Asociatyvi nuotrauka

Straipsnio antraštė prilygsta neįmenamai mįslei. Visais laikais ir visose kultūrose nežabojamas vaisingumas buvo laikoma pavydėtina tiek vyrų, tiek ir moterų savybe. Neseniai žiniasklaida prabilo apie į kalėjimą patekusio 145 vaikų tėvo Winstono Blackmore“o likimą. Įspūdingas rezultatas, bet vis tiek toks didelis palikuonių skaičius nėra unikalus atvejis. Yra ir daugiau stipriosios lyties atstovų, uoliai vykdžiusių vieną Biblijos įsakymų „būti vaisingam ir daugintis“.

 

Iš savo fiziologinio skysčio  jau uždirbo apie 40 tūkstančių svarų

2017 metais liepos 25 dieną Kanados Britų Kolumbijos provincijos Aukščiausiasis Teismas pripažino 61 metų Winstoną Blackmore‘ą ir jo buvusį žentą Jamesą Olerį kaltais dėl poligamijos. Nuo 1990 iki 2014 metų Blackmore‘as vedė 24 kartus ir turi 145 vaikus.  Jo buvęs 53 metų žentas gali pasigirti turėjęs penkias žmonas. Abiem gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų. Nežabojama meilė ir dauginimosi aistra buvo pridengta kaltinamųjų religinėmis pažiūromis. Abu jie buvo šventųjų Jėzaus Kristaus fundamentalistų bažnyčios mormonų vyskupai. Oleris ir Blackmore‘as apsistojo 1946 metais įkurtoje Bountifulo bendruomenėje, kurioje gyvena 1500 poligamistų.

Prokurorai 20 metų bandė pareikšti kaltinimus Oleriui ir Blackmore‘ui, bet nesėkmingai. Mat 2011 metais teismas nusprendė, kad poligamijos draudimas gali pažeisti religijos laisvę.

Daugiavaikiai tėvai buvo teisiami  tik 2014 metais.

42 metų Simonas Watsonas 17 metų buvo spermos donoras ir yra labai produktyvus. Per tuos metus jis susilaukė mažiausiai 800 vaikų. Namuose, Didžiojoje Britanijoje, jis buvo pripažintas nacionaliniu rekordininku. Kai Simonas nusprendė, kodėl nepardavus spermos per „Facebook“, vieną jo dozę įvertino 50 svarų. Produktas yra paklausus – iniciatyvus britas jau uždirbo  iš savo fiziologinio skysčio ne tiek ir mažai – apie 40 tūkstančių svarų.

Simonas Watsonas gyvena Lutono mieste, yra vedęs  ir augina tris savo vaikus. Šeima žino  apie šį jo verslą, bet neprieštarauja. „Neturiu jokių paslapčių. Mano vaikų mokyklos draugai mano, kad tai labai gerai“, – sako Simonas.

Mishekas Nyandoro iš Zimbabvės  taip pat yra praktiškas žmogus. Vyras pripažįsta, kad jam patinka poligamija: dabar jis turi 15 žmonų, bet norėtų dar trijų. Ir būtų malonu turėti daugiau vaikų: kol kas tik 128. Bet ištikus ekonomikos krizei, vyras atsisakė pomėgio tuoktis – nuo 2002 iki 2014 metų jis neturėjo nė vienos naujos žmonos.

Bet problema ta, kad Mishekas Nyandoro – milžiniškos šeimos galva iš tikrųjų niekur  ir niekada nedirbo. Tačiau pats Mishekas tikina, kad jis kontroliuoja šeimos gyvenimą: nurodo, kiek pagaminti maisto ir kaip vyresni vaikai turi prižiūrėti mažesnius. Daugiavaikis tėvas save vadina bendruomenės vadovu.

 

Nusprendė, kad jo paties spermatozoidai nėra blogesni

Dabar dirbtinis apvaisinimas yra įprasta ligoninės procedūra, kurią naudoja daugybė porų visame pasaulyje. Tačiau praėjusį šimtmetį jie nebuvo girdėję apie IVF, o jei kuri nevaisinga pora ir  svajojo apie kūdikį, į pagalbą atėjo technologiškai paprastesnis metodas – dirbtinis apvaisinimas.

1940 metais Londone austrų gydytojas Bertholdas Wiesneris įkūrė prestižinę nevaisingumo kliniką, kur jis, kartu su žmona, pažadėjo padėti norintiems surasti aukšto intelekto spermos donorą, kad turtingai nevaisingai porai gimtų protingas kūdikis. Iš tikrųjų Wiesneris  neieškojo  spermos donorų, turinčių aukštą IQ, nes nusprendė, kad jo paties spermatozoidai nėra blogesni.

Nuo 1943 iki 1962 metų gydytojas pradžiugino daugelį porų: jo dėka gimė apie 600 kūdikių. Vėliau du iš atžalų sužinojo savo motinų pastojimo aplinkybes ir tikrąją tėvo tapatybę. Vienas jų – kanadiečių režisierius Barry Stevensas, kitas – Londono advokatas Davidas Gollanczas. Kad ir ką būtų galima sakyti, gydytojas klientų per daug neapgavo: vaikai, tiesą sakant, pasirodė esą protingi ir sėkmingi. Be to, nebuvo kam pareikšti pretenzijų: Wiesneris mirė 1972 metais, likus 35 metams iki tol, kol buvo pradėti atlikti DNR tyrimai.

Advokatui Davidui Gollanczui pavyko atrasti 11 biologinių brolių ir seserų, kuo jis labai džiaugėsi. Tačiau dabar jis siekia uždrausti anoniminę spermos donorystę įstatymo tvarka.

47 metų Edas Hubenas yra 106 vaikų tėvas. Jis yra spermos donoras, tačiau jam labiau patinka viską daryti senamadiškai: du trečdaliai jo atžalų buvo pradėti pačiu banaliausiu (ir maloniausiu) būdu. Iš pradžių olandas bendradarbiavo su spermos bankais, tačiau karjera, išgarsinusi jį kaip „sperminatorių“, prasidėjo 2001 metais. Bet jis labiau norėjo asmeninio bendravimo su klientėmis. Todėl nutraukė sutartį su spermos banku ir ėmė ieškoti klienčių per skelbimus. Kaip bebūtų keista, bet daugelio nevaisingų moterų vyrai neprieštaravo šiam metodui, o Hubeno verslas kilo į kalną.

„Padėjau turtingiesiems, vargšams. Net garsiems mūsų šalies žmonėms. Jie atėjo, nes skirti vaistai nuo nevaisingumo juos varė į neviltį, o aš pasiūliau save kaip geriausią alternatyvą“, – sako Edas.

Vis dėlto dabartiniai rezultatai, palyginti su istoriniais duomenimis, yra kuklūs. Didžiausias daugiavaikis tėvas žmonijos istorijoje laikomas Mongolų imperijos įkūrėjas Čingischanas. Įvairių šaltinių duomenimis, jis susilaukė nuo 1000 iki 2000 atžalų nuo 3000 žmonų.

 

parengta pagal britų žiniasklaidą

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą