Kūdikiai prieš gimdami jaučia daug ką. Kažkas jiems patinka, bet kažkas ir ne.

Daugeliu emocijų vaikelis mamos pilvuke dalijasi kartu su ja –  priklausomai nuo to, kuris hormonas dabar yra atsakingas už jos nuotaiką. Laimė, pyktis, stresas – kūdikėliai su visais šiais jausmais susipažįsta dar prieš gimdami. Štai kodėl taip svarbu, kad mama visada jaustųsi gerai ir būtų laiminga. Galų gale tada jos kūdikis taip pat bus laimingas. Tačiau yra dalykų, kurie negimusiems kūdikiams nepatinka. Kartais jie tai paaiškina spardydamiesi, o kartais tikrąjį jų požiūrį į tai, kas vyksta, galima pamatyti tik ultragarsu.

 

  1. Mamos juokas

iš tikrųjų, kai mama yra linksmai nusiteikusi, pakilios nuotaikos ir kūdikiui taip pat viskas gerai. Bet kai kvatoja per daug ir per dažnai, kūdikiui gali būti  ir visai nelinksma. Gydytojai tai išsiaiškino paprašę motinų juoktis ir kvatoti, atliekant tyrimą ultragarsu. Tuo metu moters pilvas drebėjo, trūkčiojo aukštyn ir žemyn. Paaiškėjo, kad kai kurie mažyliai visai nesipriešino: šypsojosi ir sukiojosi pilve. Tačiau daugeliui kūdikių juokas nepatiko. Kūdikio veidelis atrodė taip, tarsi jis tyliai, be garso  ir ašarų verktų motinos pilve. Jis jautėsi nekaip, kai buvo nuo mamos kvatojimo traukiamas aukštyn ir žemyn.

 

  1. Atkaklus lietimas

Būsimos mamos mėgsta pabendrauti su savo negimusiais kūdikiais glostydamos savo pilvą, o jie atsiliepia joms liesdami iš vidaus. Tačiau kai kuriems kūdikiams motinos įsčiose nepatinka, kai kas nors mėgina įsiveržti į jo asmeninę erdvę. Net jei tai nėra jo asmeninis, o jūsų kūnas. Kai jis neturi nuotaikos žaisti,  vengia liesti  mamos pilvą ir net stumia  iš vidaus nuo jo jos delną. Tai reiškia, kad kūdikiui reikia šiek tiek pailsėti.

 

  1. Važiavimas duobėtu keliu

Kūdikiams tai nepatinka beveik taip pat, kaip ir mamos juokas. Manoma, kad važiuojant duobėtu keliu ir krečiant, gali priartinti gimdymą. Bet gydytojai tvirtina, kad tai pramanai. Vaikas išeis tik tada, kai bus pasiruošęs ir jokie kratymai neprivers jo padaryti tai anksčiau. Bet jis gali jaustis blogai po tokio „atrakciono“.  Anot gydytojų, jis gali patirti beveik tą patį, kaip ir leisdamasis ar kildamas amerikietiškais kalneliais.

 

  1. Triukšmingi garsai

Kūdikį, esantį mamos įsčiose, iš tikrųjų nuolat supa įvairūs triukšmingi garsai. Jis girdi,  ne tik kas vyksta aplinkui, bet girdi ir savo mamos kūne skleidžiamus garsus. Ir ne visi jie yra romantiški, pavyzdžiui, kaip širdies plakimo dūžiai. Garsiausiai kūdikiui „skamba“  žarnų skleidžiami garsai. Mat žarnos  kone arčiausiai vaisiaus. Mokslininkai teigia, kad kūdikio juntamas motinos pilve esantis triukšmo lygis yra panašus į plaukų džiovintuvo keliamą triukšmą. Todėl paskutinėmis nėštumo savaitėmis geriau neiti į roko koncertus.

 

  1. Stresas

Mama ir kūdikis dalijasi hormonais pusiau. Tai yra kūdikis gauna tiek streso hormonų, kiek ir mama. Bet jei suaugusieji nemėgsta įtampos ir stresų, galime tik numanyti, kaip kūdikiui tai nepatinka. Naujagimiams itin reikalingas saugumo jausmas. O stresas atima  iš jo šį jausmą. Mokslininkai sako, kad vaikai, kurių motinos nėštumo metu dažnai patiria stresą, gerokai dažniau linkę patirti stresus dėl smulkmenų ir nereikšmingų dalykų, nei ramių motinų kūdikiai.

 

  1. Mirksinti lemputė

Tai dar vienas būdas pažaisti su kūdikiu prieš jam gimstant, bakstelėjimais į pilvą arba šviesti į pilvą žibintuvėliu, jį įjungiant ir išjungiant. Kūdikis tai mato maždaug taip, kaip mes matome saulę užsimerkę. Daugeliui patinka saulė, bet kartais pavargstame nuo jos ir norime tik tamsos ir tylos. Kūdikis taip pat kartais būna prastos nuotaikos. Tokiu atveju vaikas tiesiog nereaguoja į šviesą.

 

  1. Kai mama miegodama verčiasi nuo vieno šono ant kito

Kai mama miega, kūdikis taip pat miega. Jei pradedate verstis nuo vieno šono ant kito, tada kūdikis  irgi yra priverstas verstis, visai to nenorėdamas. Jam tokie mamos kūno judesiai yra tarsi žemės drebėjimas. Žinia, bet jis negali  anksčiau laiko pasitraukti iš savo neramaus gyvenamojo ploto!

 

  1. Prieskoniai

Kūdikiai iš tikrųjų jaučia maisto skonį, kurį valgo mama. Bet ne taip, kaip mes liežuviu, o  amniono  arba vandenmaišio – skysčio, kurio didžiąją dalį sudaro vanduo, supantis gemalą, o po to ir vaisių, dėka. Gydytojai išsiaiškino, kad kūdikiams labiausiai nepatinka aštrus su daugybe prieskonių maistas. Jei mamos burna pradeda „degti“ pavalgius tokį maistą, kūdikio burnytė taip pat „užsiliepsnoja“.

 

  1. Sportavimas trečiajame nėštumo etape

Ne dėl  motinos širdies ritmo pagreitėjimo nėštumo metu, o dėl jos raumenų darbo. Artėjant į pabaigą trečiajam nėštumo etapui, kūdikiui jau būna ankšta pilve. Todėl kai motinai sportuojant  raumenys įsitempia, kūdikio „gyvenamasis plotas“ tampa dar mažesnis. Kam tai patiks?! Įsivaizduokite – kūdikis jaučiasi taip, lyg jo namų sienos susitrauktų, tačiau jis negali išeiti.

 

  1. Liūdesys

Mokslininkai iki šiol negali visiškai paaiškinti, kodėl kūdikiai verkia  motinos įsčiose. Tik žinoma, kad jie žino, kaip tą padaryti. Tiesa, be ašarų ir be garso. Tik praėjus kiek laiko po gimimo, kūdikiai pradeda verkti liedami ašaras. Tuo tarpu gydytojai ultragarsu ne kartą užfiksavo, kaip mažylis atveria burną, dreba jo žandikaulis, keletą kartų staigiai įkvepia, o tada iškvepia. Todėl patartina būsimai mamai mažiau liūdėti. Juk  tada kūdikiui irgi tampa liūdna ir jis nori verkti kartu su mama.

 

parengta pagal parents.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą