Gorila Koko išgarsėjo dėl to, kad mokėjo gestų kalbą. Paklausta, kur gorilos eina po mirties, ji atsakė: „Į komforto skylę, iki pasimatymo“

Ar šie faktai iš tikrųjų neįtikėtini, ar tiesiog mes nepakankamai stengėmės juos suprasti?

Taigi, nuspręskite jūs. Galbūt kai kuriuos iš jų ir paneigsite.

 

 1. Han dinastijos Xin Zhui mumija, rasta praėjus 2000 metų po jo mirties, yra viena geriausiai išlikusių senovės žmonių liekanų pasaulyje. Ji buvo panardinta į paslaptingą skystį, kurio mokslininkai negali atkurti. Mumijos oda išliko elastinga, o rankos ir kojos sulenktos per sąnarius.
 2. Mokslininkai vis dar bando suprasti, kodėl žmonių skirtingos kraujo grupės. XX amžiaus pradžioje Karlas Landsteineris pirmą kartą atrado kraujo grupes ir tai, kad tam tikros kraujo grupės yra nesuderinamos. Yra daug teorijų, kodėl atsirado šis susiskaldymas, tačiau klausimas iki šiol lieka atviras.
 3. Australijoje Tiwi salose yra perkūnas, kuriam suteiktas Hectoro vardas ir kuris reguliariai formuojasi kiekvienais metais apie rugsėjo vidurį – kovo vidurdienį. Tai tapo daugelio pasaulio meteorologų tyrimų objektu.
 4. Per pastaruosius septynis dešimtmečius dingo beveik 90 reguliarių maršrutų keleivinių orlaivių. Nerasta nė vieno lėktuvo nuolaužos ir niekas nežino, kur jos yra ir kas nutiko dingusiems orlaiviams.
 5. 2003 metais viename apleistame Čilės mieste buvo atrastas 15 cm ilgio humanoidinis skeletas. Jo kieti dantys, išsipūtusi galva ir žvynuota oda daugeliui leido manyti, kad tai ateivis iš kitos planetos. Tačiau mokslininkams paskelbus, kad tai vyras, kilo daugybė klausimų apie mažą šios mumijos dydį, mutacijas ir kilmę, į kuriuos atsakymų nerasta iki šiol.
 6. 1973 metais Misisipėje, JAV du vyrai – Charlesas Hicksonas ir Calvinas Parkeris paskelbė, kad juos pagrobė ateiviai, kurių rankos atrodė kaip žnyplės. Abiem rūpėjo papasakoti tą pačią pagrobimo istoriją, nors jie buvo skirtinguose kambariuose. Hicksonas netgi atliko poligrafo testą, norėdamas įrodyti, kad jis to neišsigalvoja.
 7. „Black Knight“ palydovas, kurio kilmė ir paskirtis lieka nežinomi, buvo atrastas dar prieš paleidžiant dirbtinius palydovus.
 8. Padedant Keplerio teleskopui, buvo atrasta apie 1200 galimų pasaulių, įskaitant 68 žemės dydžio planetas.
 9. Gorila Koko išgarsėjo dėl to, kad mokėjo gestų kalbą. Paklausta, kur gorilos eina po mirties, ji atsakė: „Į komforto skylę, iki pasimatymo“.
 10. 1518 metais Strasbūro mieste prasidėjo šokių maratonas. Šimtai žmonių uoliai šoko maždaug mėnesį. Bet vienus ištiko širdies smūgis, insultas, o kiti mirė dėl visiško išsekimo. Dėl kokios priežasties tai įvyko, vis dar neaišku.
 11. „Voynich“ rankraštis, parašytas XV amžiuje, sudaro 240 puslapių ir visiškai nežinoma kalba. Daugelis mokslininkų ir profesionalių kriptografų studijavo rankraštį, bet niekada negalėjo jo iššifruoti.
 12. Žinomas atvejis, kai patyręs galvos traumą baseine, vyras prarado 35 proc. klausos ir dalies atminties, tačiau tapo puikiu pianistu. Praėjus kelioms dienoms po įvykio, jis sakė jaučiantis „nepaaiškinamą potraukį“ sėsti prie pianino. Ši būklė yra žinoma kaip įgytas „muzikinio savanto sindromas“ – genijus akimirksniu.
 13. „Motorcycle Traub“ – rečiausias motociklas pasaulyje. Jis buvo rastas už plytų sienos 1968 metais Čikagoje ir puikiai veikia iki šiol. Tyrimai parodė, kad motociklas buvo pagamintas 1916 metais. Variklio technologija buvo gerokai ankstesnė už savo laiką, o kai kurie mechanizmai anksčiau niekada nebuvo naudojami kituose motocikluose.
 14. Bruce‘as Bridgmanas  savo 67 gyvenimo metus praleido būdamas stereoaklas, tai yra negalėdamas suvokti gylio.  2012 metais vasario 16 d. vyras nuėjo į Martino Scorsese‘o  filmą,  nusipirko 3D akinius ir pabudo smegenys. Pažiūrėjęs filmą, vyras pasaulį pradėjo matyti trimis matmenimis. Apie 5–10 proc. gyventojų kenčia nuo stereoaklumo ir mato pasaulį plokščią.
 15. Didžiausias pasaulyje virusas, vadinamas „Pandora“, buvo atrastas prie Australijos krantų. Jame yra apie 93 proc. nežinomų genų. Yra prielaidų apie nežemišką viruso kilmę, tačiau mokslininkai vis dar negali visiškai užtikrintai pasakyti, kad jis nekelia pavojaus žmonijai.
 16. 1975 metais dėl keisto ir nerimą keliančio šunų ir kitų gyvūnų elgesio Kinijoje buvo evakuotas Haichengas. Po kelių valandų miestą ištiko 7,3 balų žemės drebėjimas, kuris sunaikino beveik 90 proc. miesto. Šunų elgesio stebėjimas padėjo išgelbėti beveik 90 000 gyventojų.
 17. Tamsioji materija yra tokia tanki, kad gali pritraukti daugelį galaktikų. 22 milijonų kilometrų per valandą greičiu ši didžiulė masė yra maždaug 250 milijonų šviesmečių atstumu nuo mūsų Saulės sistemos. Tai reiškia, kad galutinis visatos likimas yra susijęs su tamsiosios materijos ir energijos buvimu. Bet niekas nežino, kas tai yra ir kur ji baigiasi.

 

parengta pagal buzzfeed.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą