Paaugliams  turėti lytinių santykių ir kad nesužinotų tėvai – labai rimtas iššūkis. Ypač jei gimdytojai mėgsta kontroliuoti kiekvieną savo atžalos žingsnį.  Bet paaugliai nenusimena ir yra atkaklūs.  Žino, kad žmonės visai laikais užsiiminėjo seksu, todėl ir jiems pavyks tą padaryti. Aišku, tenka ir smegeninę  kaip reikiant pasukti, padaryti viską nepastebimai ir ruoštis tam iš anksto. Todėl dažnai sėkmingai planuoja ir įgyvendina savo intymius pasimatymus tėvams nežinant.

 Tam reikalui pasinaudoja ir tėvo mašina, stovinčia garaže

Pirmiausiai jaunieji sekso mėgėjai išsiklausinėja tėvų, kad jų nebus namuose mažiausiai pora valandų. Arba kada grįžta iš darbo. Arba kad po darbo dar kažkur ruošiasi vykti. Žodžiu, savo vaikų nepaimsite plikomis rankomis. Jie dėl viso pikto pasilieka laiko ir tam atvejui, jei per daug įsijaustų. Todėl labai atidžiai išklausinėja tėvus, jei jie ruošiasi į renginį, o po jo dar bus ir iškilminga vakarienė. Arba eina į teatro spektaklį. Atžalos kaip mat paskaičiuoja: jų žinioje 3-5 valandos, kurias galės praleisti su malonumu. O jei tėvai išvyksta į sodo namelį savaitgaliui ir palieka savo sūnų ar dukrą prižiūrėti namus, šie trina rankas iš pasitenkinimo: „Valio, laisvas plotas yra!”.

Bet yra ir tokių tėvų, kurie apskritai pasirodo namuose ne anksčiau, kaip devintą ar dešimtą valandą vakaro. Tada paauglių porelė čia leidžia laiką nuolat. Svarbiausia, nepalikti jokių pėdsakų. Kad net šuo nesuuostų. O jei tėvai nenori vakare išleisti dukters pas savo vaikiną, kitą kartą ji pasakys, kad eina pas draugę pasiskolinti reikiamos knygos.  Aišku, taip kartotis daug kartų negali, nes tėvai galų gale susiprotės…

Todėl atžaloms belieka gaudyti tinkamas progas. Kartais jie net patys nežino, iš kur jos gali atsirasti. Dar kiti, tėvui išvykus į komandiruotę, pasinaudoja jo mašina, stovinčia garaže. O jei tėvas ar mama automobilį stato aikštelėje prie namų, sūnus laiko suspaudęs kumščius, kad  jie grįžtų vėliau iš darbo ir ta vieta po jų buto langais būtų užimta. Vadinasi, mašiną teks pastatyti gerokai toliau arba net kitoje namo pusėje. Tada palaukia, kol sutemsta (dabar ir laukti nereikia) ir  bučiuokis, glamonėkis į sveikatą, susiglaudus su mergina mašinoje.

Paauglių mėgstamiausia savaitės diena – penktadienis. Kai tėvai tradiciškai susitinka su draugais ir aplaisto sėkmingos darbo savaitės baigtį. Tada tėvui palikus raktelius ant stalo arba atradus atsarginius, 16-17 metų „vyras“ jau gali pavažiuoti ir toliau nuo namų. Bet sustojęs atokesnėje vietoje, vis dėlto apsižvalgo, ar nėra stebėjimo kamerų. Arba ženklų, kad stovėti draudžiama, norint neatkreipti pastato apsaugininkų ar pro šalį pravažiuojančių policininkų dėmesį. Galima pasislėpti ir didžiulėje aikštelėje, tarp daugybės pastatytų mašinų. Pavyzdžiui, prie kurio nors prekybos centro.

Tėvai negali uždrausti vaikams turėti lytinių santykių

Visai kas kita, kai lauke atšyla oras. Pats geriausias ir tiesiausias kelias pabūti dviese – gamtoje.  Pasiima užtiesalą, pledą, kurio po to mama niekaip negali rasti, maisto, išgerti. Atradę tinkamą vietą kad ir netoli namų, jie ir kitą kartą paskiria ten pasimatymą. Arba atranda slaptą vietą, kur dar niekas nebuvo įkėlęs kojos. Svarbiausia, kad  jaunasis  „mačo“ nepamirštų paklausti savo panelės, ar ji sutinka… Ne visos pasirengusios leistis meilės labirintais net ir gamtos prieglobstyje. Todėl geriausia iš anksto įspėti. Nors merginos ir nėra kvailos, bet jos būna romantiškai nusiteikusios, todėl naiviai tiki, kad gamtoje pasėdės, išgers arbatos ir grįš namo, susiėmę už rankučių.

Tuo tarpu kitas, ištroškęs meilės, žvalgosi, kur padėtas raktas nuo sandėliuko rūsyje, kur mama laiko bulves, uogienes, raugintus agurkus bei pomidorus ir į kurį retai užsuka!

Vienaip ar kitaip, bet paaugliai rizikuoja. Pirmiausiai pamiršta, kad santykiaujant su nepilnametėmis – jie gali užsidirbti baudžiamąją bylą ir teistumą. Nesvarbu, kad ji sutiko ar nelabai priešinosi.

Todėl tėvams įtarus, kad jų atžalos turi lytinių santykių, privalo jiems išaiškinti įstatymus!  Jei mūsų šalyje pilnametis laikomas, sulaukęs 18 metų, vadinasi, santykiauti su žmogumi, neturinčiu 18  metų, laikoma nusikaltimu. (Net jei tau  18, o jai 16 arba abiems po 17).  Ir tikrai čia ne vieta aiškinti – teisingas įstatymas ar ne. Jie privalo jų laikytis, antraip, gali sulaukti liūdnų pasekmių.

Tėvai negali uždrausti vaikams turėti lytinių santykių, bet jie turi paaiškinti, kad abu, tarkim, jų sūnus ir jo sekso partnerė turi būti pasirengę intymiam suartėjimui ir galimoms pasekmėms. Tai yra reikia sūnui įkalti į galvą, kad jis bus atsakingas už pasekmes, o ne jo tėvai ar mama.  Nors pradžioje gal ir nepatogu bus apie tai kalbėti, bet nepaisant to, vis tiek teks tai padaryti. Antraip, gali tekti aiškintis ne tik su merginos tėvais, bet ir su teisėsaugos pareigūnais.

Kai kurie tėvai mėgsta kontroliuoti savo vaikus, tikrindami žinutes jų išmaniuosiuose telefonuose arba ir kompiuteriuose. Atžalos, pajutusios, kad yra sekami, aptarinėja intymius reikalus kalbėdami telefonu ar susitikus akis į akį.

Paaugliai žino, kad reikia būti pasiruošusiems, jei tėvai priremtų prie sienos. Nes ne kartą įsitikino, kad meluoti – sunkiau, nei sakyti teisybę. Todėl norėdami įtikinamai apgauti, iš anksto kuria ir numato planus, alibi, pridengimų ir atsitraukimų variantus. Kai kuriems tai pavyksta geriau, kai kuriems prasčiau.  Ne juokas, kiekvienam naujam susitikimui sugalvoti alibi. Negana to, reikia  padaryti tai net ir tuo atveju, jei jo ir neprireiks.

Tėvams besiruošiant vakare į kiną ar pas draugus švęsti vardadienio, aišku, sūnus pasako, kad pirmiausiai paruoš pamokas, o paskui žiūrės televizorių ir eis miegoti. Jiems vos spėjus užverti duris iš kitos pusės, paauglys siunčia SMS savo „mylimajai“ ir prašo ateiti „padėti ruošti pamokas“.

Seksas – ne vien malonumas, bet ir didelė atsakomybė

Bet jei tėvai namuose, o sūnus paauglys nori eiti į vakarėlį, į kurį gimdytojai nė už ką neišleistų, vadinasi, reikia sugalvoti daug naudingesnį užsiėmimą, kuriuo galima prisidengti. Pavyzdžiui, ruoštis pas draugą kontroliniam darbui. Dabartiniai paaugliai labai išradingi, sugeba taip įtikinti savo gimdytojus, kad šiems net nekyla abejonių netikėti.  O jei kuris nors tėvų palaiko ryšius ir su sūnaus ar dukters bendraklasių tėvais, paauglys pirmiausiai versiją suderina su klasioku, kad tėvams paskambinus ir pasiteiravus, sutaptų.

Paaugliai žino, kad svarbu išmokti laikyti liežuvį už dantų. Žinia, geriausiai paslaptys išsaugomos tos, kurių niekas nežino. Bet prireikus, išmoksta mėtyti pėdas, kad nenutvertų  „nusikaltimo“ vietoje.

Vis dėlto pirmiausiai turite paaiškinti paaugliams,  kuo jie rizikuoja. Nes nesaugus seksas (o kartais ir saugus) gali baigtis nepageidautinu nėštumu, ligomis, perduodamomis lytiniu keliu, kitomis sveikatos problemomis ir psichologinėmis traumomis. Nes seksas – tai ne vien malonumas, bet ir didelė atsakomybė ne tik prieš savo  sekso partnerę – merginą, bet ir savo šeimą, tėvus. Galų gale savo ateitį.  Bet jei paauglys nebus nusiteikęs klausytis jūsų pamokslų  apie neplanuotą nėštumą ar venerinių ligų pasekmes, tai vietoj kišenpinigių dažniau įteikite pakuotę prezervatyvų ar kontraceptinių tablečių.

Be to, paaugliai turi žinoti, kad seksui labai svarbu pasiruošti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, emociniai. Todėl labai pravartu būtų, jei pirmiau paklaustų savęs – iš tikrųjų jiems to reikia, pasirengę tam reikalui, ar  nori daryti tai tik dėl to, kad kiti bendraamžiai jau tą darė ir gyrėsi?  Jei bent vieno iš tų veiksnių nėra, vadinasi, reikia atidėti šį malonumą bent porai metų.

Turi žinoti, kad nutrauktas lytinis aktas – nėra patikima apsisaugojimo priemonė  

Anot medikų, jei vis dėlto paaugliai nusiteikę ragauti uždraustą vaisių, bet nori išvengti nepageidautino nėštumo ir infekcijų, geriausiai naudoti iš karto kelis kontracepcijos metodus. Pavyzdžiui, vaikinas pasirūpina prezervatyvais, o merginai šeimos gydytojas gali išrašyti ir kontraceptines tabletes. Svarbiausia, kad tuo pasirūpintų iš anksto. Priešingu atveju – paskui gali būti per vėlu. Priminkite, kad jokiu būdu nenaudotų prezervatyvų, kurių baigėsi galiojimo laikas.

Paaugliai turi žinoti, kad nutrauktą lytinį aktą negalima laikyti patikima apsisaugojimo priemone nuo nepageidautino nėštumo. O infekcijos, perduodamos lytiniu keliu, kelia rimtą pavojų sveikatai, nes jų pasekmės gali atsiliepti ir ateityje.

Jei paaugliai nelinkę aptarinėti sekso klausimų su tėvais, jie gali tą padaryti kad ir su artimu  giminaičiu, kuriuo pasitiki – vyresniu broliu, seserimi, teta, dėde. Juk jie jau turi gyvenimiškos patirties ir supranta, kokie pavojai gali tykoti.

Paaugliai turėtų pagalvoti ir apie tai, kad vis dėlto gal verta papasakoti ir tėvams arba bent mamai. Juk ji supratingai pažvelgs į tuos reikalus ir padės patarimais. Aišku, labai sunku pirmam pradėti pokalbį tokiomis subtiliomis temomis. Bet jei paaugliai visą laiką neigs turintys lytinių santykių, vadinasi, rizikuoja būti pagauti. Taigi, gal vis dėlto reikėtų pakalbėti su tėvu ar mama, kaip lygus su lygu. Tai yra, kaip suaugęs žmogus.

Taip pat būtų gerai išsiaiškinti, kaip į tuos dalykus žiūri ir jūsų vaiko „antrosios pusės“ – vaikino ar merginos tėvai. Tikėtina, kad jie supras ir viskas bus gerai.

Galų gale tai ir pats tiesiausias kelias palaikyti artimus emocinius ryšius su savo vaikais.

 

2 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą