Kiekvienais metais įvykdoma daugiau nei trisdešimt milijonų skrydžių. Žmonės skrenda darbo reikalais, į konferencijas, į varžybas, koncertus, tiesiog atostogauti. Kaip žinote, kelionės lėktuvu turi savo taisykles ir draudimus.

Keleiviams visos taisyklės paprastai skelbiamos orlaivyje. Darbuotojams taip pat keliami tam tikri reikalavimai, susiję ne tik su elgesiu, bet ir su išvaizda. Įdomu tai, kad niekada nepamatysite piloto su barzda ir ūsais. Kodėl jiems taikomos tokios taisyklės?

 

Dabar vyrai nešioja barzdas tik tam, kad atrodytų solidesni

Šiuolaikiniame pasaulyje barzda vis labiau populiarėja. Nemažai vyrų laikosi šio išvaizdos atributo, perka specialias priežiūros priemones, kiekvieną mėnesį lankosi kirpyklose.

Įvairiais šaltiniais , priešistoriniais laikais veido plaukai stipriosios lyties atstovams buvo reikalingi dėl to, kad pajustų, jog vabzdys netyčia nutūpė ant jų kūno. Taip pat apsaugo kaklą ir padeda išvengti kai kurių ligų. Dabar tai tik tam, kad vyrai atrodytų solidesni.

Yra ir daugiau įvairių profesijų, kuriose draudžiama nešioti barzdą. Pavyzdžiui, kariškiams. Plaukuotas veidas taip pat nurodo ir kovotojo silpnąsias vietas.

Be to, plaukikams taip pat neleidžiama nešioti barzdos. Nes tai gali turėti įtakos vandeniui ir pabloginti pasirodymą, varžybų rezultatus.

Taip pat ne tik orlaivių pilotams, bet ir astronautams bei karinių orlaivių pilotams draudžiama dėvėti barzdas.

Yra specialus apsauginių priemonių rinkinys, sukurtas visiems, esantiems orlaivyje skrydžio metu. Deguonies įranga skirta palaikyti normalų deguonies slėgį.

 

Barzdotas ir su auskarais pilotas gali sukelti keleivių nepasitikėjimą

Žinia, didėjant aukščiui, deguonies kiekis mažėja. Norint palaikyti normalų slėgį, reikia padidinti procentinį deguonies kiekį kabinoje.  Juk avarijos atveju deguonies kaukės automatiškai „išskrenda“. Kam jos reikalingos?

Kai salone nėra slėgio, deguonies tiekimas nepadės, nes jį galima tiekti tik esant slėgiui. Tam naudojamos deguonies kaukės, tvirtai prigludusios prie veido. Dėl barzdos nebus sandarumo ir piloto gyvybei kils pavojus. Be to, negalima dėvėti ūsų ir auskarų, nes kritiniu atveju jie gali tik trukdyti.

Yra ir dar viena priežastis, kodėl tai draudžiama. Barzdotas ir su auskarais pilotas gali sukelti keleivių nepasitikėjimą ir pažeminti aviakompanijos reitingą. Juk mes dažnai vertiname žmones pagal jų išvaizdą ir manome, kad auskarai yra asmens nekompetencijos ar neprofesionalumo rodiklis. Dėl tos pačios priežasties visose didelėse pasaulio kompanijose aiškiai nustatytas aprangos kodas.

Todėl savo ir keleivių saugumo sumetimais pilotai nenešioja ūsų, barzdų ar auskarų. Šios taisyklės buvo sugalvotos ne veltui, nes dažnai padeda išgelbėti gyvybes.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą