokyklą policija apieškojo visą teritoriją, o po kelių valandų Ninos tėvas sulaukė pagrobėjų telefono skambučio. Jie leido telefonu išgirsti mergaitės balso įrašą, tada pareiškė, kaip norėtų gauti išpirką.
Bankininkas von Gallwitzas turėjo atvykti traukiniu į tam tikrą vietą, tada gavęs radijo signalą išmesti pinigus pro langą. Viskas vyko pagal planą, tačiau vyras radijo signalo negavo, nes į traukinį kartu su juo įlipo apie 100 policijos pareigūnų.
Po nesėkmingo bandymo išgelbėti dukrą iškart praėjus 3 dienoms po jos pagrobimo, nusikaltėliai bankininkui davė naują užduotį. Jis turėjo sėsti į dvivietį sraigtasparnį, tada skristi ir iš jo išmesti pinigus. Ir šį kartą viskas nepavyko, nes pagrobėjai pastebėjo policiją. Po antrosios nesėkmės išpirkos suma išaugo iki 1,2 milijono markių, kuriuos taip pat teko išmesti iš sraigtasparnio. Bet oro transportas atskrido gerokai vėliau nei buvo paskirtas jo laikas, todėl išpirkos perdavimas trečią kartą neįvyko.
Tada Ninos tėvai suprato, kad policijai nerūpi, kas atsitiks su jų vaiku. Jiems svarbiausia buvo sugauti nusikaltėlius.
Nuo mergaitės pagrobimo praėjo trys mėnesiai, jos tėvams nuolat buvo suteikta galimybė telefonu išgirsti įrašytą jos balsą. Įsitikinęs, kad jo dukra gyva, von Gallwitzas nusprendė imtis reikalų į savo rankas. Pirmiausia jis ieškojo žurnalistu dirbusio Franzo Tartarotti.
Buvo visiškai sveika tiek fiziškai, tiek psichologiškai
Šis žmogus jau buvo susidūręs su panašiais atvejais, todėl sutiko padėti. Dvi savaites jis derėjosi su nusikaltėliais per spausdintą leidinį, naudodamas specialų šriftą. Gegužės 12 dieną jam pavyko iš traukinio nurodytoje vietoje išmesti 1,5 mln. markių, o po 2 dienų mergaitė buvo rasta autobusų stotelėje.
Nina buvo ne tik gyva, bet ir visiškai sveika tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Vėliau ji tėvams pasakojo, kad nuolat buvo vyro ir moters akivaizdoje. Jie jai visapusiškai rūpinosi: pamaitino, nuvedė į tualetą, netgi leido piešti ir skaityti knygas. Būdavo dienų, kai su ja susėsdavo ir žaisdavo. Bet įdomiausia, kad ji niekada nematė jų veidų. Faktas yra tas, kad kambaryje, kuriame ji buvo laikoma, nebuvo elektros, o pagrobėjai vietoj apšvietimo naudojo žibintuvėlį.
Žurnalistas Tartarotti perrašė visus banknotų numerius, kuriuos gavo banke, o metų pabaigoje vieną iš jų tėvai gavo paštu. Yra prielaida, kad tai vieno iš pagrobėjų darbas, kuris liko nepatenkintas savo bendrininkais. O netrukus po to vaikai miške rado į žemę užkastą ryšulį. Jame buvo keli tūkstančiai markių iš išpirkos. Didesnė suma vėliau buvo sulaikyta banke, kur nepažįstami asmenys norėjo pinigus išsikeisti į kitą valiutą. Kaip vėliau paaiškėjo, miške rado ir šiuos pinigus.
Nuo to laiko perrašyti banknotai niekur kitur nepasirodė, o 90-aisiais metais buvo išleisti naujo pavyzdžio banknotai.
Per apklausas Nina pasakojo, kaip atrodo namas, kur ji buvo laikoma, taip pat kokia teritorija yra toli nuo jo. Bet ir ši informacija tyrėjams nepadėjo surasti nei vietos, nei nusikaltėlių, tad byla liko nesuprantama ir paini iki šiol.
„YouTube“ stopkadrai