Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad pačios tingiausios pasaulio paauglės gyvena Pietų Korėjoje. Tik 7 proc. jų bent valandą per dieną skiria fiziniam aktyvumui.

Buvo atliktas visuotinis tyrimas 146 pasaulio šalyse, per kurį išsiaiškinta 11–17 metų  ir paauglių sportinė veikla. Paaiškėjo, kad tik 19 proc. jų sportuoja pakankamai ir palaiko gerą fizinę formą bei  sveikatą.

Ekspertai šią statistiką pavadino nerimą keliančia. Sėdimas gyvenimo būdas lemia nutukimą, todėl ši problema vis dažnesnė visoje planetoje, – rašoma leidinyje „The Daily Mail“.

Kai kuriose šalyse ( Filipinai, Kambodža ir Sudanas) „tingaus“ jaunimo dalis viršija 90 proc. Geriausias rodiklis užfiksuotas Bangladeše – 33,9 proc. paauglių ten yra fiziškai aktyvūs. Po to seka Slovakija, Airija, JAV ir Bulgarija.

Apskritai, mergaitės yra mažiau aktyvios nei berniukai, išskyrus tik keturias iš 146 šalių (Tongą, Samoa, Zambiją ir Afganistaną).

„Šiuolaikinis pasaulis keičia mus, o judėjimas yra vienas svarbiausių šio pokyčio rodiklių“, – teigė Rytų Ontarijo tyrimų instituto mokslininkai.

Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad skaitmeninės  technologijos vis labiau „pririša“  žmones prie  viena vietos, „izoliuodamos“ juos namuose, mokyklose, biuruose, transporto priemonėse ir panašiai. Jie daugiau sėdi, dažniau vairuoja, mažiau vaikšto ir mažiau sportuoja. Paauglystėje aktyvius žaidimus vis dažniau keičia skaitmeniniai, kompiuteriniai žaidimai.

Pasak ekspertų, sėslus gyvenimo būdas yra ketvirtas pagrindinis priešlaikinės mirties rizikos veiksnys visame pasaulyje, tačiau jo poveikis jaunesnei kartai vis dar menkai suprantamas.

Tyrimo autoriai pabrėžė, kad jaunų žmonių fizinis aktyvumas turėtų būti skatinamas valstybiniu lygmeniu, nes jis svarbus širdies, plaučių, kaulų ir raumenų vystymuisi ir normalaus svorio palaikymui.

Anksčiau PSO ekspertai įvardijo šalis, kuriose vaikų nutukimas yra labiausiai paplitęs. Visų pirma buvo Ramiojo vandenyno salų valstybės, tokios kaip Nauru Respublika ir Kuko salos. Paskutinės eilutės atiteko Etiopijai ir Burkina Fasui.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą