Pirmiausia svarbu įsidėmėti, kad vieną didelę užduotį naudinga padalyti į kelias mažas. Archyvo nuotrauka

Visi žmonės  kartais būna šiek tiek tingūs. Tačiau vienas kovoja su nenoru ką nors daryti, o kitas pasiduoda prieš pirmą sunkią užduotį. „Per sunku, aš negaliu su tuo susitvarkyti“ arba „tai nelengva, atidėsiu vėlesniam laikui“, o tada  ir palieka paskutinei akimirkai.

Siūlome jums susipažinti  su metodu, padedančiu „apgauti“ smegenis ir rasti savyje jėgų išspręsti sunkią užduotį.

***

Pirmiausia svarbu įsidėmėti, kad vieną didelę užduotį naudinga padalyti į kelias mažas. Tai supaprastina darbo eigą ir parodo, ką jau pasiekėte tam tikru momentu. Tuo pačiu padidina motyvaciją. Tačiau jei metodas naudojamas neteisingai, galima pasiekti priešingą rezultatą.

Pavyzdžiui, jūs suskirstėte savo užduotį į 10 dalių, tačiau smegenys šį skaičių suvokia kaip gana didelį. Kaip save motyvuoti, jei net ir atlikus pirmąją darbo dalį dar liko daug? Tai paprasta – pamėginkite „apgauti“ savo smegenis.

Prieš įpusėjus, suskaičiuokite savo pasiekimus. Pavyzdžiui, „trys dalys jau padarytos“. Tuo pačiu metu svarbu sutelkti dėmesį į įgyvendinimą ir atliekamo darbo tempą, o ne į bendrą užduoties apimtį. Nepaisykite sudėtingumo.

O tada – eikite iš priešingos pusės. Tai yra, kai pusė kelio jau įveikta, tęskite skaičiavimą taip: „Liko tik keturios dalys“ arba „Liko tik dvi dalys“. Patikėkite, kai pasieksite vieną, pajusite moralinį palengvėjimą ir suprasite, kad net nepastebėjote užduoties sunkumo.

Šis metodas labai padeda atliekant kontrolinius darbus mokykloje. Ar kada nors jį naudojote? Jei taip, pasidalykite savo įspūdžiais komentaruose.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą