Todėl labai svarbu iš anksto pasiruošti galimiems likimo smūgiams.

  1. Atminkite: smegenys negali vienu metu sekti aplinkinės situacijos ir to, kas vyksta jūsų išmaniajame telefone

Jums atrodo, kad ėjimas gatve yra toks pat įprastas ir nereikalaujantis ypatingo susikaupimo reikalas, kaip  ir valgyti sumuštinį, ar ne? Taigi, kodėl nepadarius dviejų darbų vienu metu -nesujungus tokio paprasto veiksmo su žinutėmis išmaniajame telefone?

Iš tikrųjų žmogaus smegenys nėra pajėgios vienu metu apdoroti dviejų nepriklausomų informacijos srautų. Jos vienu metu gali sutelkti dėmesį tik į vieną iš jų.

Manoma, kad galimybė greitai persijungti sukuria daugiafunkcinį vaizdą, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Ir jei sumuštinis nepabėgs nuo jūsų per tas kelias sekundes, kol sutelksite dėmesį į savo išmanųjį telefoną, tai gatvėje net per tokį trumpą laiką jus gali partrenkti automobilis, dviratininkas arba galite susidurti su kitu praeiviu.

  1. Turėkite omenyje: galinio vaizdo veidrodžiai ne visada suteikia objektyvų vaizdą

Svarbu žinoti, kad daugelio šiuolaikinių automobilių šoniniai veidrodėliai yra specialiai suprojektuoti taip, kad būtų šiek tiek išgaubti. Tai daroma siekiant vairuotojui geriau matyti vadinamąjį sferinį vaizdą.

Tačiau ši veidrodžių savybė turi ir trūkumų: jie sumažina atspindėtus objektus, todėl vizualiai tampa tolimesni. Prieš atlikdami manevrą nepamirškite, kad už jūsų važiuojantis automobilis iš tikrųjų gali būti daug arčiau jūsų, nei manote.

  1. Nevalgykite sniego, vietoje vandens, nebent tai būtina

Jei keliaujate žiemą ar pėsčiomis ir užsimanote gerti, stenkitės nevalgyti sniego, vietoj vandens. Žmogaus organizmas sueikvoja daug energijos medžiagų pavertimui iš vienos būsenos į kitą, todėl gali pasireikšti greita hipotermija. Sniegą naudokite tik tuo atveju, jei troškulys jau nepakeliamas, o jūs neturite vandens po ranka.

  1. Jei užspringsite, gelbėkitės Heimlicho metodu

Heimlicho metodas  yra vienas veiksmingiausių pagalbos teikimo būdų, kuris naudojamas, jei žmogus užspringsta maistu ar kuriuo nors daiktu ir pradeda dūsti. Klasikinėje versijoje šiam metodui reikia kito asmens pagalbos, tačiau kraštutiniais atvejais galite jį naudoti vienas.

Norėdami tai padaryti, suspauskite ranką į kumštį ir padėkite ją tiesiai po šonkauliais, bet virš bambos. Ant viršaus uždėkite kitą delną, kad sutvirtintumėte.  Tada stipriai stumkite link stuburo ir šiek tiek į viršų. Kartokite, kol atsikratysite įstrigusio daikto.

  1. Ruošdamiesi į kelionę, apsirūpinkite stipriais antihistamininiais vaistais

Net jei jaučiatės visiškai sveikas ir niekada nepatyrėte alergijos priepuolio, nepamirškite į kelionę pasiimti pakuotės su kai kuriais antihistamininiais vaistais. Yra tikimybė, kad nauja aplinka, maistas, augmenija, vabzdžiai gali sukelti alerginę reakciją.

  1. Kraštutinėse situacijose prisiminkite „trijų taisyklę“

Atsidūrus ekstremalioje aplinkoje, svarbiausia teisingai nusistatyti prioritetus ir išspręsti problemas pagal svarbą. Norėdami tai padaryti, prisiminkite vadinamąją „trijų taisyklę“. Joje teigiama, kad vidutiniškai žmogus gali išgyventi tik tris minutes be oro, tris valandas be pastogės (ekstremaliomis oro sąlygomis), tris dienas be vandens ir tris savaites be maisto.

  1. Jei patyrėte skvarbią žaizdą, neskubėkite traukti ašmenų

Jei įsmigo giliai peilis ar kitas kuris nors aštrus daiktas, nebandykite kuo greičiau traukti jį iš žaizdos.  Nes be vidaus organų pažeidimo, gali viskas baigtis gausiu kraujavimu. Verčiau stenkitės kuo greičiau aprišti žaizdą audiniu ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  1. Prireikus pagalbos, kreipkitės į konkretų asmenį

Tikriausiai esate matę situacijų, kai žmogui viešoje vietoje nutinka kas nors blogo. Pavyzdžiui, jį ištinka infarktas, tačiau niekas neskuba jam padėti. Taip yra dėl gerai žinomo psichologinio reiškinio, kai grupė žmonių negali atlikti jokių veiksmų, nes visi mano, kad kuris nors kitas įsikiš ir išspręs problemą.

Todėl, jei jums skubiai reikia pagalbos, pasirinkite vieną žmogų ir asmeniškai kreipkitės į jį. Tokiu atveju didesnė tikimybė, kad greičiau bus suteikta pagalba, nei tuo atveju, jei kreipsitės į visus iškart arba tylėsite ir lauksite, tikėdamiesi žmonių supratingumo.

  1. Užpuolimo atveju galima apsisaugoti žibintuvėliu

Mažas žibintuvėlis su labai ryškia kryptine šviesa gali būti daug patikimesnė apsaugos priemonė nei dujų balionėlis ar kitos savigynos priemonės. Ypač jei tai vyksta naktį ar tamsioje vietoje.

Galingas šviesos srautas, nukreiptas į užpuoliko akis, apakins jį ir suteiks jums kelias brangias sekundes, kad galėtumėte pasprukti. Tai saugu ir visiškai legalu.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą