Vertingiausias šachmatų rinkinys buvo parduotas Jungtinėje Karalystėje už 9,8 mln. JAV dolerių. Šachmatų figūros yra pagamintos iš platinos ir aukso, nusagstytos deimantais, rubinais, safyrais ir smaragdais ir perlais.

Sakoma, už pinigus laimės nenusipirksi. Ši sena patarlė yra teisinga daugeliu atžvilgių. Tačiau šiame amžiuje už pinigus galima nusipirkti tikrai nuostabių ir brangių potyrių bei daiktų. Kai kurie iš šių daiktų yra paprasti, kasdieniai daiktai, tačiau dėl jų vertės ir kainos jie tapo neįtikėtinai brangūs, rašoma scoopwhoop.com. Jei esate pakankamai turtingi, kad galėtumėte išleisti pinigus negalvodami apie savo piniginę, tada šis straipsnis gali būti kitas jūsų pirkinių sąrašas. Taigi, skaitykite toliau ir sužinokite, kokie yra 11 brangiausių dalykų pasaulyje, apie kuriuos tikriausiai niekada negirdėjote.

 

  1. Mokykla „ Institut Le Rosey“ (130. 500 JAV dolerių metinis mokestis)

Brangiausia mokykla pasaulyje yra „Institut Le Rosey“  Šveicarijoje. Mokymų kaina siekia 130. 500 JAV dolerių per metus. Mokykloje  moko 90 mokytojų ir mokosi 400 mokinių.

1880 metais Paulo-Emile Karnalo įkurtas institutas „Le Rosey“ yra internatinė mokykla Šveicarijoje. Tai seniausia tarptautinė internatinė mokykla, turinti du miestelius dviejose vaizdingose ​​vietose. Pavasarį  ir vasarą pagrindiniai užsiėmimai  vyksta  Rolle miestelyje, XIV a. Château du Roseuil dvare. Žiemą mokykla persikelia į namelį slidinėjimo kurorte Gštade. Tarp garsių mokyklos absolventų yra Monako princas Rainier, Belgijos karalius Albertas II, Egipto karalius Faroukas ir Irano šachas.

„Le Rosey“ šiuo metu mokosi apie 400 moksleivių nuo aštuonerių iki 18 metų. Ši tarptautinė internatinė mokykla priima studentus iš 67 šalių. „Le Rosey“  moksleiviai paprastai yra dvikalbiai ir jiems leidžiama mokytis iki keturių kalbų vienu metu. Šiuo metu mokykloje dirba 90 mokytojų ir 200 kitų darbuotojų.

  1. Skystis „Skorpionų nuodai“ (39 000 000 JAV dolerių už galoną)

Brangiausias skystis pasaulyje yra skorpionų nuodai, kurių galonas (4 litrai) kainuoja 39 milijonus dolerių. Žinomas dėl savo gydomosios vertės. Skorpiono nuoduose yra baltymų, naudojamų įvairioms ligoms, įskaitant vėžį, gydyti.

Nuo senų laikų skorpionai domino žmones. Vieni juos garbino dievų ir deivių pavidalu, kiti jų bijojo dėl pavojingų nuodų. Nuo to laiko praėjo  keli šimtmečiai, tačiau skorpionas, ypač jo nuodai, vis dar domina žmones. Tobulėjant mokslui, mokslininkai atrado, kad skorpionų nuoduose yra baltymų, kurie aptinka vėžį ir naikina navikus. Skorpiono nuoduose esantis chlorotoksinas suriša tam tikrų tipų smegenų ir stuburo vėžines ląsteles. Tai padeda nustatyti konkretų navikų dydį ir vietą. Cheminės medžiagos, esančios skorpionų nuoduose, buvo naudojamos uodų maliarijai naikinti. Skorpionų nuoduose yra daug kitų junginių, kuriuos tyrėjai bando naudoti įvairiems tikslams.

Skorpiono nuodai šiuo metu nėra plačiai prieinami, nes juos labai sunku gauti. Vienas skorpionas pagamina tik vieną lašą nuodų, o kiekvienas skorpionas turi būti melžiamas rankomis. Todėl skorpionų nuodų kaina yra itin didelė. Galonas kainuoja 39 milijonus dolerių, todėl tai yra brangiausias skystis žemėje. Pavyzdžiui, už 130 JAV dolerius jūs galėtumėte nusipirkti  šių nuodų mažiau nei cukraus grūdelį.

  1. Mobiliojo telefono numeris: 666-6666 (2 750 000 JAV dolerių)

Brangiausias kada nors parduotas numeris yra mobiliojo telefono numeris 666-6666. 2006-aisiais jis buvo parduotas labdaros aukcione Katare už 2,75 mln. JAV dolerių.

Nors kai kuriose kultūrose šis skaičius gali atrodyti velniškas, kitose – priešingai. Judaizme 666 yra šventas skaičius, nes jis reiškia šešias kryptis – aukštyn, žemyn, šiaurę, pietus, rytus ir vakarus.

Labdaros aukcioną, kuriame buvo parduotas mobiliojo telefono numeris 666-6666, Katare surengė nacionalinė telekomunikacijų bendrovė „Qtel“. Kainų siūlymas prasidėjo nuo milijono rialų. Kainų siūlymas sparčiai augo ir galiausiai šis skaičius buvo parduotas už 10 milijonų Kataro rialų (2,75 mln. JAV dolerių) anoniminiam Kataro pirkėjui.

  1. Arbatos maišelis: „PG Tips Diamond“ (14 000 JAV dolerių)

Švenčiant 75 -ąsias „PG Tips Brooke Bond“ arbatos metines, bendrovė sukūrė 14 000 JAV dolerių vertės arbatos maišelį, inkrustuotą 280 deimantų.

Yra paprastų arbatų ir yra brangių, kurių kaina gali siekti milijoną dolerių už kilogramą. Ką žinome apie arbatos maišelius? Žinome, kad mažus arbatos maišelius merkiame į karštą vandenį, o po to juos išmetame. Bet ne visi žino, kad arbatos maišelis gali būti padengtas deimantais.  2005 metais, švęsdama 75 -ąsias  kompanijos sukakties metines, „PG Tips“, priklausanti  kompanijai „Brooke Bond“, pakeitė kuklų arbatos maišelį ir papuošė jį 280 deimantų, padidindama jo kainą iki 14 000 JAV dolerių.

14 000 JAV dolerių kainuojantis arbatos maišelis „PG Tips“ buvo sukurtas siekiant surinkti lėšų Mančesterio vaikų ligoninei Anglijoje. Šią labdarą „PG Tips“ darbuotojai  pravedė Traffordo parke. Arbatos maišelis yra piramidės formos ir jame yra arbatos lapų. Abi puses puošia šimtas deimantų, sveriančių 2,56 karato. Dar šimtas yra viduje, o balto aukso virvelę puošia 80 deimantų.

  1. Klaviatūra: „Happy Hacking Keyboard HP Japan“ (4 240 JAV dolerių)

Brangiausia klaviatūra pasaulyje kainuoja daugiau nei 4 240 JAV dolerių. Jis  rankų darbo ir  padengtas aukso dulkėmis.

2003 metais, „Fujitsu“  kompanijos dešimtmečio sukakties proga, išleido „Happy Hacking Keyboard“ (HHKB). „Fujitsu“ sukūrė klaviatūrą bendradarbiaudama su „Daitetsu-Yatsui Urushi“. HHKB klaviatūra turi 60 klavišų, o ne įprastus 101 klavišus.

Kuo ypatinga ši klaviatūra? Klavišai yra poliruoti rankomis japonišku „Urushi“ laku. Lakui tepti naudojamas specialus šepetys, pagamintas iš neapdorotų plaukų. Aukso dulkės ant klavišų dedamos kaip paskutinis prisilietimas.

  1. Kontaktiniai lęšiai su deimantais (15 000 JAV dolerių už porą)

Indijos optometristo sukurtas brangiausias kontaktinis lęšis yra padengtas 18 deimantų ant auksinės plokštelės, kiekviena pora kainuoja 15 000 JAV dolerių.

Žmogaus meilę aksesuarams galima suprasti tuo, kad turime aksesuarų beveik kiekvienai kūno daliai, išskyrus kai kurias labai jautrias dalis, pavyzdžiui, akių obuolius. Indijos optometrikas Chandrasekharas Chavanas sakė radęs būdą papuošti net akių obuolius. Įkvėptas žmonos brangakmeniais dengtų dantų, jis sukūrė pirmąjį pasaulyje deimantinį kontaktinį lęšį.

Kontaktinis lęšis yra padengtas 18 deimantų ant aukso pagrindo, kuris yra dviejų variantų: balto ir geltono aukso. Kiekviena lęšių pora sveria apie 5 gramus. Anot Chandrasekharo, šiuos lęšius saugu naudoti, nes deimantai yra 6–9 mm atstumu nuo ragenos, o tai leidžia jai gauti deguonį iš oro. Be to, šie lęšiai sulaiko vandenį priekyje ir tuo pačiu apsaugo akis. Jis tikisi, kad už 15 000 JAV dolerių už porą šie lęšiai bus nupirkti kaip šeimos relikvija.

  1. Sūris „Poule“ (600 JAV dolerių už svarą)

Brangiausias sūris pasaulyje gaminamas ne iš karvės ar ožkos, o iš asilo. Šis sūris, žinomas „Poule“  pavadinimu, gaminamas tik iš Balkanų asilų, gyvenančių tik Serbijoje ir Juodkalnijoje, pieno. Jo kaina yra 600 JAV dolerių už svarą ir net nėra prieinamas komerciškai.

Sūriai iš karvės ir buivolų pieno yra gana paplitę rinkoje. Galbūt net bandėte avies pieno sūrį. Bet ar kada bandėte asilo sūrį? Greičiausiai ne. Kodėl jis net neparduodamas komercinėje rinkoje? Kadangi vieno kilogramo šio balto trupinio sūrio gamybai reikia 25 litrų pieno, o tai gali kainuoti iki 52 JAV dolerių už litrą.

Paskaičiuokime. Vienas asilas gali pagaminti tik 2 litrus pieno per dieną, o karvė – 15 kartų daugiau. Be to, asilai pieną gamina tik maitindami savo palikuonis. Todėl, net jei ūkyje yra 200 asilų, yra tikimybė, kad vienu metu pieną duoda tik 20–30 asilų. Užtat „Poule“ sūris turi daug naudos sveikatai. Jame yra ypač daug baltymų, kalcio ir omega-3 riebalų rūgščių, būtinų sveikai širdžiai palaikyti. Be to, asilo piene yra mažai riebalų, jis turi antialerginių savybių ir jame yra 60 kartų daugiau vitamino C nei karvės piene.

  1. Prabangūs ledo kubeliai, (325 JAV dolerių už 50 ledo kubelių)

Brangiausius pasaulyje ledo kubelius parduoda Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė, ir kiekvienas yra rankų darbo, kad būtų sukurta tobula kvadrato forma.

Jei jums patinka  gėrimai „su ledu“, tada amerikiečių prekės ženklas „Glace Luxury Ice Co“ yra jums tobuli ledo kubeliai. Žinoma, jei sumokėsite  325 JAV dolerių už pakuotę (1 pakuotėje yra 50 ledo kubelių). Atrodo, šiek tiek brangoka? Pasak šios Kalifornijoje įsikūrusios bendrovės, jų ledas yra aukštesnės kokybės nei įprastas ledas, nes jis yra rafinuotas ir supakuotas į hermetišką, pakartotinai uždaromą pakuotę. Pakuotė garantuoja švarą. Bendrovė taip pat teigia, kad jos ledo kubeliai yra specialiai apdorojami, kad suteiktų jiems „nulinį skonį“. Kiekvienas ledo kubas yra rankų darbo ir visiškai ištirpsta nuo 15 iki 40 minučių.

  1. Tualetinis popierius, pagamintas iš 22K aukso (1. 376 900 JAV dolerių)

Prieš kiek laiko Australijos kompanija „Toilet Paper Man“ pristatė savo produktą – tualetinį popierių iš 22 karatų aukso. Tai 1,38 milijono dolerių už ritinį: kokybišką, 3 sluoksnių tualetinį popierių iš 22K aukso. Jis tiekiamas dovanų dėžutėje su nemokamu buteliu šampano.

Bendrovė teigia, kad naudojant  tokį tualetinį popierių, aukso dulkės gali prilipti prie sėdynės,  „pakeldamos jus į kitą rafinuotumo lygį“.

  1. Šachmatai „Jewel Royale“ su brangakmeniais (9,8 mln. JAV dolerių)

Vertingiausias šachmatų rinkinys buvo parduotas Jungtinėje Karalystėje  už 9,8 mln. JAV dolerių. Šachmatų figūros yra pagamintos iš platinos ir aukso, nusagstytos deimantais, rubinais, safyrais ir smaragdais. Ir, žinoma, perlais.  Vien karaliaus  figūrėlė sveria apie 165 gramus ir kainuoja 100 tūkst. JAV dolerių.

  1. Huia paukščių plunksna (10 000 JAV dolerių)

Paukštis Huia išnyko 1907 metais, todėl jo plunksnos yra labai retos ir, panašu, ne veltui yra  kolekcionuojamos. Prieš išnykimą šis paukštis užėmė ypatingą vietą maorių kultūroje. Huia paukščiai buvo vertinami už plunksną. Aukšto rango maoriai dažnai nešiojo huia paukščio uodegos plunksnas kaip galvos apdangalą. Uodegos plunksnos buvo taip vertinamos, kad gentys jas iškeitė į kitas vertingas prekes, tokias kaip ryklio dantys ir punamu. Tai taip pat buvo kaip draugystės ir pagarbos ženklas.

2010 metais anoniminis aukciono „Webb’s Auction House“ Ouklande dalyvis nupirko vieną  šio paukščio uodegos plunksną už stulbinančius 10 000 JAV dolerius. Todėl tai buvo brangiausia plunksna istorijoje.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą