Gyventi nereiškia nepriekaištingai gyventi kiekvieną akimirką. Kiekvienam iš mūsų nutinka, kai pradedame abejoti savimi ir savo pasirinkimu. Archyvo nuotrauka

Kiekvienas žmogus svajoja būti laimingas ir kuo geriau išnaudoti kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Augdami mes formuojame tai, ką vadiname savo pasaulėžiūra. Kitaip tariant, savo galvoje kuriame pasaulį, kuriame norime gyventi. Ir viskas lyg ir gerai, bet kai tik suprantame, kad viskas aplinkui neatitinka to, ko mes norime arba įsivaizdavome, gali kilti psichologinio pobūdžio problemos. Taip nutikus,  patartina sulėtinti tempą ir pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies ir objektyviai, rašoma psichologytoday.com.

Kita vertus, kai atsiranda abejonių ir motyvacijos stokos, užteks sau užduoti septynis klausimus, kurių atsakymai padės suprasti, ką reikia daryti, norint, kad viskas atsistotų į savo vietas. Arba, priešingai, susigrąžinti tikėjimą savyje ir savo jėgomis.

 

  1. Ar aš didžiuojuosi savimi?

Norėdami atsakyti į šį klausimą, turite pabandyti išanalizuoti savo vystymosi kelią iki taško, kuriame esate dabar. Žmogaus kelias – ne tik nesėkmės, bet ir pasiekimai . Net jei pastaruoju metu gyvenimas klostosi ne taip, kaip norėtumėte, pabandykite galvoti apie dalykus, kuriais didžiuojatės. Galbūt išmokote užsienio kalbą, padėjote labdaros organizacijai, dalyvavote renkant lėšas tiems, kuriems jų reikia. Arba nubėgome maratoną, padėjote mamai ar senyvo amžiaus žmogui saugiai pereiti gatvę. Visa tai yra pasididžiavimo savimi motyvai.

Kiekvienas iš mūsų savo gyvenime tikrai padarė kažką, kuo gali didžiuotis. Būtent iš tokių akimirkų galime formuoti savo laimę. Taigi ,išmokite užsirašyti net mažus dalykus, kurių galbūt niekas nepastebėjo, išskyrus jus.

  1. Ar mano gyvenime yra kas nors, dėl ko gailiuosi?

Labai svarbu žinoti šiuos dalykus. Nereikėtų savęs „bausti“  kančiomis. Jei suprasite, kad pasielgėte neteisingai, didelė tikimybė, kad ateityje šios klaidos nepadarysite. Jei apgailestaujate dėl to, ko nepadarėte, nes nerimavote dėl baimės ar nesaugumo, galit įsivaizduoti, kaip jausitės, kai pro pirštus vėl praskris kita galimybė. Tai yra puiki proga sudaryti sąrašą savybių, prie kurių reikia dirbti.

  1. Kas mane verčia išsigąsti ir įsitempti?

Per didelis stresas yra didžiausias mūsų laikų priešas. Be psichikos sutrikimų, tai taip pat gali sukelti daugybę sveikatos pokyčių ir neigiamai paveikti būseną apskritai. Taigi, sudaryti objektyvių dalykų, keliančių stresą, sąrašą nėra tokia bloga idėja. Sudarius sąrašą, turite pradėti pamažu šalinti šiuos dalykus arba pakeisti juos kuo nors kitu.

  1. Kas mane džiugina, nesvarbu, kokioje situacijoje atsidūrus?

Dažniausiai tai darome norėdami prasiblaškyti arba išeiti iš stresinės būsenos. Net trumpam persikelkite į vietą, kurioje nėra neigiamos energijos. Galbūt tai darote automatiškai, nesuvokdami, kad tai yra vienas būdų išsisukti nuo problemų. Stenkitės kuo dažniau grįžti į šią vietą.

  1. Ką norėtumėte pakeisti savo gyvenime?

Paprastai atsakymas į šį klausimą pirmiausia būna susijęs su noru stabilizuoti finansinę padėtį.  Finansinis stabilumas suteikia saugumo jausmą ir leidžia jaustis labiau pasitikinčiam ir ramesniam. Tačiau dažnai paaiškėja, kad pinigai žmogui nėra svarbiausia. Galbūt norėtume daugiau sportuoti ar plėtoti savo pomėgį. O gal yra kažkas, kam skiriame per daug laiko. Tai yra, tuščiai ir beprasmiškai aukojate laiką, kurį galima skirti daug svarbesniam ir naudingesniam dalykui.

  1. Ką man reikia patobulinti?

Žinia, nebūna tobulų žmonių. Kiekvienas iš mūsų turi savo trūkumų, dėl kurių verta stengtis pagerinti savo gyvenimą. Tai bus labai naudinga ne tik aplinkai, bet ir mums patiems. Yra  neigiamų charakterio savybių, kurios nuliūdina net  ir jų šeimininką. Bet užuot susirūpinus dėl jų, geriau pabandykite jas pakeisti ar ištaisyti.

  1. Ar esu patenkintas tuo, ką darau?

Verta pagalvoti, ar geras  turimas darbas, ar jis teikia pasitenkinimą ir ar norite daryti tai, ką darėte ilgą laiką. Jei jūsų atsakymas yra neigiamas, tai nereiškia, kad turite bėgti, mesti darbą ir leistis į  savo svajonių darbo paieškas. Bet būtų malonu, jei užimama pozicija paskatintų jus tobulėti ir siekti ko nors daugiau.

Kol ieškote savo  užsiėmimų ir veiklos, kuri jus visiškai tenkins, būtų gerai mokytis ko nors naujo. Naujos žinios, pomėgiai ir patirtis padės jums rasti tai, kas jus tikrai domina. Atsiradus naujoms žinioms ir įgyjant naujų įgūdžių, gerokai sustiprinsite ir savo pozicijas darbo rinkoje.

Gyventi nereiškia nepriekaištingai gyventi kiekvieną akimirką. Kiekvienam iš mūsų  nutinka, kai pradedame abejoti savimi ir savo pasirinkimu. Tačiau esame apdovanoti gebėjimu mąstyti, todėl net sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis užtenka tik užduoti sau kelis paprastus klausimus. Atsakymai į kuriuos parodys, kokiu keliu turėtumėte eiti dabar.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą