Liežuvio padėtis yra teisinga, kai liežuvio galas yra prigludęs prie viršutinių dantų ir gomurio gumbelio. Nuo to priklauso ne tik graži kalbėsena, bet ir atjaunina bei pašalina veido asimetriją. Archyvo nuotrauka

Ar kada susimąstėte, kokie yra objektyviai gražūs veidai? Nepaisant to, kad kiekvienas jų yra unikalus ir nepakartojamas, tačiau yra vienas dalykas, kurį mūsų smegenys unikaliai apibrėžia kaip gražų. Pagrindinis šio galvosūkio momentas yra kaukolės forma, bet nedaugelis žino, kad  ne mažiau reikšmingas yra ir viršutinis žandikaulis, nes tai tiesiogiai veikia  veido išraišką ir grožį.

 

Daugelis žandikaulio ir burnos sistemos raumenys yra susijusios su rijimu

Bet prieš skaitant toliau, siūlome atlikti trumpą testą. Atkreipkite dėmesį į burnos vidų ir pajusite, kur yra jūsų liežuvis. Prigludęs prie viršutinio žandikaulio? Viduryje (tarpdančių) padėtyje?

Burnos dugne? Jau nustatėte?

O dabar – teisingas atsakymas: liežuvio padėtis yra teisinga, kai liežuvio galas yra prigludęs prie viršutinių dantų ir gomurio gumbelio. Nuo to priklauso ne tik  graži kalbėsena, bet ir atjaunina bei pašalina veido asimetriją.

Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad teisinga liežuvio padėtis ir raumenų darbas prisideda prie darnaus veido vystymosi ir užkerta kelią senėjimui. Liežuviui „stumiant“ viršutinį žandikaulį,  tai paveikia visus kaukolės kaulus, pašalina asimetriją ir jaunina žmogų. Anot tyrėjų, kai kurie  rezultatai buvo tiesiog įspūdingi, todėl daugeliui kyla klausimų, kaip sustiprinti  vadinamąjį „mewing“ efektą. Internete yra daug teorijų ir skirtingų kultūrų, kaip taisyklingai laikyti liežuvį. Ar reikia liesti gomurį  liežuvio galiuku, ar  labiau spausti vidurine dalimi, bet ar tada liesti dantis?

Gomuryje, įduboje už viršutinių dantų, yra taškas „spot palatino“. Būtent šis taškas turėtų būti  stimuliuojamas. Tai yra natūrali liežuvio poilsio padėtis, kai liežuvio galas remiasi į gomurį. Rijimo metu liežuvis remiasi būtent į šį tašką ir su šaknimi spaudžia gomurį.

Žinia, vaisius pradeda atlikti rijimo funkcijas trečią nėštumo mėnesį ir trunka visą gyvenimą, maždaug 800 kartų per dieną. Daugelis žandikaulio ir burnos sistemos raumenys yra susijusios su rijimu. Tai atitinka pusei maksimalios jėgos sukandus dantis. Pusė slėgio bus rijimo metu veikiama jėga. Dėl to savotiškai treniruojasi viršutinis žandikaulis  ir veidas atrodo jaunesnis. Kaip padaryti, kad  žandikaulis  labiau „išsiplėstų“?  Anot mokslininkų, svarbiausia yra nervų sistema ir smegenys, būtent jos ir inicijuoja mechaninį viršutinio žandikaulio vystymosi procesą!

 

Puikus būdas  atsikratyti stipriai susinervinus ar streso metu pakilus žvėriškam apetitui

Gomuryje stimuliuojami net penki skirtingų tipų receptoriai. Jie stimuliuoja mėlynąją dėmę (locus coeruleus), kuri dalyvauja reguliuojant dėmesį, mokymąsi, miego ir pabudimo ciklą, skausmo ir nerimo suvokimą.

Tai taip pat stimuliuoja smegenų kamieną ir hipofizę, kuri gamina hormonus, darančius įtaką augimui, medžiagų apykaitai ir reprodukcinei funkcijai. Smegenų kamienas yra atsakingas už praktiškai visus refleksus, elgesio reakcijas, psichinius procesus ir pusiausvyrą.

Jei stipriai susinervinus ar streso metu pakyla žvėriškas apetitas, norite graužti nagus, judinti koją, daužyti daiktus, tiesiog uždėkite  ir prispauskite liežuvio galiuką ant gomurio įdubimo. Pradėkite skaičiuoti mintyse nuo 10 iki 1 ir kvėpuokite  giliai per nosį. Smegenys chemiškai pradės kitus procesus ir nervų sistema nurims.

Ar liežuvio šaknis turėtų atsiremti į gomurį, ar pakanka tik galiuko?

Pagrindinis gomurio spaudimas atsiranda ryklės metu. Teisingas rijimas laikomas tik tuo atveju, jei liežuvio galas atsiduria nustatytame gomurio taške. Bet jei žandikaulis nėra išsivystęs, galas nėra pakeltas iki gomurio, tada rijimas bus kitoks. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai tiesiog išmokti laikyti teisingai liežuvį ir refleksai viską padarys patys!

Bet jei spausite liežuvio šaknį, tada viršutinis žandikaulis  pamažu „plėsis“. Tačiau jei bandysite nuolat jį išlaikyti tokioje padėtyje, raumenys bus įsitempę ir pastebėsite, kad  tai neveikia taip, kaip ryjant!

 

Dažniau nurysite, veiksmingiau treniruosite žandikaulį

Įsivaizduokite situaciją: ateinate į sporto salę,  paimate svarsčius į rankas ir keliate bei nuleidžiate juos. Kas atsitiks, jei ilgai kilnosite svarmenis? Rankų raumenys pavargs, pradės skaudėti, rankos nusvirs. Kiti raumenys pradės įsitempti. Tai reiškia, kad nepavyks to padaryti ilgą laiką. Tas pats ir su liežuviu.

Natūralų  gomurio stimuliavimą liežuvio galiuku  galima atlikti padidinus seilių kiekį.

Anot mokslininkų, vidutiniškai kas ketvirtas žmogus jaučia burnos džiūvimą. Jei pakelsite liežuvio galiuką link gomurio, pastebėsite, kad seilėtekis padidės. Mat gomurio priekyje yra jautri sritis, kuri siunčia signalą smegenims. To pakanka, kad atsirastų  daugiau seilių. Taigi, tokiu paprastu būdu pradedate dažniau nuryti ir tuo pačiu veiksmingai treniruojate žandikaulį, kuris daro įtaką veido estetikai.

Tradicinėje kinų medicinoje seilės yra žmogaus kūno kvintesencija, o jas nurijus,  turi daug naudos: drėkina ir maitina organus, apsaugo dantis, padeda virškinti, apsaugo nuo bakterijų ir gydo inkstus.  Kinai plačiai taiko mokymo metodą, kuris vadinasi „Seilių rijimas, kad patobulintumėte „Jing“ ir pamaitintumėte gyvenimą“.

 

parengta pagal healthline.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą