Anglijoje mokymas pradinėse klasėse labiau panašus į darželio lankymą: vaikai dieną daug žaidžia, laikas skiriamas vaikščiojimui, piešimui, dainavimui ir kitai kūrybinei veiklai. Archyvo nuotrauka

Kaip mokosi mažieji anglai? Pradinis išsilavinimas Anglijoje, skirtas jauniausiems karūnos atstovams, ne paslaptis –  šis švietimo etapas Didžiojoje Britanijoje yra visiškai kitoks nei pas mus. O pagrindinis skirtumas yra pačiame požiūryje į mokymąsi: pradinės klasės Anglijoje siekia ugdyti vaikų kūrybinius įgūdžius ir smalsumą juos supančiam pasauliui. Ir tai daroma, atsižvelgiant į kiekvieno vaiko atliekamas užduotis, suskirsčius juos į poras ar grupes. Ir, žinoma, per kelis šimtmečius susiformavęs britų švietimo statusas vis dar atlieka didžiulį vaidmenį, rašo „The Independent“.

 

Tėvai nesijaudina, kad jų vaikas taip anksti pradeda mokytis

Jungtinėje Karalystėje vaikų ugdymas gali prasidėti nuo 4–5 metų. Šio amžiaus vaikai pradeda savo mokinių kelionę į vadinamąją reception class (priėmimo klasę), kuri iš tikrųjų yra parengiamasis etapas prieš pirmąją klasę. Kai kurių mokyklų pagrindu yra net vaikų darželiai, kuriuos  pradeda lankyti  2–3 metų vaikai.  Verta paminėti, kad minėti variantai realizuojami tik tėvų prašymu, tačiau nuo 5-6 metų mokymasis jau tampa privalomas.

Bet britai tikrai nesijaudina, kad jų vaikas taip anksti pradės mokytis. Nes Anglijos mokymas pradinėse klasėse labiau panašus į darželio lankymą: vaikai dieną daug žaidžia, laikas skiriamas vaikščiojimui, piešimui, dainavimui ir kitai kūrybinei veiklai.

Paprastai čia net nėra pažymių ir namų darbų. Iš mokytojo visada galite sužinoti, kokią pažangą daro jūsų vaikas ir kaip jis prisitaiko. Tuo pačiu metu mokykla, net ir tokio jauno amžiaus, jau daro įtaką vaiko socializacijai, jo gebėjimui užmegzti ryšį su įvairiais klasės draugais ir, žinoma, prisideda prie anglų kalbos lygio padidėjimo.

Vaiko mokyklos pasirinkimas labiau priklauso nuo to, koks jis yra charakterio, pagal jo pomėgius, mėgstamą veiklą ir kitų dalykų . Negalima sakyti, kad yra viena geriausių mokyklų Anglijoje, nes čia kiekviena mokymo įstaiga yra padoraus lygio. Todėl rinkdamiesi tinkamą variantą savo vaikui, tėvai sutelkia dėmesį į jį ir į savo galimybes – gyvenamosios vietos ir finansines. Žinoma, elitinėse mokyklose yra ir atitinkamas mokestis už mokslą. Tačiau Didžiojoje Britanijoje yra variantų, kurie atitinka bet kokius reikalavimus. Taigi, vis dėlto, kokios  yra prestižinės pradinės Anglijos mokyklos, kuriose yra geriausios sąlygos.

Vienas iš jų yra Braitono priemiestyje – tai privati ​​mokykla „Cottesmore School“, kurioje priimami mokiniai nuo 7 iki 13 metų. Šioje mokymo įstaigoje gali mokytis iki 150 moksleivių. Ši jauki atmosfera padeda sukurti beveik šeimos atmosferą, neprarandant mokymosi kokybės. Mokyklos įranga yra aukščiausio lygio: teritorijoje yra viskas, ko reikia, nuo valgomojo iki įvairių sporto aikštelių.

Kita, panašios amžiaus kategorijos mokykla (7–13 m.), taip pat yra netoli Braitono, Vindlešamo mieste – „Windlesham House School“. Čia mokosi šiek tiek daugiau vaikų – apie 250 žmonių. Vietinė programa yra turtinga ir įdomi tiek akademinių užsiėmimų, tiek poilsio ir pramogų prasme.

 

Nuo 8-9 metų gali apsistoti pensionate

Viena iš elito britų mokyklų – „Clayesmore school“ – yra Anglijos pietuose, Dorsete. Ši mokymo įstaiga priima ne tik pradinių klasių mokinius, bet ir vidurinių bei vyresnių klasių mokinius. Taigi, moksleivių amžius čia svyruoja nuo 3 iki 18 metų. Nuo 8-9 metų gali apsistoti pensionate.

„Claysmore“  siūlo savo mokiniams studijuoti klasikines britų programas, kurios absolventams leidžia lengvai įstoti į pasirinktus universitetus, net jei tai yra Oksfordas ar Kembridžas.

Viena populiariausių Didžiosios Britanijos mokyklų – „Queen Ethelburga’s College“, kuris yra šiek tiek didesnio masto. Didžiulėje jos teritorijoje, esančioje Jorkšyre, mokosi daugiau nei 1000 mokinių nuo 3 iki 18 metų (internate nuo 5 metų). Čia mokosi monarchų, visame pasaulyje žinomų politikų, diplomatų, teisininkų ir kitų aukščiausių sluoksnių atstovų atžalos.

Viena seniausių britų mokyklų „King‘s School Rochester“ yra vaizdingame Ročesterio mieste. Šioje mokymo įstaigoje mokosi vaikai ir paaugliai nuo 11 iki 18 metų, iš viso apie 550 mokinių. „Kings Rochester“ privačios mokyklos mokiniai metai iš metų rodo puikius egzaminų rezultatus, o tai leidžia šią mokymo įstaigą laikyti geriausia Kento grafystėje.

Anglijoje yra ir kitų panašių parametrų mokyklų. Pavyzdžiui, šalies sostinėje laukia mokykla „International Community School ICS“. Šis tarptautinis švietimo centras, suburiantis studentus iš viso pasaulio, yra viena geriausių švietimo įstaigų Londone, siūlanti bakalauro programą kiekviename vidurinio ugdymo etape.

Nepamirškite, kad Didžiojoje Britanijoje labai griežtai vertinamas mokytojų dalyvavimas moksleivių mokyme. Ši sąlyga yra privaloma įstatymų leidybos lygmeniu. Todėl tėvai gali būti tikri, kad bet kurioje iš šių mokyklų jų vaikas turės suaugusį draugą, kuris jį prižiūrės ir prireikus visada padės.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą