Nepaisant to, kad tėvai uždraudė dukrai vykti iškylauti su draugais per mokinių atostogas, 17 metų Brittanee Drexel jų nepaklausė ir vis tiek išvyko trims dienoms į pakrantės turistinį miestą. Tačiau niekada negrįžo – dingo kažkur netoli viešbučio…
Užaugo linksma, energinga ir aktyvi paauglė
Paslaptingas jaunos amerikietės dingimas 2009 metais sukrėtė jos draugus, šeimą ir net tyrėjus, kurie bandė ištirti šią bylą. Tų metų balandį, per vienos savaitės pavasario atostogas, Ročesterio gyventoja susikrovė lagaminus ir su draugais nuvažiavo beveik 1000 kilometrų iš Niujorko į Mirtl Byčą, Pietų Karoliną, kur ir dingo.
Brittanee užaugo linksma, energinga ir aktyvi paauglė, kuri buvo ištikima futbolo sirgalė. Tačiau likus keliems mėnesiams iki jos dingimo merginos artimieji pastebėjo, kad ją vis labiau kamuoja depresija. Tačiau visi tai siejo su jos iširusia šeima – tėvai išsiskyrė mažiau nei prieš šešis mėnesius. Namuose karts nuo karto įsiplieksdavo kivirčai su mama, todėl duktė stengdavosi ten pasirodyti kuo rečiau.
Brittanee Drexel paskutinį kartą matė 2009 metais balandžio 25 dieną.
Nors tėvai leido jai šias pavasario atostogas praleisti prie Ontarijo ežero su drauge, Brittanee laikė save gana nepriklausoma ir vietoj to išvyko į Mirtl Byčą.
Drexel byla ilgą laiką trypčiojo vietoje ir atrodė, kad nė kiek nepasistūmės į priekį, kol 2016 metais pasirodė nerimą keliančios žinios. Vienas iš kalinių pasidalijo su kalėjimo valdžia istorija, kad merginą matė praėjus mėnesiui po dingimo. Tariamai jis pažinojo jos pagrobėją ir žudiką. Nors nebuvo jokių kitų įrodymų, išskyrus šio liudininko parodymus, FTB vis dėlto perkvalifikavo bylą į žmogžudystę.
Dabar pabandykime panagrinėti šią istoriją atidžiau.
Brittanee Marie Drexel, gimusi 1991 metais spalio 7 dieną Ročesteryje, Niujorke, turėjo labai normalią vaikystę. Nepaisant to, kad biologinis tėvas paliko šeimą, kai jai nebuvo ir metų, jos mama Dawn ištekėjo už vyro, vardu Chadas Drexel, kuris įsivaikino ir užaugino Brittanee kaip savo dukrą.
Nors Drexel gimė su reta dešinės akies anomalija, dėl kurios prireikė kelių operacijų, ir galiausiai ji prarado regėjimą, todėl viena akimi buvo apakusi. Brittanee nešiojo kontaktinius lęšius, kad jos dešinysis vyzdys nesiskirtų nuo kairiosios akies vyzdžio. Tai beveik netrukdė jos gyvenimui ir sportui, ji netgi norėjo tapti modeliu ir dalyvavo bandomose fotosesijose.
„Ji buvo kupina energijos ir entuziazmo, – sakė jos mama. – Brittanee meilė buvo futbolas. Nors ji buvo mažo ūgio, galėjo bėgti greičiau nei daugelis berniukų – žaibo greičiu“.
Tačiau 17-metė Geitso Čili vidurinės mokyklos moksleivė Brittanee Drexel sirgo sunkia depresija, kurią daugiausia lėmė jos tėvų išsiskyrimas 2008 metais. Aistra futbolui ėmė blėsti, o jos pažymiai buvo vis prastesni. Mergina nusprendė gyventi su mama, nors gana dažnai matydavosi su įtėviu Chadu ir palaikė su juo artimus santykius.
Artėjant 2009 metų balandžio mėnesio atostogoms, jos draugai pasiūlė jai pavasario atostogas praleisti Mirtl Biče. Kai mergina apie tai papasakojo mamai, ji, nepažinodama daugumos naujų draugų ir išgirdusi, kad lydinčių suaugusiųjų nebus, uždraudė šią kelionę.
Brittanee apsimetė, kad ir pati nebenori, persigalvojo, bet tada paklausė, ar galėtų tada vykti su drauge prie Ontarijo ežero. Duktė gavo motinos sutikimą, nepasakiusi, kur iš tikrųjų važiuoja balandžio 22-ąją.
Bendravimas nutrūko ties tuo, kas buvo svarbiausia
Mergina su draugais į Mirtl Byčą atvyko balandžio 23 dieną ir apsistojo „Bar Harbor“ viešbutyje. Balandžio 24 dieną ji pirmą kartą paskambino mamai ir pasakė, kad važiuoja į paplūdimį. Motina pamanė, kad jos dukra turi galvoje ežero pakrantę, o kadangi lauke tądien buvo 28 °C, ji tam neteikė jokios reikšmės.
Balandžio 24 – osios vakare, apie 20 val., Brittanee nusprendė palikti savo draugus ir leistis 2,5 kilometro pėsčiomis iki viešbučio „BlueWaterResort“, kuriame apsistoja jos ilgametis draugas Peteris Brozovitzas. Remiantis iš draugų gauta informacija, ji ten jau buvo bent kartą buvusi.
2009 m. balandžio 25 d., 20.35 val. viešbučio „BlueWater Resort“ apsaugos kameros parodė, kad Drexel, vilkėdama juodą, baltą ir žalią palaidinę, trumpus šortus, šlepetes ir smėlio spalvos krepšį ant peties, jį saugiai pasiekė 20.35 val., o maždaug po 10 minučių išvyko. Brozovitzas buvo paskutinis ją matęs žmogus.
Tačiau pakeliui į Bar Harborą mergina parašė žinutę savo vaikinui Johnui Grieco, kuris dėl darbo liko Ročesteryje. Tačiau apie 21.15 val. staiga nutrūko žinutės iš Brittanee telefono.
Tai jam atrodė labai keista, nes bendravimas nutrūko ties tuo, kas buvo svarbiausia. Vaikinas pradėjo skambinti jos draugams į Mirtl Byčą, kad išsiaiškintų, kur ji yra ir kas jai galėjo nutikti. Bet jie negalėjo jam nieko pasakyti.
Susirūpinęs dėl jos tylėjimo, vaikinas vėl parašė žinutę Drexel, kad jis papasakos jos mamai apie kelionę į Mirtl Byčą, jei ji neatsakys. Bet merginos telefonas tylėjo.
Johnas taip ir padarė, bet pirmiausia paprašė savo draugo, JAV jūrų pėstininko, dislokuoto LeJone, Šiaurės Karolinoje, keliauti į pietus ir pateikti Mirtl Byčo policijos departamentui pranešimą apie dingusį asmenį. Tai buvo jau balandžio 26-osios rytas.
„Manau, kad kažkas pamatė ją einančią ir pasiūlė pavėžėti, o ji ir įsėdo į nusikaltėlio mašiną“, – vėliau aiškino Johnas Grieco.
Po žinios apie Drexel dingimą kai kurie jos draugai pasiliko dar 1–2 dienas, kol grįžo į Ročesterį ir prisijungė prie jos paieškų. Vietos policija šukavo Mirtl Byčą, tikrino versijas, kad ji matyta autobusų stotelėje ir parduotuvėje, tačiau nieko nerado.
Dabar tyrėjai mano, kad 17 metų Brittanee Drexel buvo nužudyta netrukus po pagrobimo.
Po to jie bandė atsekti informaciją iš jos telefono, paprašę šių duomenų iš operatoriaus. Paaiškėjo, kad jos telefonas veikė iki ankstyvo balandžio 26- osios ryto ir, sprendžiant iš signalo, buvo 17-ame greitkelyje ir nutrūko netoli Džordžtauno apygardos, 85 kilometrai nuo Mirtl Byčo. Nė viena ši informacija nepadėjo rasti pagrobėjo, o Drexel pėdsakai buvo prarasti ištisus septynerius metus.
Tuo tarpu merginos mama, norėdama būti arčiau tos vietos, kur paskutinį kartą buvo matyta pradingusi duktė, visam laikui persikraustė į Mirtl Byčą ir ne kartą bandė bylą tirti pati, o taip pat visokeriopai padėjo policijai. Iš pradžių ji kaltino Brozovitzą dėl dukters dingimo, bet vėliau apsigalvojo ir sutiko su policininkų versija, kad ji vis dėlto buvo pagrobta.
FTB agentai, prisijungę prie Drexel paieškos, už informaciją apie dingusią moksleivę pasiūlė 25 tūkst. JAV dolerių atlygį.
Mažai tikėtina, kad bus kada nors rasti merginos palaikai
Pirmasis tikrasis bylos virsmas įvyko tik 2016 metų birželį, kai Pietų Karolinos McCormicko pataisos namų kalinys Takuanas Brownas prisipažino matęs dingusią merginą apleistoje „slėptuvėje“ netoli McClellanvillo apylinkių, kur lankėsi 2009 metais balandžio 27 dieną.
„Šalia jos buvo nuo aštuonių iki dvylikos vaikinų, net bijau spėlioti, ką jie su ja padarė“, – sakė Brownas.
Kitą kartą, kai Brownas buvo ten gegužės pabaigoje, norėdamas duoti pinigų savo draugužiui Timothy Da‘Shawnui Taylorui, jis tariamai išgirdo, kad ją ruošiasi nužudyti.
„ Vaikinas kieme, kurį pažinojau kaip Timothy Taylorą, man pasakė: „Palauk“, jis įėjo į vidų… ir aš išgirdau du šūvius… Tada išskubėjau iš ten kuo greičiau, nes pamaniau, kad jis į kažką šovė“, – sakė Brownas.
Vaikinas pridūrė, kad Brittanee kūnas greičiausiai buvo įmestas į vieną iš tvenkinių, kuriame veisėsi aligatoriai. Todėl mažai tikėtina, kad bus kada nors rasti merginos palaikai.
Iš dalies šį pasakojimą apie merginos pagrobimą ir nužudymą tyrėjai patvirtino.
„Tyrimo metu išsiaiškinome, kad Brittanee Drexel telefonas iš tikrųjų buvo už Mirtl Byčo rajono, – sakė FTB specialusis agentas Pietų Karolinoje Davidas Thomasas. – Manome, kad ji atsidūrė McClellanvillo apylinkėse ir greičiausiai buvo nužudyta“.
Bet grįžkime prie Takuano Browno parodymų, kuris dabar atlieka 25 metų bausmę už žmogžudystę.
Tyrėjai mano, kad Da‘Shonas Tayloras greičiausiai atviliojo Brittanee į McClellanvillą, norėdamas ją pagrobti ir parduoti į sekso vergiją, tačiau dingimas sulaukė per didelio žiniasklaidos dėmesio. Todėl sumanymas žlugo, o norėdamas nuslėpti pėdsakus, jis nužudė Drexel.
2018 metais, atliekantis kalėjimo bausmę už plėšimą, Tayloras neišlaikė melo detektoriaus testo, kai buvo paklaustas apie Brittanee, tačiau to nepakako, kad jis būtų apkaltintas žmogžudyste.
Nors 17 metų Brittanee Drexel dingimas dabar laikomas žmogžudyste, o FTB vis dar siūlo atlygį už bet kokią informaciją, kad būtų suimti jos žudikai.
Tuo tarpu į laisvę paleistas Timothy Tayloras paskleidė gandą, kad už Browno galvą gaus 15 tūkst. JAV dolerius, pareikšdamas, kad bendradarbiauja su policija.