Antroji situacija, kai geriau apsimesti kvailiu, yra tada, kai susiduriate su kažkokia jums pavesta užduotimi. Archyvo nuotrauka

Būti savimi yra nuostabu. Tačiau kartais verta šiek tiek pakeisti savo asmenybę aplinkinių atžvilgiu. Kad būtų šiek tiek geriau, šiek tiek gražiau. Bet kartais jūs turite būti šiek tiek  ir protingesni. O kartais net apsimesti kvailiu. Kokios yra šios situacijos ir kodėl tai tikrai geriausias pasirinkimas?

 

Kvailiai yra neįveikiami ginčuose

Verta apsimesti kvailiu, kai bendraujate su tikru kvailiu. Ir aš nenoriu čia nieko įžeisti. Tiesiog yra protingesnių ir kvailesnių žmonių. Tai nėra nei gerai, nei blogai, taip atsitiko, tokie yra genai ir auklėjimas. Todėl  į tokius verta žiūrėti ramiau. Pavyzdžiui, kolega sako, kad esate nekultūringas žmogus. Arba jis jums pasako kažkokią nesąmonę, kurios net neįmanoma surasti. Tokiu atveju geriau apsimesti kvailiu. Ir jau yra dvi išeitys:  priimti net pačius kvailiausius kliedesius arba numoti ranka ir išeiti.

Kitas dalykas, neverta ginčytis  su kvailiu. Ar pastebėjote, kad kvailiai yra neįveikiami ginčuose? Tą patį galite padaryti, jei norite ginčytis ar tiesiog pamatyti, kas atsitiks. Taip pat galite naudoti kvailus argumentus, užduoti kvailus klausimus.

Galima pasakyti net ir patį svariausią argumentą „na ir kas?“. Tik tokiu būdu galima ginčytis su kvailiu. Priešingu atveju jūs pralaimėsite, nes  nieko gero iš to nebus. Užsispyrimas tik padeda nugalėti bet kokius ginčus.  Tokiais atvejais žmogus tiesiog negirdi jūsų arba tiesiog nenori girdėti.

Antroji situacija, kai geriau apsimesti kvailiu, yra tada, kai susiduriate su kažkokia  jums pavesta užduotimi. Pavyzdžiui, paprašė  jūsų surinkti popierius, sutvarkyti, pasirašyti viską ir panašiai.

Atrodytų, kad galite  ir be prašymo ar nurodinėjimų išsiaiškinti ir padaryti viską. Tačiau apsimesti  kvailiu yra naudingesnis pasirinkimas.  O jei nesusitvarkysite su pavestu darbu?  Tada galite tikėtis sulaukti pagalbos. Juk žmonės pamatys, kad nesusitvarkote su elementariais dalykais, ir pradės jums. Nes jei to nepadarys, reikalas nepajudės  iš vietos.

 

Šiuo atveju reikia pasakyti, kad  neieškotų kvailių

Paprastai šie žmonės kur kas geriau supras šį reikalą ir tikrai galės daug lengviau ir greičiau viską padaryti už jus. Ypač kai kalbama apie kai kuriuos specifinius darbus. Svarbu sekti procesą, kad žmonės nepasinaudotų šia situacija savo tikslams ir interesams.

Pateiksiu gyvenimišką pavyzdį. Stebėjau įdomų vaizdą mobiliųjų telefonų parduotuvėje.  Kol protingasis  bendravo su konsultantu ir bandė viską išsiaiškinti, kitas konsultantas jau viską padarė pats, nes kolega nemokėjo net teisingai atsiliepti į skambučius.

Dar gali būti ir kitas atvejis. Tai yra tada, kai kas nors nori nusimesti atsakomybę nuo savo pečių, tai  atsakomybė neturėtų tekti jums. Pavyzdžiui, darbe atlikote kokį nors projektą. Ir jie jums sako, kad pamiršote padaryti vieną svarbų ir akivaizdų dalyką.

Bet jūs padarėte viską pagal planą, kuris jums buvo duotas, o šio dalyko nebuvo, net jei tai buvo akivaizdu. Tai yra, jie nori pakabinti atsakomybę ant jūsų tuo metu, kai atsakomybė turėtų tekti tam, kuris sukūrė planą. Šiuo atveju reikia pasakyti, kad  neieškotų kvailių. Kad reikalas visai neaiškus, kad jums reikia  viską  ir iš pradžių patikrinti, išsiaiškinti, kito kelio nėra. Tada  jus paliks ramybėje.  Aišku, kad tai gali turėti įtakos jūsų įvaizdžiui darbe, bet čia kiekvienas turėtų pats pasirinkti, kada geriau apsimesti kvailiu, o kada ne.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą