Sunkiomis ligomis serganti mergina savo trumpomis, bet labai stipriomis žinutėmis įkvėpė milijonus žmonių visame pasaulyje. "YouTube" stopkadras

Claire Wineland ilgą laiką buvo gydoma nuo cistinės fibrozės, tačiau mirė būdama 21 metų. Sunkiomis ligomis serganti mergina savo trumpomis, bet labai stipriomis žinutėmis įkvėpė milijonus žmonių visame pasaulyje. Ji paragino keisti mąstymą  net ir atsidūrus sunkiausiose gyvenimo sąlygose ir situacijose.

 

Iš pradžių buvimas ligoninėje ją labai trikdė

Claire sakė, kad kai mes gailime sergančių žmonių, atimame jų jėgas. Ji žinojo viską apie savo nepagydomą ligą, tačiau buvo laiminga ir patenkinta gyvenimu.

„Užuot gailėję ligonių, turime stengtis padėti jiems tapti stipriais, – sakė mergina. – Daugelis žmonių mano, kad sergantis žmogus, kitaip nei sveikas, negali būti laimingas. Šį požiūrį reikia pakeisti“.

Claire Wineland pasakojo, kad iš pradžių buvimas ligoninėje ją labai trikdė. Tada ji savo nuožiūra perdarė ligoninės palatą, nupirko medžiagų, atliko remontą ir pavertė gražiu kambariu. Visi ligoninės gydytojai ir slaugytojos atvyko pažiūrėti.

Pacientai, gydytojai, slaugytojai ir visi, dirbantys sveikatos priežiūros srityje, mano, kad ligoninės palata yra šalta, niūri baltų sienų vieta, kur pacientai ateina mirti. Niekas niekada nepagalvojo, kad ligoninės kambarį galima paversti jaukiu.

Claire palygino gyvenimą su ligoninės skyriumi: „Mus sieja geros ir blogos idėjos ir atsisakome jas keisti, tvirtai laikydamiesi savo įsitikinimų“.

 

Gyvenimas nesustoja dėl ligos

Claire Wineland sakė, kad gyvenimą galima paversti meno kūriniu, ir žmonės tai gali padaryti. „Mums gaila sergančio žmogaus. Kodėl? Nes mes turime įsišaknijusią mintį, kad sergantiems žmonėms gyvenimas yra mažiau džiaugsmingas nei sveikiems. Gyvenimas nesustoja dėl ligos. Jame vis dar yra grožio, net jei jis neatitinka jūsų vaizduotės“, – teigė nepagydoma liga sirgusi mergina.

Kaip pacientė, serganti cistine fibroze, Claire Wineland didžiąją gyvenimo dalį praleido ligoninėje, tačiau buvo laiminga ir patenkinta. Ji sakė, kad žmonės trokšta sveikatos, turtų, laimės, bet tuo pačiu pamiršta apie gyvenimą. Claire pabrėžė, kad dauguma nepastebi gražių dalykų, bet sutelkia dėmesį į skausmą ir gailisi. Anot jos, reikia išmokti pamatyti gyvenimo grožį arba jį susikurti.

Claire tikėjo, kad norint sukurti meno kūrinius ir kažką naujo, reikia ištverti dalį kančios. Dauguma pasiduoda dėl ligos ir galvoja, kad nieko negali duoti pasauliui. Štai kodėl Claire paragino nustoti gailėtis sergančių žmonių, nes jų gyvenimas taip pat yra nuostabus.

„Kiekvienas turi kažkuo prisidėti ir daryti naudingus darbus. Kai tai padarysime, pasaulis pasikeis į gerąją pusę“, – sakė prieš mirtį mergina.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas, stopkadrai

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą