Juokingiausia, kai vaikinas mato, kad mergina prisijungusi, kad ji perskaitė žinutę, bet atsakymo nėra. Archyvo nuotrauka

Daugeliui žmonių muzika yra vaistas nuo visko. Ji gali nuraminti, paguosti, pakelti nuotaiką, padėti atsipalaiduoti ir taip toliau. Bet ar žinojote, kad tai būdinga ne visiems žmonėms? Kad yra daug tokių, kurie niekada nesupranta, kad gali pašiurpti oda, klausant muzikos, rašoma classicfm.com.

 

Psichoterapeutas pastebėjo kai ką labai įdomaus smegenų vaizduose

Tai gali jus nustebinti, nes pašiurpusi oda yra gana unikalus reiškinys. Jei esate vienas iš laimingųjų (tai yra, jei žmogui iš prigimties duota patirti daugiau jausmų, tada jam jau pasisekė …), tikrai turėtumėte žinoti keletą smulkmenų apie save. Atrodo, taip paprasta: užsidėti ausines ir pasinerti į muzikos pasaulį…

Harvardo universiteto absolventas, psichoterapeutas Matthew Sachsas nusprendė atidžiau pažvelgti į šią „paslaptį“. Jis atliko eksperimentą  su studentais ir stebėjo, kaip jie klausosi muzikos ir, svarbiausia, koks rezultatas.

Tyrimo metu 20 studentų nusprendė kontroliuoti savo smegenų veiklą, bet 10 jų patyrė pašiurpusią odą, o kiti 10 – ne ir nesvarbu, kokios muzikos jiems buvo duota klausytis.

Tačiau psichoterapeutas pastebėjo kai ką labai įdomaus smegenų vaizduose. Pirmosios grupės žmonių smegenys skyrėsi nuo antrosios. Skirtumas tas, kad žmonės, kuriems klausant muzika, pašiurpo oda, turėjo tankesnį skaidulų tinklą, jungiantį klausos žievę ir smegenų sritį, atsakingą už emocijas. Tyrėjas išsiaiškino, kad dėl tankesnio pluoštų tinklo šios dvi smegenų sritys gali geriau sąveikauti tarpusavyje.

Ką tai reiškia? Paprasčiau tariant, jei klausotės muzikos ir jums  atsiranda  „ žąsies oda“, tai reiškia, kad jūsų emocijos ir jausmai yra stipresni ir intensyvesni nei žmonių, kurie niekada nepatiria panašios būsenos, jausmai ir emocijos.

 

Muzikos tema turėtų būti artima ir kelti susižavėjimą daugeliui žmonių

Nepaisant to, kad tyrimas buvo atliktas tik nedidelei studentų grupei, rezultatai gali būti laikomi revoliuciniais. Tyrimo autorius Matthewas Sachsas tai supranta. Šiuo metu jis atlieka kitus panašius tyrimus, tačiau su daugybe žmonių.

Psichoterapeutas įsitikinęs, kad rezultatus galima panaudoti gydant įvairias psichines ligas, įskaitant depresiją.

„Manau, kad yra mažai žmonių, kurie nepatiria šio pojūčio, bet vis dėlto jų yra, – teigė jis.-

Mane ši tema labai sudomino, bet jei paklaustumėte, ar galima išsiugdyti šį pojūtį, atsakysiu „taip“, bet reikia… daug klausytis muzikos“.

Anot jo, muzikos tema turėtų būti artima ir kelti susižavėjimą daugeliui žmonių.

„Be to, aš aiškiai žinau, kuri muzika man daro didesnį įspūdį. Anksčiau maniau, kad vargonų skambesys yra geriausias žmogaus išrastas dalykas. Bet kai pirmą kartą išgirdau škotiškų dūdų garsą … Šios būsenos niekada nepamiršiu. Apskritai, apie muziką galiu kalbėti labai ilgai, bet išvada viena – ne visiems pašiurpsta oda jos klausantis. Ir tai yra unikalus reiškinys!“.

Taigi, jei ir jūs juos patiriate, mėgaukitės procesu. Muzika, mėgstamo atlikėjo balsas gali padaryti stebuklus…

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą