Senovėje Europoje mergina, atsisakiusi tekėti, vis tiek galėjo priimti vyro žiedą kaip dovaną. Ji nedėvėdavo jo ant piršto, bet nešiodavo kaip pakabuką. Archyvo nuotrauka

Vargu ar nustebinsite ką nors net ir neįprasto dizaino žiedu, tačiau žiedas ant kaklo grandinėlės kelia susidomėjimą. Juk dauguma žmonių mieliau nešioja šiuos papuošalus ant rankų pirštų.

Bet ko gero ne vienam jūsų smalsu būtų sužinoti, kodėl moterys (kartais ir vyrai) užmauna žiedą ant grandinėlės ir nešioja kaip pakabuką. Paaiškėjo, kad priežasčių yra daug ir jos gana įvairios.

 

Žiedas ant pakabuko taip pat gali būti nešiojamas kaip amuletas

Kiekvienas, nešiojantis pakabuką su žiedu, turi savo priežastį. Jei vieniems tiesiog patinka nešioti papuošalus  bet kaip, kad tik ne taip, kaip visi, tai kiti taip daro dėl to, jog nešiojant žiedą ant piršto,  jis gali trukdyti atlikti kurį nors darbą arba tiesiog kasdienei veiklai. Kai kurie žmonės yra tokie jautrūs bet kokiems papuošalams, kad dienos metu jaučia diskomfortą. Todėl dirbdami rankinį darbą, sportuodami, dirbdami namų ruošos darbus, jie nemūvi žiedų. Bet nenorėdami kur nors palikti ar pamiršti, net pamesti, juos nusimovus, ypač pasakytina apie vestuvinius žiedus, todėl užsideda juos ant grandinėlės ir pasikabina ant kaklo. Galų gale kartais  tiesiog būtina nuimti žiedą nuo piršto – yra daugybė profesijų, kur papuošalai ant rankų yra nepatogūs ir netgi gali sužeisti.

Pavyzdžiui, statybininkai, gydytojai, masažo terapeutai, automobilių mechanikai  – tai tik keli pavyzdžiai, kai rankų papuošalai gali tapti kliūtimi. Būna atvejų, kai žiedas prilimpa prie įrankio ar mechanizmo dalių ir įvyksta rimtų sužalojimų. Gali net nuplėšti pirštą.

Kalbant apie saugą ir sveikatą, dėvėti žiedą ant kaklo grandinėlės yra protingas sprendimas. Nuolat dėvėti žiedą gali būti nejauku dėl pirštų ir rankų sveikatos problemų – diskomfortą sukelia patinimas, sąnarių ligos ir uždegimas. Taip pat žiedų nenešioja žmonės, kuriems yra sužeisti pirštai, todėl kontaktuodami su papuošalais, sukelia skausmą.

Žiedas gali tiesiog nebetikti dydžiu – būti per didelis ar per mažas, todėl jo nešioti ant rankos nebeįmanoma.  Be to, įvyksta  ir įvairių nenumatytų dalykų – gali nusipirkti netinkamo dydžio žiedą, tačiau jau nebegalima jo pakeisti arba tiesiog nebenorite. Būna, kad pasikeitė pirštų dydis – žmogus numetė ar priaugo svorio, tačiau nenori keisti žiedo. Kaip pakabukas dažnai nešiojami žiedai, kurie buvo paveldėti iš širdžiai mielų žmonių. Pavyzdžiui, našlė buvusio sutuoktinio sužadėtuvių žiedą užsideda ant grandinėlės, pasikabina ant kaklo ir nešioja. Merginos, pavyzdžiui, nešioja pakabukus su savo mylimų, bet jau mirusių senelių žiedais.

Žiedas ant pakabuko taip pat gali būti nešiojamas kaip amuletas. Ypač dažnai tai atsitinka su nestandartinio dizaino žiedais – juos sunku derinti su kitais papuošalais ant pirštų, todėl talismano žiedas tampa kaklo puošmena.

Senovėje Europoje mergina, atsisakiusi tekėti, vis tiek galėjo priimti vyro žiedą kaip dovaną. Ji nedėvėdavo jo ant piršto, bet nešiodavo kaip pakabuką. Tai reiškė, kad vyras turėjo vilties, jog laikui bėgant merginos nuomonė gali pasikeisti ir ji gali sutikti tekėti už jo.

 

Gydytojai rekomenduoja  nėščioms moterims apskritai nenešioti žiedų

Sportuojant žiedas ant piršto taip pat gali trukdyti. Priklausomai nuo sporto šakos, vieni treniruočių metu visiškai nusiima visus papuošalus, kiti treniruojasi su žiedu ant grandinėlės. Kai kurie sportininkai pradeda nuolat taip nešioti žiedą – patogu, visada su savimi, nepasimeta ir netrukdo.  Žinia, nėščios moters  pirštų apimtys gali pasikeisti per labai trumpą laiką dėl edemos. Būna atvejų, kai moters pirštai per naktį patinsta tiek, jog žiedo nebebūna įmanoma nuimti. Gerai, jei nukenčia tik žiedas, nes  taip galima rimtai susižeisti  ir pirštą.

Atsižvelgdami į nėščių moterų polinkį į edemą, gydytojai rekomenduoja apskritai nenešioti žiedų. Net vestuvinių.  Taigi, net ir vertingiausias žiedas – sužadėtuvių, vestuvių ar talismano  – gali būti pakabintas ant grandinės, kad jis visada būtų matomas.  Nors yra nemažai klausiančių, ar galima vestuvinį žiedą dėvėti ant grandinėlės?  Kartais sutuoktiniai mieliau nešioja vestuvinį žiedą ant grandinėlės, motyvuodami savo sprendimą tuo, jog tai yra tiesiog patogu – tokiu būdu žiedas nespaudžia piršto ir netrukdo kasdienei veiklai ir darbams. Tačiau ne veltui vestuviniai žiedai dažniausiai nešiojami ant bevardžių pirštų – tai yra šimtmečius skaičiuojanti tradicija, palaikoma daugumoje pasaulio šalių. Todėl, suprantama, savaime kyla klausimas: ar galima laužyti senas tradicijas ir nešioti vestuvių žiedą kaip pakabuką?

Viena vertus, vestuviniai žiedai yra šeimos amuletai, jie turėtų būti neatsiejami nuo sutuoktinių. Ir įprasta juos nešioti ant bevardžio piršto ne veltui – manoma, kad per šį pirštą, kuris eina tiesiai į širdį, eina „meilės arterija“.

Kita vertus, jei sutuoktiniai turi rimtų priežasčių nenešioti sužadėtuvių žiedo ant piršto, tikslinga jį uždėti ant grandinėlės. Tuo pačiu metu vis dar vykdoma pagrindinė užduotis – būti neatsiejamam nuo vestuvinio žiedo. Norint pašalinti bet kokias sutuoktinių abejones dėl to, patariama žiedams pasirinkti specialias grandinėles. Rinkitės jas kartu, tokiu būdu leisite jiems tapti ir jūsų šeimos talismanais.

Kaip matote, yra daugybė priežasčių, kodėl nešiojami žiedai ant grandinėlių. Išvada paprasta: daugeliu atvejų tai neturi ypatingos prasmės – tiesiog žmonėms taip patogu arba jie tai daro dėl saugumo. Bet tikrai verta atkreipti dėmesį į šį nešiojimo būdą, kai maudotės jūroje ar dirbate rankinį darbą. Juk žiedas gali lengvai nuslysti nuo piršto. Be to, jiems taip pat lengva ant kažko užkliūti ar tiesiog subraižyti papuošalą!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą