Hiroyuki Noshimura ragina neapgaudinėti vaiko kažkieno sėkme. Jis sako, kad geriau mokyti tikrovės, nes mažai kas gali praturtėti per futbolą, „YouTube“ ar verslumą. "YouTube" stopkadras

Yra pasaulinio garso turtuolių,  tokių kaip Steve‘as Jobsas, Elonas Muskas,  o Japonijoje Nishimura Hiroyuki.

Hiroyuki Nishimura gimė Kanagavos prefektūroje. 1976 metais Studijavo Tokijo Chuo universitete, vėliau Amerikoje, Arkanzaso valstijoje. 1999 metais jis įkūrė internetinę skelbimų svetainę „2channel“ (analogišką „Avito“, „Yula“ ir kt.) ir tapo jos administratoriumi. Dirbo didelėse Japonijos įmonėse „Tokyo Plus“, „Future Search Brazil“, „Niwango“. 2006 metais jis įkūrė japonų vaizdo įrašų prieglobą „Nico Nico Douga“. 2015 metais įkūrė skelbimų svetainę anglų kalba  „4chan“, o 2019 metais jis sukūrė japonų socialinį tinklą „Penguin Village“.

Hiroyukio Nishimuros buvo paklausta, ką jis galėtų patarti tėvams, kurių vaikas  klausia: Kaip tapti turtingu?“.

 

Hiroyuki davė tris patarimus.

  1. „Jei piniginėje turi pinigų, vadinasi, tu jau turtingas“

Norėdami tai padaryti, turite įgyti išsilavinimą, įgyti profesiją ir gauti darbą. Tai yra, eiti tuo keliu, kurio nori bet kuris iš tėvų savo vaikui.

  1. „Pinigų kiekį piniginėje reikia didinti“

Ne tik dirbdamas už atlyginimą, bet ir pasirūpindamas, kad kiekvieną dieną piniginėje būtų vis daugiau pinigų. Norėdami tai padaryti, turite investuoti. Jei tik dirbsi, turtingas netapsi.

Hiroyuki Nishimura cituoja duomenis, kad atlyginimai Japonijoje per pastaruosius 20 metų išaugo tik 0,4 proc. Tai yra, jau antrą dešimtmetį išliko maždaug tokio paties lygio. Neįmanoma pasikliauti tik atlyginimu.

„Jei norite, kad jūsų vaikai mokėtų protingai tvarkytis su pinigais, suteikite savo vaikui galimybę gyventi iš pasyvių pajamų sulaukus 35 metų ir negalvoti kasdien, iš kur gauti pinigų“, – pataria japonas ir tėvams.

  1. 3. Nesivadovaukite sėkmės istorijomis

Pastaruoju metu vaikai Japonijoje nori tapti „youtuberiais“ tik todėl, kad vienas japonų „youtuberis“ išpopuliarėjo ir per mėnesį uždirba apie 8 milijonus jenų (62574.78 Eurai). Bet jis – vienintelis visoje šalyje.

Kiti tėvai trokšta, kad jų vaikai taptų futbolininkais, nes geriausi Japonijos futbolininkai per metus uždirba apie 4- 5 mln. jenų (62574.78 – 39109.23 Eurai). Tačiau komandoje yra 25 geriausi žaidėjai. Tokių komandų elitiniame divizione yra 20. Pasirodo, visoje šalyje milijonines algas gauna vos 500 futbolininkų.

Be to, daugelis mano, kad norėdami būti turtingi, būtinai turi tapti verslininkais. Tačiau Hiroyuki Noshimura turi kitokią nuomonę. Jis sako, kad, žinoma, galima pradėti savo verslą ir pasiekti sėkmės, tačiau įmonių išgyvenamumas po 5 metų nuo įkūrimo siekia 15 proc., po 10 metų – 6 proc. o po 20 metų įmonių lieka tik 0,3 proc. Labai sunku pasiekti tvarios verslo sėkmės.

Žiniasklaida plačiai nušviečia turtingų sportininkų, verslininkų, įžymybių sėkmės istorijas, tačiau tai pavieniai atvejai. Hiroyuki Noshimura ragina neapgaudinėti vaiko kažkieno sėkme. Jis sako, kad geriau mokyti tikrovės, nes mažai kas gali praturtėti per futbolą, „YouTube“ ar verslumą.

Bet  Hiroyuki Noshimura  nesako: „Aš turtingas, daryk taip, kaip aš darau, ir tau taip pat pasiseks“. Jis teigia, kad finansinis raštingumas yra tik stabilūs ir dideli pinigai. Atrodo lengva, bet ne visiems pavyksta.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą