Tačiau vos nustojus maudytis po dušu, pirmieji pokyčiai pasirodytų po trijų dienų. Jūsų oda taps akivaizdžiai sausesnė, o plaukai – riebesni. Archyvo nuotrauka

Kiekvieną rytą arba kiekvieną vakarą, ypač pasportavus, daugumai žmonių prausimasis duše yra kasdienybė, o kai kuriems – ritualas. Tyrimų duomenimis, žmogus praleidžia vidutiniškai daugiau nei metus duše. Ir, pasak dermatologų, tai  gali būti net per daug. Mat kasdienis dušas gali pašalinti nuo jūsų odos drėkinančius ją sluoksnius.

 

Pirmieji pokyčiai pasirodytų po trijų dienų

Bet ką daryti, kad atrodytumėte ir kvepėtumėte dar geriau? Ko gero visi žino, kad maudantis vonioje pašalinami nešvarumai, prakaitas ir kenksmingos bakterijos, bet ir po dušo pasišalina natūralūs riebalai ir lipidai, kurie drėkina odą.

Kuo dažniau prausiatės po dušu, tuo mažiau laiko turėsite atkurti sveiką drėkinančių bakterijų sluoksnį. Tačiau, jei nustosite praustis po dušu, ar jūsų kūnas pradės valytis? Atsisakyti dušo gali būti naudinga jūsų kūnui, bet ne aplinkiniams… Specialistai teigia, kad žmogui visiškai nusiprausti tereikia trijų minučių.

Tačiau vos nustojus maudytis po dušu, pirmieji pokyčiai pasirodytų po trijų dienų. Jūsų oda taps akivaizdžiai sausesnė, o plaukai – riebesni. Vienas pirmųjų ženklų bus tai, kad šukuojant plaukai bus kaip žabrai.

Po 5 dienų be dušo tikriausiai reikės įspėti žmones prieš įeinant į kambarį. Nors jie iš anksto užuos jūsų kvapą. Prakaito dėmės ir apskritimai bus tokie stiprūs, kad jūsų marškinėliai turės laikytis taisyklės „apsivilkite vieną kartą ir išmeskite“.

„Euromonitor International“ duomenimis, nėra oficialaus patarimo, kaip dažnai turėtumėte nusiprausti po dušu, tačiau žmonės visame pasaulyje – tokiose šalyse kaip Indija, JAV, Ispanija ir Meksika – prausiasi maždaug kartą per dieną (su muilu arba be jo).

Po 10 dienų  nesimaudžius, šukas galite išmesti. Jūsų plaukai bus tokie riebaluoti ir susivėlę, kad jų iššukuoti bus neįmanoma. Be to, jūsų galvos oda ims niežėti taip stipriai, kad bet koks įbrėžimas  gali prišaukti kurią nors infekciją. Tuo pačiu įsitikinsite, kokia rimta yra pleiskanų problema.

 

Iš tikrųjų prakaitas neskleidžia jokio kvapo

Iki 20 dienos  nesimaudymo dienos sunku bus patikėti, kad vis dar esate žmogus. Draugai ir šeima  gali jūsų net nebepažinti, o ir jūs patys kažin ar pakęsite savo kvapą, jau nekalbant apie išvaizdą.

Amerikos dermatologų akademija pataria tėvams, kaip dažnai maudyti savo kūdikius, atsižvelgiant į tai, kaip jie yra nešvarūs. Jei jie suprakaituoja žaisdami, lakstydami,  6–11 metų vaikams rekomenduojama maudytis bent kartą ar du per savaitę. Mat jų besivystančioms imuninėms sistemoms reikia „nešvarumų“ (organizmų, tokių kaip bakterijos ir nedidelės virusų bei infekcijų dozės), kad augtų stiprūs ir sveiki. Priešingu atveju – nuolat kasant sausą, niežtinčią odą, kūnas bus padengtas įbrėžimais ir opomis.

Jei iki to laiko būsite pasiruošę pasiduoti, palaukite dar šiek tiek. Iki mėnesio pabaigos sveikų bakterijų sluoksnis, kurį gamina žmogaus organizmas, bus visiškai atkurtas. Spuogai išnyks savaime, o jūsų oda tikriausiai atrodys geriau nei nusiprausus po dušu. Bet ar verta tiek ilgai laukti? Tikriausiai ne. Nes, patikėkite, nuo jūsų sklis baisus kvapas.

Nors prakaitas iš tikrųjų neskleidžia jokio kvapo, jis gamina riebalų rūgštis ir baltymus, kuriais minta jūsų odos bakterijos. Iš tikrųjų tai jų medžiagų apykaitos procesas yra šio nemalonaus kvapo priežastis.

Tačiau pasaulyje yra pasiektas  ilgiausio prausimosi duše rekordas, kuris priklauso Kevinui McCarthy: jis be sustojimo prausėsi 340 valandų ir 40 minučių.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą