Tarp vartojančių narkotikus sklando kalbos, kad psichotropinės medžiagos  sustiprina seksualinį potraukį ir suteikia didesnį malonumą mylintis. Tačiau narkotikai ir seksas tikrai nėra tas „kokteilis“, iš kurio galima tikėtis džiaugsmingos palaimos.

Vartojantis narkotikus vyras praranda bet kokį vyriškumą

Dauguma narkotinių preparatų (išskyrus heroiną) pradžioje vartojant iš tikrųjų sustiprina seksualinius pojūčius ir jie tampa ryškūs, gali apimti net euforija. Kadangi kokainas ir amfetaminai pratęsia seksualinį aktą, pašalina įtampą, sustiprina ištvermingumą, o marihuana pagerina jautrumą ir atpalaiduoja. Tačiau pamažu  ne tik prapuola šie pojūčiai, bet ir apskritai susidomėjimas seksu. Narkotikai tampa vieninteliu  tikslu – pačiam jaustis gerai. Todėl seksas ir narkotikai – tarpusavyje visiškai nesuderinami dalykai. Mat ilgainiui vartojantis narkotikus vyras praranda bet kokį vyriškumą ir sugebėjimą atlikti lytinį aktą. Jis tampa seksualiai neįgalus.  Tą dabar turėtų įsikalti į galvą kiekvienas paauglys ir vaikinas,  jei jis ateityje nori tapti geru šeimos vyru, tėvu, galų gale sekso partneriu.

Žinia, toksinės medžiagos pažeidžia periferinę nervų sistemą (mažina jautrumą ir judesių pusiausvyrą, sukelia spazmus, pažeidžia kraujotaką. Be to, narkotikai veikia smegenų zoną, atsakingą už malonumus. Nuolat gaudamas stimulą iš išorės, organizmas pripranta prie to, bet tuo pačiu slopinama savybė patirti malonumą iš kitų dalykų. Taip pat ir sekso. Tai dažnai ir tampa ne tik prastos savijautos, bet ir seksualinių  negalavimų ir sutrikimų priežastimi. Vyras pirmiausiai susiduria su erekcine disfunkcija – kai jo lyties organas neprisipildo kraujo ir tada jis nepajėgia atlikti lytinio akto. Vartojančiam narkotikus nepavyksta išvengti ir anorgazmijos – nesugeba patirti malonumo intymiai suartėjęs. Ne vienas vartojantis narkotikus patiria ir priapizmą – ilgalaikę skausmingą erekciją, nesusijusią su lytiniu susijaudinimu bei hipoorgazmiją, kai gerokai susilpnėja patiriamo orgazmo pojūčiai.

Narkotikų ir sekso tandemas dažnai apdovanoja ir venerinėmis ligomis

Skausmingas lytinis aktas – viena iš dažniausių moterų, vartojančių narkotikus, vaginizmo priežasčių, kai nevalingai ima susitraukinėti intymių vietų raumenys. Bet seksualinio pobūdžio negalavimai – dar ne visos narkotikų ir sekso „draugystės“ pasekmės. Tyko ir kiti pavojai, keliantys grėsmę net gyvybei.

Vartojant narkotikus, neįmanoma kritiškai vertinti požiūrį ir padėtį.  Nuo narkotikų priklausomi žmonės paprastai nebepajėgia kontroliuoti savo veiksmų, nekreipdami dėmesio į pasekmes. Dėl to   pamirštami prezervatyvai lytiškai suartėjus. Apsvaigus nuo narkotikų neretai moterys patiria ir  seksualinę prievartą. Narkotikų ir sekso tandemas dažnai apdovanoja ir venerinėmis ligomis: chlamidioze, sifiliu, ŽIV, taip pat hepatitu B ir C bei kitomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis.

O kur dar nėštumo pavojus esant nesaugiems lytiniams santykiams. Nuo narkotikų priklausomoms moterims nėštumas paprastai nepraeina sklandžiai. Narkotikai yra baisūs teratogenai, galintys nulemti embriono ar vaisiaus vystymąsi. Daugeliu atvejų nėštumas baigiasi priešlaikiniu gimdymu ar persileidimu. Jei vaikai ir išvysta pasaulį, jie kenčia nuo neurologinių sutrikimų, įgimtų vystymosi ydų. Jiems prireikia gydymo ir ypatingo suaugusiųjų priežiūros bei dėmesio. Dėl tėvų lengvabūdiško požiūrio į narkotikus ir seksą, neretai tenka sumokėti didžiulę kainą – kūdikių sveikata. Todėl neleiskite, kad narkotikai sudaužytų į šipulius jūsų ir jūsų būsimų vaikų gyvenimą!

gydytojas narkologas

Petras Ivaškevičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą