Gaminant valgį pasistiebus ant kulnų arba apsiavus aukštakulnius, padeda atsikratyti kilogramų ir tuo pačiu atitolina ar atitraukia nuo minčių kuo greičiau prisišveisti. Archyvo nuotrauka

Atrodo, kad gyvenime viskas gerai sekasi, tik nuotaiką gadina… perteklinis svoris… „Pažvelkite atidžiau į save: galbūt jūsų šešėlis slepiasi riebalų sluoksnyje“, – taip kalbėjo vienas analitinės psichologijos įkūrėjų Carlas Gustavas Jungas, rašo healthline.com.

 

 

Jis rašė, kad yra aibė nemalonių, nesąmoningų psichikos pusių, kurių dažnai bijome ir nuo jų mėginame pasislėpti. Taigi, pasitikrinkite, ar neskiriate per daug dėmesio tam, kaip jus suvokia kiti? O gal esate užkietėję perfekcionistai, kuriems turi būti tobula žmona, tobula mama, tobula namų šeimininkė, tobula darbuotoja. Būti naudingu ir nepakeičiamu, kad pelnytum kitų meilę. O siela prašo visai ko kito – poilsio, nuotykių, kūrybinio potencialo realizavimo. Tačiau „geros merginos“ ir „geri berniukai“ to nedaro.

Bet jūs atkakliai ignoruojate „noriu“, sakydami, kad „būtina“.  Taip jūs patys nuvertinate savo vidinį pasaulį, o jis, įžeistas, virsta tironu, kuris šliaužia nuo psichosomatinių ligų – „nervų alkio“ iki  kompulsinio persivalgymo.

Turime patikimą sąjungininką, kuris tiesiogiai bendrauja su „šešėliu“. Štai keletas patarimų.

  1. Parašykite 100 pageidavimų sąrašą

Bet kokį. Tačiau pirmieji 10-20  turi būti gana nesunkiai pasiekiami. Tai pagrindiniai mūsų siekiai, kuriuos dažnai sunku įgyvendinti. 40-60 pageidavimus bus dar sunkiau, įgyvendinti, kai gali ir nepavykti vien įtempti atmintį ir vaizduotę. Bet reikia parašyti 100 – ne mažiau. Ir tada jūs daug sužinosite apie save. Savo sąraše nustebsite atradę rožinės spalvos švarką ar pūkuotą sijoną, šokius prie laužo, naktinę žvejybą ir pasivaikščiojimą kitoje epochoje.

  1. Sukurkite pasaką

Suaugusiam žmogui tai  gali atrodyti keistas užsiėmimas. Be to, jis gali pagalvoti, o ką su tuo turi bendro svorio metimas? Tačiau smegenų tyrimai rodo, kad „sapnavimo principas“ padeda numesti svorio, kai paliekate vietos vaizdams, pojūčiams, o ne kasdienei rutinai. Taigi sukurkite pasaką! Įsivaizduokite save kaip pasakos herojų ar heroję – be griežto viršininko, tingaus ar niūraus širdies draugo, išlaikomų vaikų. Kas jūs esate? Graži princesė, narsus karys, fėja, pikta ragana, drąsus riteris, malonus karalius, drakonas?  Suteikite erdvės savo vaizduotei, ir ji jums pasakys, ko jums trūksta kasdieniame gyvenime. Beje, galite taip pasinerti į jo pasaulį, kad pamiršite pavalgyti. Kodėl gi to nepadarius, užuot tūnojus socialiniuose tinkluose, kur viskas taip nulaižyta, išvalyta ir nugludinta, kad jautiesi nepilnavertis.

  1. Pakeiskite savo įpročius

Tai taip pat priverčia smegenis „supurtyti“: atsikratyti nuobodulio, kurio „dėka“ neretai verčia mėgautis bet kokiu maistu ir persivalgyti. Kodėl gi ne plauti indus kairiąja ranka? Kopijuoti kažkieno eiseną? Iš parduotuvės  grįžti namo ne įprastu maršrutu, o daryti didelį lanką ir grįžti aplinkinėmis gatvėmis? Vaikščioti užsimerkus viena akimi? Gaminti vakarienę pasistiebus  ant kulnų arba apsiavus aukštakulnius ? Visa tai padeda atsikratyti kilogramų ir tuo pačiu atitolina ar atitraukia nuo minčių kuo greičiau prisišveisti.

  1. Pamirškite svorį, kurio siekiate

Kai nepavyksta, tai dar viena priežastis kaltinti save: „Na, kas yra, žmonės lengvai meta svorį, o aš negaliu“. Įsidėmėkite vieną paprastą dalyką: kuo mažiau sutelksite dėmesį į rezultatą ir daugiau į procesą, tuo bus geresnis rezultatas.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą