Statistikos duomenimis, neblaivūs vairuotojai daugiausiai sukelia avarijų keliuose. Archyvo nuotrauka

Štai kodėl jūs turite žinoti, kas yra vairavimas išgėrus. Nėra pasiteisinimo tiems, kurie vairuoja neblaivūs. Kasmet ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje dėl neblaivių vairuotojų įvyksta šimtai tūkstančių avarijų. Daugybė žmonių žūsta ar yra sunkiai sužalojami  ir jei išgyvena, tai tampa neįgaliais. Tačiau baisiausia, kad nelaimingi atsitikimai nepagaili net vaikų.

 

Nors esame protingos būtybės ir širdyje suprantame, kad jokiu būdu negalima vairuoti neblaiviam, tačiau vis tiek nemaža dalis vairuotojų kažkodėl vis tiek sėda prie vairo būdami neblaivūs. Ar norite skaičiais sužinoti, ką lemia vairavimas išgėrus? Štai dešimt baisių faktų.

  1. Statistikos duomenimis, per neblaivaus vairuotojo sukeltą avariją vidutiniškai kas 125 minutes žūsta vienas žmogus. Taigi, paskaičiuokite, kiek dėl neblaivių prie vairo sėdusių vairuotojų kaltės žuvo žmonių? Pagalvokite apie šį skaičių.
  2. Per tam tikrą laiką dėl girtuoklių kaltės žūva žmonių, galinčių užpildyti 10 didžiulių lėktuvų.

Kad suprastumėte skaičių, tarkim, 4500 žmonių, įsivaizduokite, kad tokį žmonių skaičių galima sutalpinti milžiniškuose keleiviniuose Boeing 777 lėktuvuose.

  1. Statistikos duomenimis, neblaivūs vairuotojai daugiausiai sukelia avarijų keliuose.
  2. Nuo 21.00 val. iki 00.00 val. vairavimo išgėrus skaičius padvigubėja. Tai yra, remiantis tyrimu ir eismo įvykių statistika, visame pasaulyje neblaivių vairuotojų skaičius nuo 21 val. iki 12 valandos nakties išauga vidutiniškai 2 kartus. Ši tendencija ypač pastebima penktadienį.
  3. Trečdalis neblaivių vairuotojų yra vyrai.

Nepaisant to, kad moterys jau seniai tapo visavertėmis vairuotojomis kelyje,  bet ir jos padaro vis daugiau nusižengimų. Remiantis pasaulio statistika, trečdalis vairuotojų, vairuojančių neblaivūs, yra vyrai. Bet, deja, tarp jų pasitaiko ir moterų

  1. 2017 metais kas ketvirtas mirtinas nelaimingas atsitikimas įvyko su alkoholiu susijusiuose autoįvykiuose.

Taigi, remiantis eismo įvykių statistika,  kas ketvirtas nelaimingas atsitikimas su žuvusiais įvyko dėl žmonių, kurie buvo apsvaigę nuo alkoholio, kaltės.

  1. Per tris dienas: penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį dėl neblaivių vairuotojų kaltės žūsta daugiau žmonių nei per keturias darbo dienas.
  2. Remiantis statistika visame pasaulyje, daugiausia avarijų dėl neblaivių vairuotojų įvyksta savaitgalį nuo 18.00 val. iki kitos dienos 17.00 val.
  3. Rusijoje dėl neblaivių vairuotojų kaltės žūsta daugiau žmonių nei daugumoje kitų šalių.
  4. 2017 metais Rusijoje dėl neblaivių vairuotojų kaltės buvo sužalota 20 300 žmonių. Tokio žmonių skaičiaus užtektų užpildyti 563 kupė geležinkelio vagonus. Įsivaizduokite šį skaičių.

 

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą