Incelai dažnai būna agresyvūs. Pirmiausia paslėpti, o tada jau gali pereiti prie aktyvių veiksmų. Tačiau blogiausia, kad šie žmonės yra konformizmo šalininkai. Archyvo nuotrauka

Incelai (ang. Incels (Involuntary celibates) yra vyrai, kurie nevalingai susilaiko nuo intymumo su merginomis. Paprasčiau tariant, tie, kuriuos atstumia moteriškos lyties atstovės arba nesugeba jų sudominti. Dėl to, nepaisant noro ir libido, daugelis stipriosios žmonijos pusės atstovų lieka be nieko ir patiria daugybę neigiamų emocijų, kadangi visiškai nėra jokio suartėjimo su priešinga lytimi, rašo preventviolence.ca.

 

Jų elgesys tampa agresyvus

Pats terminas pasirodė internete, kai JAV buvo pradėtos kurti temos forumuose šia tema. Juose vyrai itin agresyviai kalbėjo apie moteris ir sėkmingesnius vyrus, laikydami juos kaltais dėl savo nepavydėtinos padėties. Taigi posakis „nevalingi celibatai“ (priverstinis celibatas) paskatino naujos subkultūros atsiradimą.

Kaip incelai paaiškina savo nesėkmes? Moteriško dėmesio ir intymumo trūkumas sukelia didelį vyrų nerimą ir laikui bėgant jie patenka į nusivylimo būseną, kai labai nori pasiekti tam tikrą tikslą, bet negali to padaryti. Reaguojant į tai, jų elgesys tampa agresyvus, o psichika ieško kaltų, kad išlietų ant jų visą pyktį.

Pati nusivylimo agresija sukelia smurto veiksmus. Pavyzdžiui, Elliotas Rodgeris nušovė 20 žmonių, iš kurių šeši mirė. Tada jis nusišovė, prieš tai paviešinęs vaizdo įrašą, kuriame teigė, kad „merginos į mane nekreipia dėmesio. Man jau 22 metai, o aš dar neturėjau su jomis fizinio kontakto. Todėl nusprendžiau atkeršyti už mano kančias“.

Elliotas savo veiksmą laikė pagrįstu ir logišku. Žiniasklaida greitai išplatino žinią, o netrukus paaiškėjo, kad vaikinas buvo aktyvus incelo subkultūros dalyvis ir ne kartą dalijosi savo nerimu, kilusiu dėl moteriško dėmesio stokos. Tada šis smurto aktas buvo pavadintas „Beta maištu“.

Terminas „beta patinas“ kilęs iš etologijos, kur nepatrauklūs, silpni ir nesaugūs patinai buvo priskirti antrajai grupei po alfa patinų. Paprastai jie yra „pilkos“ išvaizdos, nepajėgia per jėgą paimti patelės ir pralaimi konkurencijos varžovams. Taip pat nesugeba gauti skaniausio maisto, geriausių vietų būryje ir atitinkamai sveikiausių poravimosi partnerių.

Todėl incelai jaučiasi nesąžiningai nuskriausti. Galvoja, kad piktadarys likimas žiauriai su jais pajuokavo. Visiškai įprasta išvaizda ar deformacijų buvimas (bent jau jų pačių nuomone), skurdi šeima, galimybių užsidirbti didelių pajamų nebuvimas.

Stebina tai, kad šiaip tokie vyrai laiko save įdomiais ir šauniais. Tiesiog jų turtingo vidinio pasaulio nemato godžios ir savanaudiškos moterys. Be to, kiti vyrai naudoja uždraustas technikas, kurios yra visų incelų bėdų šaltinis.

Terminas „juodoji piliulė“ reiškia neigiamą mąstymą ir bejėgiškumo savihipnozę, kai individas laiko save aplinkybių auka ir nemato būdų pakeisti situaciją. Tada jis galvoja: „Aplinkiniai tyčia tyčiojasi iš manęs, likimas nelaimingas, priešai trukdo, nieko negalima ištaisyti, aš kaltas be kaltės“.

Toks mąstymas sukuria įsitikinimus, kurie viską tik pablogina. Incelai dažnai tampa narcizais ir mąsto visiškai pesimistinėmis kategorijomis. „Aš esu nuostabus, bet manęs nevertina. Kitų sėkmę lemia veiksniai, kurios iš manęs nesąžiningai atima. Jiems tiesiog pasisekė, o pasaulis nesąžiningas.  Šie ir tie, kurie yra ten, yra kalti dėl mano kančių. Vadinasi, turiu jiems atkeršyti!“, – mąsto jis

Incelo pirmas įsitikinimas, kad visos merginos ir moterys miega tik su tais, kurie duoda joms pinigų. Tie, kuriems pasisekė gimti turtingoje šeimoje ar pavogti, apipila jas dovanomis ar moka už intymumą bet kokia kita forma. Jie visi yra žemos būtybės, kurios nesugeba įvertinti mano turtingo vidinio pasaulio ir suprasti, kad esu vertas vaikinas.

Pasaulėžiūra, pagrįsta moterų savanaudiškumu, natūraliai veda į misogiją. „Kam gerbti žmogų, kuris yra pasirengęs atskleisti savo kūną tam, kuris už tai sumokėjo? Kaip galima mylėti moteris, jei jos nesugeba mylėti mainais, nes jos tiesiog parduoda save! Moterys nori tik gražių vyrų!“, – taip samprotauja incelas.

 

Mano, kad gyvenimas juos pastatė į sunkią padėtį

Atrodo nesąžininga, kad merginos partnerius renkasi ne dėl charakterio ir minėto vidinio pasaulio, o dėl išvaizdos, kurios vaikinas gimdamas negali pasirinkti. Incelai mano, kad gyvenimas juos pastatė į sunkią padėtį, suteikdamas jiems nepatrauklius veido bruožus, negražų kūną ar kokią nors „deformaciją“. Pavyzdžiui, dideles ausis, nelygius dantis ar ilgą nosį.

Jie mano, kad  merginos nesidomi jais būtent dėl ​​​​to, kad vyrai, kuriems nuo gimimo pasisekė, naudojasi Dievo suteiktais pranašumais merginoms suvilioti. Ir tai labai erzina, nes kančios, kurias patiria vyras, užgriuvo jį dėl nepriklausomų priežasčių ir aplinkybių sutapimo. „Ne aš kaltas, kad gimiau ne toks gražus kaip kažkas kitas, ir žiauru dėl to atimti iš manęs intymumą“!“, – galvoja jis.

Kitas incelų įsitikinimas yra tas, kad moterys yra kvailos. Jos juo tik naudojasi, nemyli ir negerbia, tiesiog išmeta, kaip nereikalingą daiktą, bet tu to nesupranti!“, – mąsto incelas. Žinoma, tokiomis mintimis nesunku pasiekti įsitikinimą – merginos linksminasi tik su turtingais ir gražiais, o paskui bėga pas normalius vaikinus, kad šie išlaikytų jų vaikus, suteiktų komforto, jaukumo ir saugumo.

Beta patinai tokią padėtį laiko įžeidimu ir tuo remdamiesi patiria neapykantą. Jie taip pat nekenčia išsiskyrusių moterų, turinčių vaikų (vadinamųjų RSP) ir laisvo, tarptinklinio gyvenimo būdo. Paprastai iš pradžių jie tiesiog stengiasi jų vengti, vėliau aktyviai reiškia panieką, o kraštutiniais atvejais net panaudoja emocinį ir dar blogiau – fizinį smurtą. Jie nelaiko tokių moterų vertomis žmogiškų santykių ir neigia joms žmogiškumą.

Tuo tarpu vyrai, kurie yra paklausūs arba gali sau leisti daug partnerių, žaidime yra suvokiami kaip apgavikai. Jie turi kažkokį pranašumą, kuris nukrito iš dangaus ir įžūliai tuo naudojasi, o tai sukelia moralines kančias.

Turtingi tėvai, nesąžiningais būdais uždirbti pinigai, patraukli išvaizda, suteikta gamtos, ar kiti „neteisėti metodai“ – visa tai erzina tuos, kurie nevalingai susilaiko nuo intymių santykių. Čia pagrindinį vaidmenį atlieka narcisizmas, glaudžiai susijęs su pavydu.

Forumuose daugelis incelų apie tai kalba gana agresyviai. „Esu padorus, sąžiningas ir malonus vaikinas, o šitie niekšai kvailai perka merginas arba ima jas apgaule/prievarta. Jie meluoja, kad paguldytų tave į lovą, naudojasi ir išmeta, bet aš to nedarau, todėl niekas man to neduoda. Žmonės nevertina gero elgesio, vadinasi, yra kvaili ir nenusipelno žmogiškos meilės“, – paliko komentarą incelas socialiniuose tinkluose. Taip panieka pasiekia naują lygį ir atsiranda mizantropija (neapykanta žmonėms).

Nesugebėjimo patenkinti pagrindinių psichinių poreikių būsena yra tikras košmaras. Jis sutelkia paskutinius išteklius, meta juos, siekdamas tikslo, bet vėl ir vėl nepasiseka. Pykčio emocijos ilgą laiką gali būti nukreiptos į save, tačiau laikui bėgant visa ši lavina išsilieja į visuomenę. Prisiminus Ellioto Rodgerio pavyzdį, gali nutikti daug baisių dalykų.

 

Laisvė ir žmogaus teisės yra pagrindiniai jų priešai

Tačiau dar gerokai prieš įvykdant smurtinius veiksmus prieš nekaltus žmones, incelai sukelia daug rūpesčių. Tai apima įžeidinėjimus, pažeminimus ir kaustinius pareiškimus internete, panieką RSP, moterims apskritai ir sėkmingiems vyrams. Devalvacija ir tiesioginė neapykanta.

Paradoksas tas, kad būtent agresyvus jų elgesys atbaido merginas. Incelai siekia fizinio intymumo, tačiau patys tiesiogine to žodžio prasme atstumia moteriškos lyties atstoves pagal  atitinkamus kriterijus ir savybes. „Ši miegojo su kitos tautos atstovu, šita „moteris su priekaba“, ši eina į klubus, vadinasi, lengvabūdė. Kitos neduoda iš karto, bet kai kurios yra ištekėjusios ir šlykštu net liesti“, – galvoja incelai.

Jie mano, kad laisvė ir žmogaus teisės yra pagrindiniai jų priešai. Jeigu žmonėms bus suteikta galimybė rinktis, tai niekada neateis eilė patiems inceliams. Todėl tokiems žmonėms patinka diktatūra, kurioje visi bus priversti atlikti savo prigimtines funkcijas ir tuomet šansą turės atstumtieji.

Anot jų, moteris be vyro žinios net nosies iš namų iškišti negali! Jis tikisi, kad merginos turės ieškotis sutuoktinio ir vieną dieną viena iš jų bus priversta jį pasirinkti. Jokių lesbiečių, feminisčių ar kitos pakraipos merginų. Negali eiti į klubą ir susirasti vaikiną vakarui. Draudžiama džiaugtis gyvenimu keičiant gražius vyrus savo lovoje. Tik tradicinės vertybės ir visiška moterų elgesio kontrolė“, – tokie yra pagrindiniai  incelo keliami reikalavimai priešingos lyties atstovėms.

Kadangi incelai savo bėdų priežastis mato pernelyg didelėje aplinkinių laisvėje, liberalai ir demokratai jiems kelia didelį susierzinimą. Tai, kad kiti žmonės gali rinktis ir gyventi savo malonumui, yra nepriimtina tiems, kurie atsiduria gyvenimo nuošalyje.

„Čia gyvena mergina su mergina, ši išdrįso skirtis su vyru, kita visai nenori tuoktis ir jau 6 metus gyvena be fizinio intymumo. Tokiu būdu aš niekaip nerasiu žmonos! Skubiai viską uždrausti ir įpareigoti šias įžūlias moteris gyventi taip, kaip priklauso! Jos turi susituokti su vyru, gimdyti vaikus, išvirti sriubos ir išvalyti butą!“, – galvoja incelas.

 

Paprastai neturi jokių gabumų

Kapitalizmas yra blogiausias incelo priešas, nes čia gali realizuoti savo talentus, įgūdžius ir gebėjimus, o tai neišvengiamai veda prie to paties kapitalo atsiradimo. Moterų ignoruojami nepasitikintys savimi vyrai, paprastai neturi jokių gabumų arba tiesiog jų savyje nerado.

Dažniausiai jie negali egzistuoti rinkos ekonomikoje, nes ji grindžiama konkurencija, kuri jau nuvedė juos į neviltį. Jie pasisako už lygybę, bet gana iškreipta forma. Anot jų, talentingas žmogus, kuriantis paklausius produktus, prekes ir paslaugas, turėtų uždirbti ne ką daugiau nei darbuotojas, gaminantis tai mašina, kurią savo ruožtu taip pat sugalvojo kažkas protingo.

Visa tai yra bandymas suvienodinti galimybes. Incelas mano, kad tai labai įdomūs žmonės ir atstumia juos tik dėl moteriško palaidumo ir turtingų vyrų buvimo. Būtų gerai apriboti švelniosios lyties atstovių teises ir suvienodinti pajamas. Kai kuriais atvejais incelai yra įsitikinę, kad darbininko darbas yra daug vertingesnis nei išradėjo, inžinieriaus ar mokslininko darbas. Ir čia vėl matome ryškų narcisizmą: „Kas jie būtų be manęs?! Viskas priklauso nuo manęs!“.

Incelai dažnai būna agresyvūs. Pirmiausia paslėpti, o tada jau gali pereiti prie aktyvių veiksmų. Tačiau blogiausia, kad šie žmonės yra konformizmo šalininkai. Kitaip tariant, jie buriasi į grupes ir stengiasi, kad ši grupė būtų stipriausia. Tuo buvo pagrįstas „Beta maištas“. Daugelis vyrų forumuose ne tik nepasmerkė Ellioto Rodgerio veiksmų, bet ir pritarė jo veiksmams!

Incelų problema yra ta, kad jie nemato išteklių savyje. Tai yra pakeisti savo gyvenimo būdą, tapti tikrai įdomiu pašnekovu, maloniu žmogumi, galinčiu suteikti teigiamų emocijų ir palaikyti savo draugus. Kad ir ką sakytų, išvaizda ir pinigai niekada nebuvo pagrindiniai veiksniai renkantis moterims partnerį. Paradoksas tas, kad daugelis vyrų turėjo šauniausias merginas tuo metu, kai jų kišenės buvo tuščios.

Incelai jau buvo beviltiški“ išgėrė tą „juodą piliulę“ ir rado ką kaltinti. Jie išanalizavo savo būklę ir suprato, kokia problema. Pagrindinis jų tikslas – sunaikinti tuos, kurie nežaidžia pagal jų taisykles. Riboti, suvienodinti, įpareigoti. Tačiau patys tokie vyrai mažai ką sugeba ir tam reikia grupės. Ir tada viskas vyksta pagal klasikinio grupinio narcisizmo taisykles.

Incelai nusipelno dėmesio ir užuojautos, bet pirmas dalykas, kurį jie turi padaryti, yra pasikeisti. Nes savo dabartine forma šis judėjimas kelia rimtą grėsmę visuomenei. Bendruomenių, grupių socialiniuose tinkluose ir subkultūrų buvimas apskritai turėtų būti pasipriešinimo signalas. Kai kitas Eliotas paims ginklą, kad susidorotų su savo skriaudikais, bus per vėlu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą