Buvęs JAV prezidentas, milijardierius Donaldas Trumpas ne tik prastai mokėsi mokykloje, bet ir užsipuldavo savo mokytojus, kurie nuolat įraitydavo papeikimus dėl jo netinkamo elgesio. "Wikipedia" nuotrauka

Ne vieną kartą teko girdėti, kad vidutiniškai ar net dar blogiau besimokę moksleiviai, o po to studentai, tampa sėkmingais žmonėmis – kuria savo projektus ir jaučiasi gana gerai šiame pasaulyje.

Kaip čia yra? Kodėl koks nors studentas, kuris mokėsi puikiai, nepasiekia tokių rezultatų?

 

Geri pažymiai, gauti mokykloje, ne visada yra bilietas į turtingą gyvenimą

Ne vienas iš mūsų esame girdėję šiuos tėvų žodžius. „Mokykis, kitaip negausi darbo ir eisi šluoti gatvių“. Kiek pagrįsti šie žodžiai?

Žinoti daugybos lentelę tikrai naudinga, bet tikriausiai  99 proc. mokykloje gautos informacijos dabar  ir neprisimenate. Žinote, kodėl? Paprasčiausiai nenaudojote ir pamiršote, o tai reiškia, kad jums to ir nereikėjo! Mes buvome priversti įsiminti daugybę temų, užduočių, užuot mokę, kaip išvengti ir negaišti laiko nenaudingiems ir nereikalingiems dalykams!

Beje, žinomas mokslininkas Albertas Einšteinas, besimokydamas mokykloje turėjo 2  it fizikos ir 3 iš matematikos.

Kažin, ar verta aiškinti, kokius įgūdžius verta išsiugdyti ir kokie  iš jų dabar galėtų būti naudingi.

Žinia, pagrindinis švietimo tikslas yra išmokyti žmones mąstyti ir mokytis savarankiškai. Bet šis tikslas siekiamas nevykusiai – tada visai nesinori mokytis.

Ar dabar prisimenate paskutinės knygos, kurią turėjote perskaityti mokykloje, pavadinimą? Ar ji patiko jums? Jei taip, tai kas konkrečiai patiko?

Mes visi kažkada buvome vaikai. Ir žinomi pasaulio verslininkai nėra išimtis. Jei turėtumėte galimybę perskaityti garsiausių iš jų dienoraščius, vargu, ar rasite gerų mokytojų pažymių ir padėkos žodžių. Todėl neskubėkite  barti savo vaikų dėl prastų pažymių. Galbūt  jūsų vaikas – būsimasis Billas Gatesas ar Henry Fordas.

Gyvenimo patirtis rodo, kad geri pažymiai, gauti mokykloje, ne visada yra bilietas į turtingą gyvenimą ir ne visi vargšai studentai, baigę mokslus, negauna gero darbo. Tarp „neišmanėlių“ yra turtingų ir garsių žmonių, kurių sėkmės ir atkaklumo galėtų pavydėti visas pasaulis.

Buvęs JAV prezidentas, milijardierius Donaldas Trumpas ne tik prastai mokėsi mokykloje, bet ir užsipuldavo savo mokytojus, kurie nuolat įraitydavo papeikimus dėl jo netinkamo elgesio. Meilė žinioms, akivaizdu, nebuvo D.Trumpo stiprybė, tačiau jis jautė nevaržomą aistrą pinigams. Dar būdamas studentu, Donaldas sugalvojo sukurti didelę finansinę korporaciją. Vėliau, atlikdamas daugybę bandymų ir  padarydamas klaidų, jis įgyvendino savo svajonę.

„Motorola“ įkūrėjui Paului Galvinui taip pat nepatiko mokytis. Kol klasės draugai sėdėdavo nuobodžiose pamokose, jis traukinių stotyje pardavinėjo spragėsius, ledus ir sumuštinius. Didžiulis noras užsidirbti  ir turėti savo pinigų, neleido jam sėdėti be darbo. Tiesa, daugelis Paulo pastangų žlugo, bet nesėkmės verslininką tik užgrūdino. Jis mėgo kartoti: „Aš daug kartų kritau ir žinau, kaip keltis“.

Arbatos magnatas Thomas Liptonas mokyklą lankė tik ypatingomis progomis. Nuo penkerių metų jis dirbo tėvo maisto prekių parduotuvėje. Tačiau pirklio likimas jo neviliojo, todėl kiek paaugęs, Thomas paliko Škotiją ir išvyko į valstijas, kur, anot jo, išmoko daryti verslą. Dabar „Lipton“ yra garsiausias arbatos prekių ženklas pasaulyje.

Henry Fordas lankė kaimo parapijos mokyklą. Nenuostabu, kai tokiomis sąlygomis įgytos žinios buvo labai vidutiniškos. Jaunasis Fordas pasirinko darbą mechanikos dirbtuvėse ir studijavo universitete. Amerikos automobilių pramonės įkūrėjas visą gyvenimą rašė su klaidomis.

Vienas didžiausių Japonijos automobilių gamintojų Soichiro Honda baigė tik aštuonias klases. Jis nesuprato verslo ir prekybos, nežinojo, kas yra rinkodara ir finansinė strategija, taip pat buvo toli nuo inžinerijos subtilybių. Tačiau jo požiūris į motociklų ir automobilių gamybą buvo revoliucinis.

 

Tarp vidutiniškai besimokiusių daugiausiai nestandartiškai mąstančių

Mokykloje mokytojai dažnai sako, kad puikūs mokiniai „nueis toli“. Tačiau gyvenimas rodo, kad mokytojų lūkesčiai ne visada pasiteisina.

Amerikiečių sociologai atliko apklausą  45  valstijose, kur apklausė daugiau nei 1500 žmonių nuo 18 iki 65 metų. Pagal užimtumo pobūdį visi respondentai buvo suskirstyti į tris kategorijas: aukščiausio lygio vadovus, verslininkus ir bedarbius. Paaiškėjo, kad  12,2 proc. nedirbančių yra tie, kurie mokėsi mokykloje vidutiniškai.

Taip pat verta pabrėžti, kad ne visi darbdaviai būna patenkinti kandidatais, kurie mokslus baigė su pagyrimu. Tarp personalo specialistų gyvuoja nuomonė, kad puikūs studentai  neretai turi silpnus praktinius įgūdžius, o siekdami aukštumų jie kartais praleidžia svarbius aspektus. Tarp puikių studentų yra nemažai ir tokių, kurie suvokia verslą kaip nepadorų dalyką. Apklausos duomenimis, tik 14 proc. puikių studentų užsiima verslu. Ir tai dažniausiai tie žmonės, kurie baigę mokyklą, sulaužė savo stereotipus.

Bet grįžkime prie tyrimo. Taigi, gerais ir labai gerais pažymiais baigę  mokyklas moksleiviai užima pirmaujančias pozicijas visose trijose kategorijose: 56 proc. tarp aukščiausio lygio vadovų, 51,8 proc. tarp verslininkų ir 54,5 proc. tarp nedirbančių.

Kitą tyrimą atlikę sociologai išsiaiškino, kad tarp vidutiniškai besimokiusių ar trejetukininkų studentų daugiausia procentų nestandartiškai mąstančių, kūrybingų asmenų. Socialiniai psichologai yra tikri, kad tokie moksleiviai ir studentai paprasčiausiai nesidomi standartinėmis mokyklos disciplinomis. Dažnai jie „atsiveria“ tik palikę mokyklą ar kurioje nors užklasinėje veikloje. Apklausos duomenimis, tarp aukščiausio lygio vadovų yra  22 proc. labai gerai ir gerai besimokiusių mokinių, o likusieji mokėsi vidutiniškai ar net dar prasčiau.

Tyrėjai priėjo prie išvados, kad blogi pažymiai, gauti mokykloje ne visada reiškia, jog vaikas yra vidutiniškas. „Nevykėliai“ dažnai yra lyderiai savo rate, pasirengę netradiciškai vadovauti kitiems, aplenkdami mokyklos sistemą.

Bet kuris sėkmingas verslininkas turi tas pačias savybes – jis nebijo rizikuoti, prieštarauti taisyklėms ir nuostatoms, todėl gali sukurti ką nors naujo ir nepaprasto.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą