Instagram nuotr.

Žmogaus organizmas yra sudėtinga ir neištirta visata. Yra daugybė įdomių faktų apie mūsų kūną, bet tyrėjai pateikia  iš jų ir ko gero įdomiausius bei nuostabiausius dalykus, kurių galėjote ir nežinoti. Ką gi, pradedame…

 

 1. Dantų valymas ne visada yra naudingas. Jei tai darote per aktyviai, galite nutrinti emalį.
 2. Iš tikrųjų neuronai atsinaujina ir tai daro pakankamai greitai: iki penkių milimetrų per dieną, jei ląstelė, kurioje jie yra, lieka nepakitusi.
 3. Jums nepatinka jūsų paties balsas įraše, nes esate įpratęs jį girdėti galvoje. Ten tai skamba kitaip, nes kaukolės sienos ją keičia.
 4. Mirksite daugiau nei 15 tūkst. kartų per dieną, o jūsų akių vokų raumenys yra greičiausi visame kūne.
 5. Visi kaulai jūsų kūne visiškai atsinaujina per 10 metų. Per tą laiką tampate nauju žmogumi.
 6. Mes turime daug daugiau bendro su bananu, nei jūs manote. Žmonės su šiuo vaisiu dalijasi 60 procentų savo DNR.
 7. Vienintelė kūno vieta, kuri negauna kraujo, yra akies ragena. Deguonies ji gauna tiesiai iš oro.
 8. Vaikai turi 100 kaulų daugiau nei suaugusieji. Mat su amžiumi kai kurie suauga.
 9. Kiekvienais metais vidutiniškai žmogus atsikrato apie du kilogramus 700 gramų odos, bet ne iš karto.
 10. Skonio receptorių negalima pamatyti plika akimi. Gumbeliai ant liežuvio yra papilomos, o receptoriai yra viršuje. Beje, patys receptoriai gyvena tik 10–14 dienų, o vėliau keičiasi.
 11. Jūsų pirštų galiukų oda susiraukšlėja po vandeniu, kad galėtų geriau sukabinti.
 12. Mokslininkai dar neišsiaiškino, kodėl moterys mato daugiau spalvų variantų, nei vyrai. Vidutiniškai dailiosios lyties atstovės išskiria tris keturis kartus daugiau atspalvių.
 13. Skausmas yra būtina reakcija, padedanti suprasti, kad kažkas negerai. Jei nejustume skausmo, negalėtume diagnozuoti daugelio ligų ir ne tik neišgydytume, bet kiltų pavojus ir mirti.
 14. Kepenys – vienintelis organas, galintis išaugti iki pradinio dydžio, net jei jų lieka mažytė dalelė.
 15. Liežuvis burnoje neturi atsipalaidavusios padėties, jis visada įsitempęs, tačiau niekada nepavargsta, nors tai yra raumuo.
 16. Ne tik žiovulys yra užkrečiamas. Pamačius, kai kas nors aktyviai pradeda kasytis, ir jums ima niežtėti bei norisi pasikasyti. Kasymasis siunčia smegenims skausmo signalą, kuris atitraukia dėmesį nuo niežulio.
 17. Kiekvienas žmogus šiek tiek šviečia, bet šviesa yra tokia silpna, kad jos paprasčiausiai nesimato.
 18. Kosmose žmogus tampa šiek tiek aukštesnis, nes nėra gravitacijos, o stuburas atsipalaiduoja. Be to, kuo žmogus yra ilgiau aukščiau, tuo greičiau jis sensta.
 19. Mes neprisimename vaikystės, nes mūsų atmintis vystosi iki paauglystės. Prieš tai mūsų gyvenime buvo per daug nežinomųjų, kad viską gerai atsimintume.
 20. Tiksli priežastis, kodėl turime pirštų atspaudus, mokslui nežinoma. Gali būti, kad jie padeda pagerinti prisilietimo pojūtį. Bet net jei visiškai ištrintume pirštų atspaudus, ilgainiui jie visiškai atsistatytų. Tai yra pirštų atspaudų ištrinti neįmanoma.
 21. Žmogus gali gyventi su vienu suporuotu organu, pavyzdžiui, viena akimi, ranka, koja ar net inkstais ir plaučiais. Yra atvejų, kai tenka visiškai pašalinti skrandį, bet ir po to žmogus gali gyventi ir valgyti normaliai.
 22. Mes naudojame šimtą procentų smegenų, o ne dalį jų, kaip kad buvo manoma anksčiau.
 23. Vidutiniškai jūsų kūno svorį sudaro ne tik jūsų paties, bet ir bakterijos, gyvenančios jūsų viduje ir išorėje. Jos gali sverti iki 2 kilogramų 300 gramų.
 24. Kai rėkiate, jūsų smegenys sumažina riksmo garsumą, kad patys neapkurstumėte.
 25. Endorfinas, laimės hormonas, išsiskiria kaskart čiaudint.
 26. Kartais mūsų smegenys klysta, tačiau yra specialių neuronų, kurie seka klaidas ir siunčia tinkamus signalus kūnui.
 27. Tai, ką matote, jau šiek tiek vėluoja, nes prieš patenkant į akis, vaizdas siunčiamas į smegenis ir apdorojamas, o tai trunka 60 milisekundžių.
 28. Jūsų smegenys gali maitinti elektros lemputę energija, kurią jos gamina.
 29. Neįmanoma treniruoti pirštų, kad jos taptų raumeningos, nes jie neturi raumenų. Judiname pirštus padedant sausgyslėms.
 30. Žmonės – vienintelė rūšis žemėje, mieganti ant nugaros.
 31. Plaukai per metus užauga apie 15 centimetrų. Per visą gyvenimą išauga daugiau nei 12 metrų.
 32. Tikėtina, kad sulaukus 60 metų netekote pusės savo skonio receptorių, todėl atrodo, kad vaikystės maistas buvo skanesnis.

 

parengta pagal selecthealth.org

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą