2017 metais vasario 18 d. viskas prasidėjo nuo pinigų, kaip dažnai būna didžiuosiuose miestuose. Traški 100 JAV dolerių kupiūra nuslydo per lygų stalo paviršių naujame prabangiame viešbutyje „11 Howard“, Soho mieste, Niujorke. Registratūros darbuotoja nustebo pamačiusi, kiek arbatpinigių paliko labai jauna mergina, rašo „Daily Mail“.
Dažnai grubiai elgdavosi su darbuotojais
Ji prisistatė Anna Delvey ir pasakė, kad planuoja apsistoti viešbutyje mėnesį. Anna užsisakė „Howard Deluxe“ kambarį (apie 400 JAV dol. per parą) su keraminėmis skulptūromis viduje ir didžiuliais langais, pro kuriuos matosi šurmuliuojančios miesto gatvės.
Per ateinančias kelias savaites Delvey dažnai eidavo į registratūrą, norėdama užsisakyti kitą kambarį, ir visada palikdavo dosnių arbatpinigių. Atrodė, kad ji jau žinojo visas madingas vietas, taip pat įstaigų savininkų, barmenų ir padavėjų vardus. Tuo pačiu metu daugelis pastebėjo, kad ji neatrodė turtingas ir išsilavinęs žmogus vien dėl to, kad nemokėjo tinkamai elgtis. Anna niekada nesakydavo „ačiū“ ar „būk malonus“ ir dažnai grubiai elgdavosi su darbuotojais, kažkur nuolat skubėdama. Tačiau Delvey greitai įsitvirtino kaip viena dosniausių viešbučio svečių.
„Mūsų darbuotojai tarpusavyje kovojo, norėdami priimti jos užsakymus. Galite būti tikri, kad gausite bent 100 JAV dol. arbatpinigių“, – sakė viešbučio vadovas.
Tiesą sakant, turtuolė, vardu Anna Delvey, visai nebuvo tas žmogus, kuriuo ji teigė esanti.
Anna Sorokina gimė 1991 metais sausio 23 d. Domodedovo mieste, esančiame 37 km nuo Maskvos, Rusijoje. Jos tėvas dirbo sunkvežimio vairuotoju, o mama turėjo nedidelę parduotuvę. 2007 metais, kai Annai buvo 16 metų, jos šeima persikėlė į Šiaurės Reiną-Vestfaliją, Vokietiją. Ten jos tėvas tapo transporto įmonės vadovu, kol ši 2013 metais bankrutavo. Tada jis pradėjo šildymo ir oro kondicionavimo verslą. Sorokinos mama buvo namų šeimininkė. Anna lankė katalikišką mokyklą Eschweilero mieste. Buvę klasiokai prisiminė, kad ji buvo tyli ir kukli, Be to, jai sunkiai sekėsi išmokti vokiečių kalbą.
2013 metais, metusi studijas Centriniame Sen Martino meno ir dizaino koledže Londone, Anna persikėlė į Paryžių, kur atliko praktiką žurnale „Purple“. Nuo tos akimirkos ji pradėjo prisistatyti kaip Anna Delvey. (Šią pavardę jos motina turėjo iki vedybų. Vėliau, Annos tėvai pareiškė, kad tai netiksli informacija).
2013-aisiais 20-metė mergina persikėlė į Niujorką ir greitai prisijungė prie bohemiškos kompanijos. Ji sakė esanti turtinga, kelių milijonų dolerių turto paveldėtoja. Delvey užmezgė draugystę su garsiu meno kolekcininku Michaelu Xiu Fu Huangu, kuris papasakojo jai apie savo planus atidaryti privatų muziejų. Sužinojęs, kad Huangas planuoja dalyvauti Venecijos bienalėje, mergina pasisiūlė jį lydėti. Huangas sutiko ir nupirko Annai lėktuvo bilietą bei rezervavo kambarį viešbutyje su sąlyga, kad Anna vėliau jam grąžins 3000 JAV dolerius. Bet grįžusi į Niujorką Delvey „pamiršo“ susitarimą. Huangas pamanė, kad Anna yra labai užsiėmusi, neturi kada apie tai galvoti, todėl nereikalavo greitai grąžinti skolos.
Sukūrė netikrus banko išrašus
Delvey taip pat susidraugavo su buvusia „Vanity Fair“ nuotraukų redaktore Rachel Williams. Ji apibūdino Anną kaip „grubią su kitais žmonėmis“. Tačiau nepaisant to, Williams palaikė artimus santykius su Delvey ir vėliau prisidėjo prie jos suėmimo.
Anna Delvey specialiomis kompiuterinėmis programomis sukūrė netikrus banko išrašus ir kitus finansinius dokumentus, tariamai įrodančius, kad Šveicarijos banko sąskaitose ji turėjo 60 mln. valdomo turto lėšų. Tai yra, kai viena šalis perduoda turtą kitai šaliai tam tikrą laikotarpį patikėjimo teise. O kita šalis įsipareigoja šį turtą valdyti valdymo steigėjo ar jo nurodyto asmens (naudos gavėjo) interesais.
Iš pradžių Delvey ėmė palyginti mažas paskolas iš banko, norėdama palaikyti savo prabangaus gyvenimo įspūdį. Vienas pažįstamas supažindino Anną su teisininku, kuris savo ruožtu suvedė ją su keliomis didelėmis finansų institucijomis, tokiomis kaip „City National Bank“ ir „Fortress Investment Group“.
2016 metų lapkritį Anna Delvey pateikė suklastotus dokumentus „City National Bank“ 22 mln. JAV dol. paskolai gauti. Dalį gavo. Tačiau bankas atsisakė pratęsti paskolą, nes Delvey nesugebėjo įrodyti Šveicarijos turto šaltinio. Tada ji kreipėsi dėl paskolos į kitą banką.
Prokurorai vėliau teismo procese išgirdo, kad Delvey naudojosi „Google“ paieška, norėdama sužinoti, kaip „sukurti netikrą neatsekamą el. pašto adresą. Tačiau banko generalinei direktorei klientės prašymas sukėlė įtarimų dėl neatitikimų jos dokumentuose – ji teigė esanti vokiečių kilmės, tačiau jos pase buvo nurodyta, kad Delvey (Sorokina) gimė Rusijoje. Kai direktorė pradėjo tikrinti Annos turtą, pareikšdama norą susitikti su bankininkais Šveicarijoje, ji atsiėmė paskolos paraišką, kad būtų išvengta tolesnio tyrimo.
2017 metais vasario 18 d. Delvey užsiregistravo „11 Howard“ viešbutyje. Po trijų savaičių viešbučio vadovybė išsiaiškino, kad kreditinės kortelės numeris, kurį mergina nurodė registracijos metu, negalioja. Jie primygtinai reikalavo, kad ji nedelsdama sumokėtų 30 tūkst. JAV dol. sąskaitą. Tuo metu dėl nesibaigiančių išlaidų brangiam maistui ir paslaugoms merginai beveik nebeliko pinigų. Ji ne kartą kvietė savo draugus kartu pavakarieniauti, bet kai atėjo laikas apmokėti sąskaitą, Delvey tvirtino pamiršusi savo kreditines korteles. Iki to laiko Anna buvo labai aktyvi Niujorko elitinėje aplinkoje: ji dalyvavo vakarienėse, kur susitiko su aktoriumi Macaulay Culkinu ir investuotoju Martinu Shkreliu.
Ketino susitikti su milijardieriumi Warrenu Buffettu
2017 metais balandžio mėnesį, naudodama netikrus dokumentus, Delvey pavyko užsitikrinti 70 tūkst. JAV dolerių paskolą, iš kurios ji pervedė 30 tūkst. viešbučiui „11 Howard“, kad sumokėtų už savo viešnagę.
2017 metais gegužės mėnesį, išsiuntusi netikrą pavedimo patvirtinimą iš „Deutsche Bank“, aferistė užsisakė užsakomąjį skrydį verslo klasės lėktuvu į Omahą, Nebraska, kur ketino dalyvauti kasmetiniame investuotojų susitikime ir susitikti su turtingu verslininku, milijardieriumi Warrenu Buffettu. Kadangi Delvey niekada nepateikė kreditinės kortelės viešbučiui „11 Howard“, jos viešbučio kambario įėjimo kodas buvo pakeistas, o daiktai paimti iš kambario ir padėti saugykloje. Anna perkėlė juos į „Mercer“ viešbutį po to, kai praleido dvi naktis viešbutyje „The Bowery“, atsiųsdama netikrą pervedimo kvitą iš „Deutsche Bank“.
2017 metų gegužę Anna pakvietė savo drauges, žurnalistę Rachel Williams ir kūno rengybos trenerę Casey Duke, taip pat operatorių, į kelionę į Maroką, kur turėjo būti kuriamas dokumentinis filmas apie jos labdaros fondo kūrimą. Šiai kelionei Anna užsakė „Vilą La Mamounia“ 5 žvaigždučių viešbučių komplekse Marakeše, kainuojantį 7 tūkst. JAV dol. už parą su trimis miegamaisiais, baseinu ir asmeniniu asistentu.
Po kelių dienų viešbučio darbuotojai pareiškė negalintys pasiimti pinigų iš Delvey kreditinės kortelės ir pareikalavo kitokios mokėjimo formos. Anna apkaltino darbuotojus neteisingai įvedus duomenis iš jos kortelės. Ši klaida vienam viešbučio darbuotojui kainavo atleidimą iš darbo. Tada Delvey įtikino savo draugę Rachel Williams sumokėti 62 tūkst. JAV dolerių sąskaitą, o tai buvo beveik visos jos metinės pajamos. Ji taip pat mokėjo savo kreditinėmis kortelėmis už skrydį į Maroką, Annos įsigytas prekes ir privačią ekskursiją po Majorelle sodus. Aferistė pažadėjo vėliau kompensuoti išlaidas.
Nepaisant pakartotinių jos pažadų, Williams buvo grąžinta tik 5 tūkst. JAV dol. Ji buvo priversta skolintis pinigų iš draugų, kad sumokėtų už savo buto Niujorke nuomą. Susisiekusi su kitais pažįstamais, kurie taip pat skolino pinigus rusei, Williams suprato, kad Anna veikia pagal kažkokias sukčiavimo schemas.
Grįžusi į Niujorką, Delvey persikėlė į „Beekmano“ viešbutį, o savo daiktus atsivežė išsinuomotu „Tesla“ automobiliu.
Buvo apkaltinta stambia vagyste ir sukčiavimu
Po dvidešimties dienų, 2017 metų birželį, sukaupusi 11 518 JAV dol. skolos viešbučiui ir nesumokėjusi, Anna buvo iškeldinta. Po to ji panašiai pasielgė ir viešbutyje „New York Downtown Hotel and Residences“, nesumokėjusi 503,76 JAV dol. sąskaitos. Po dviejų dienų ji buvo iškeldinta. Anna neturėjo kur gyventi. Ji vėl paprašė savo draugės Rachel Williams padėti jai pinigais ar būstu, tačiau šį kartą ji atsisakė.
Anna Delvey buvo suimta 2017 metais spalio 3 d. per operaciją, kurią organizavo Niujorko policijos pareigūnas Michaelas McCaffrey. Jis glaudžiai bendradarbiavo su buvusia Delvey drauge Rachel Williams. Tuo metu Anna gyveno „Passages Malibu“, prabangiame reabilitacijos nuo priklausomybių centre Los Andželo apygardoje, Kalifornijoje. Vėliau tą mėnesį prisiekusiųjų komisija priėmė sprendimą: Anna buvo apkaltinta stambia vagyste ir sukčiavimu su čekiais.
2019 metų pavasarį Anna Delvey stojo prieš teismą, kur buvo pripažinta kalta dėl stambios vagystės ir nuteista kalėti nuo 4 iki 12 metų. Taip pat jai skirta 24 tūkst. JAV dolerių bauda. Ji buvo įpareigota nukentėjusiesiems atlyginti restituciją (atkreipkite dėmesį į restituciją tarptautinėje teisėje – materialinės žalos, atsiradusios dėl neteisėto tarptautinio akto, kompensavimo forma, atkuriant iki jo buvusią būklę. Tai galima padaryti įvairiais būdais), o tai sudarė 199 tūkstančių JAV dolerių sumą. Teismui suteikus Anna Delvey paskutinį žodį, ji pasakė: „Atsiprašau už klaidas, kurias padariau“. Vėliau ji „The New York Times“ žurnalistams sakė nesigailinti dėl savo poelgio ir netgi pabrėžė, kad jei turėtų galimybę pakartoti, vėl priimtų tuos pačius sprendimus.
Anna buvo paleista iš kalėjimo 2021 metų vasario 11 dieną, praleidusi ten trejetą metų. Ji nedelsdama grįžo į savo buvusį bohemišką gyvenimą ir apsistojo prabangiame Niujorko viešbutyje „NoMad“, už kurį sumokėjo gavusi pinigus iš kompanijos „Netflix“ mainais už jos istorijos ekranizaciją. Dalis pinigų atiteko Anos banko skoloms padengti.
Praėjus šešioms savaitėms po lygtinio paleidimo, 2021 metais kovo 25 d., Anna Delvey buvo sulaikyta JAV imigracijos ir muitinės tarnybos dėl vizos, kuri buvo praleista. Tada ji atsidūrė Naujojo Džersio apygardos kalėjime, kur laukė deportacijos į Vokietiją. Tačiau mergina apskundė valdžios sprendimą. Imigracijos teisėjas pareiškė, kad jei Anna Delvey bus paleista, ji „turės tendenciją ir toliau vykdyti nesąžiningą veiklą“.
2019 metais buvo išleista knyga „Mano draugė Anna“, kurią parašė buvusi Delvey bičiulė Rachel Williams. Knygoje ji išsamiai aprašo savo pažintį su ruse, taip pat jų kelionę į Maroką, kuri paveikė jos tolimesnį gyvenimą.
2022 metų vasarį „Netflix“ sukūrė 9 serijų serialą „Inventing Anna“, kurį režisavo Shonda Rhimes.
„YouTube“ stopkadrai