Agneta, Frida, Bunny ir Bjornas stovėjo prieš 160 kamerų ir beveik identišką vizualinių efektų genijų komandą. Stopkadras

Kaip manote, kas bendro tarp grupės ABBA ir Dartho Vaderio? 70 metų atlikėjai tapo hologramomis, kaip ir „Žvaigždžių karuose“.

 

Ištiks tikras skaitmeninis šokas

Disko žvaigždės, sulaukusios 70 metų, tapo avatarais su Dartho Vaderio kostiumais. Jokių raukšlių, tik technologijos ir  grupės ABBA pavadinimas

Skaitmeninės jaunųjų vokalistų kopijos pakeitė tikruosius ABBA narius, kuriems daugiau nei 70 metų. Pirmą kartą per keturis dešimtmečius grupė išleis naujų kūrinių, tačiau vietoj tikrų lyderių gerbėjus pradžiugins „abbarai“ kostiumais, primenančiais Darthą Vaderį ir „Žvaigždžių karus“.

taigi, puiki naujiena melomanams: legendinė švedų pop grupė „ABBA“, populiarumo viršūnę pasiekusi aštuntojo dešimtmečio pabaigoje, vėl pasirodys scenoje. Vietoj keturių atlikėjų, iš kurių jauniausias yra 71 -erių, žiūrovus pradžiugins skaitmeninės jų versijos. Virtualiuose koncertuose, vyksiančiuose 2022 metais londone, skambės Agneta Feltskog, Bjorn Ulveus, Benny Andersson, Anni-Fried Lingstad avatarai, lydimi dešimt gyvo muzikantų.

Atrodo, kad gerbėjus, įpratusius pirkti „ABBA“ įrašus, ištiks tikras skaitmeninis šokas: ryškūs disko stiliaus kostiumai, tapę privalomu kiekvieno koncerto atributu, ateities aprangą pakeis neoninėmis lemputėmis.

Filmuota medžiaga su hologramomis jau pasirodė internete, ir, kaip matote, gerbėjai galės stebėti, kaip jaunieji grupės nariai dainuoja tikrų žvaigždžių balsais.

„Abbatars“ kostiumus sukūrė „Industrial Light and Magic“, kurią įkūrė George‘as Lucasas, „Žvaigždžių karų“ žiniasklaidos franšizės direktorius. Iš tiesų, muzikantų aprangą galima palyginti su Dartho Vaderio šarvais: pagrindinis antagonistas vilki panašų juodą kostiumą ir moja šviesos kardu, kartu su neoninėmis juostelėmis ant „naujųjų“ ABBA vokalistų drabužių.

 

Švedų pasirodymų formatas sukurtas jaunai publikai

Britų žiniasklaidoje  rašoma, kad prie virtualių kopijų dirbo 850 žmonių komanda: technologijų srities ekspertai skenavo kiekvieną judesį, fiksuodami muzikantų manieras. Tuo pačiu metu grupės nariai turėjo sunkiai dirbti kaip senais laikais: žvaigždės apie du mėnesius kruopščiai dirbo kurdamos skaitmeninius klonus.

„Agneta, Frida, Bunny ir Bjornas stovėjo prieš 160 kamerų ir beveik identišką vizualinių efektų genijų komandą. Jie atliko kiekvieną šios grupės dainą, kad pasiektų tobulumą, – paaiškino laidos režisierius.

Atrodo, kad švedų pasirodymų formatas sukurtas jaunai publikai, o ABBA  bendraamžiams nebelieka daug laiko įsisavinti internetą. Tačiau tie, kurie  su nostalgija prisimena jaunas disko žvaigždes ir nėra pasirengę taikstytis su „abatarais“ Dartho Vadero kostiumais, grupė išleido  naujo kūrinio vaizdo įrašą „I Still Have Faith In You“. Vaizdo įraše nepamatysite šiuolaikinių technologijų pasiekimų: penkių minučių trukmės vaizdo įrašas susideda iš archyvinių kadrų iš kvarteto turo.

Ši daina  tai viena iš dešimties naujojo grupės albumo „Abba Voyage“ kūrinių, kurių premjera įvyks lapkričio 5 dieną.

Primename, kad muzikos grupė ABBA, pavadinta vokalistų pirmosiomis vardų raidėmis, pasirodė 1972 metais. Tai viena sėkmingiausių grupių Skandinavijos istorijoje, pardavusi daugiau nei 350 mln. „Tracks Waterloo“ ir „One of Us“  plokštelių. Ne kartą užėmė pirmąsias topų vietas, o plokštelių ir kompaktinių diskų  pardavimai pirmavo pasaulio topuose praėjus 20 metų po grupės įkūrimo. Septintojo dešimtmečio pabaigoje ABBA pasiekė itin didelį populiarumą: 1974 metais kvartetas laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą, o jo kūrinį „Waterloo“ dainavo milijonai žmonių.

Devintojo dešimtmečio viduryje grupė atsidūrė naujų muzikinių tendencijų šešėlyje: švedų išpopuliarinta diskoteka užleido vietą „synth-pop“. Be to, pasikeitė santykiai komandoje: Benny ir Frida, susituokę daugiau nei dešimt metų, paskelbė apie skyrybas.

“YouTube” vaizdo įrašas, stopkadrai

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą